Инфоурок Физика Конспекты"Магнит өрісі" сабақ жоспары

"Магнит өрісі" сабақ жоспары

Скачать материал

                       

Оқытушы:

Сарсенова Дидар Фазыловна

Пәні:

Физика және астрономия

Тобы:

 

Уақыты:

 

Сабақтың тақырыбы:

Магнит өрісі

Құзыреттілікке жеткізетін сабақтың мақсат-міндеттері:

А)Ақпараттық құзыреттілік

Ә)Коммуникативтік құзыреттілік

Б)Проблеманы шешу құзыреттілігі

Магнит өрісінің  материяның бір түрі екендігін  тұжырымдау

А)Оқушылардың  өткен білімдеріне сүйене отырып, магнит өрісі және оның сипаттамалары жөнінде  материалды құрастыру,эксперименттік зерттеу әдістерін игеруге көмектесу; түсіне білуін қамтамасыз ету, қажетті ақпаратты ала білуге баулу;

Ә) Оқушылардың  күтілітін нәтижеге бағытталған ақыл-ой әрекетін проблема қою және оны педагогикалық технологиялар қолданып шешу арқылы ұйымдастыру;

Б) Оқушылар  игерген магнит өрісі туралы түсініктерін пайдалана  отырып, ауызша-жазбаша қарым-қатынас жасауға үйрету.  

Сабақтың типі:

аралас

Сабақтың әдісі:

сөздік,көрнекілік.практикалық, түсіндірмелі иллюстративті проблемалық,ішінара зерттеу  білімді бақылау,бағалау әдістері т.б.

Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:

Ақпараттық-коммуниативтік технология,тірек  сигналдар арқылы оқыту,ұжымдық және топтық оқыту

Пән аралық байланыс:,

Математика ,информатика, электротехника

Оқыту құралдары:

Физикалық құралдар, электрондық оқулық,проектр, компьютер,слайдтар

Сабақтын барысы:

Оқытушының қызметі

оқушының қызметі

                    Күтілетін нәтиже

     

   

I.Ұйымдастыру бөлімі

-амандасу,аудитория тазалығына назар аудару;

-түгендеу,

-оқу құралдарының дайындығын тексеру

-сабақтың мақсатын жариялау;

 

-амандасу,

-кезекшілік қызметтерін атқару,

-оқу құралдарын дайындау

 

 

студент пен оқытушы арасында өзара түсінік қалыптасуы.

Студенттердің тақырып бойынша негізг гі ақпараттарды ұғынуына жағдай жасауы.

II.Үй тапсырмасын тексеру

-таратпа материалдармен жұмыс:

 «Ой қозғау»- «Не білемін?»  (слайд арқылы)                                

-тез ұтымды есептеуге жаттықтыру;

-оқушы білімін тексеріп, құадағалап отыру;

-оқушы дәптерін назарда ұстау;

-сұрақ бойынша «иә» немесе «жоқ» деп жауаптарын береді;

-формулалармен ережелерді жатқа білуі;

-өтілген материалды қайталау;

Нақты жағдайларда дұрыс жауаптарын табу үшін ауызша және жазбаша қарым қатынас түрлі    құралдарын қолдануы;

-әртүрлі жағдайдағы проблема ларды анықтауға, жауапты шешім қабылдауға өз шешімінің нәтижесін бағалауға дайын болуы;

- өзіндік қорытынды жасауы- қойылған сұрақтарға  сәйкес қорытынды жасай алады;-жауабына  сұраққа сәйкес ауызша жауап беруі;

ІІІ.Өткен материалды қайталау арқылы жаңа материалды қабылдауға  дайындық

«Ой тастау»

1.Электр өрісі дегеніміз не?

2.Электр өрісінің күш сызықтары қандай?

3.Электр өрісінің энергетикалық сипаттамасы

4.Электр өрісінің күштік сипаттамасы.

5.Электр өрісінің кернеулігінің өлшем бірліг

6. Электр өрісінің қасиеттерін ата

Сұраққа жауап береді:

-

-еркін ойлауы;

-өз ойларын жеткізе алуы;

-нақтылау мен түсінуге берілген  сұрақтармен жұмыс жасауы;

 

IY.Жаңа материалды түсіндіру

 

 

 

 

-электрондық оқулық

-тірек сызба арқылы түсіндіру;

-теориялық ілімдерді меңгертуді практикалық әдіс тәсілмен ұштастыру;

Тірек сызбаны пайдаланып

«Мағынаны  ажырату»  «Не білгім келеді?»

топқа мәтіндерді тарату, мәтін бойынша тірек белгілерін сызады

1-         Топ   «Эрстед және Ампер»

 

 

2-топ «Индукция»    =                            3-топ «Магнит ағыны»

                                                                          

     MIp  B=[B]=1Tл ;               

     MS                                                                                                  ауданы S

                                                                                      

                                                                    

 

4-топ: « МИС»   

5-топ:  Ампер күші                                   6-топ:Лоренц күші

 

                                                                

                                   

 

 

7- топ «Затттың магниттік қасиеттері»

  

-электрондық оқулықпен жұмыс

-физикалық эксперимент

-студенттер оқулықтағы жаңа мәтінмен танысады.;     

-берілген мәтінге көз жүгіртіп, әркім өз бетінше шолу жасайды.                       

-студенттер топтасып және жеке жұмыстануға дайындалып, әрқайсысы өздеріне бекітілген сұрақтары бар ақпаратпен танысады.                                        

-тақырыпқа зейін аударып, мәтін бойынша тірек сызбаларды дәптерлеріне  сызады;                                     

-тірек сызбасы бойынша қысқаша конспект жасайды; 

-әр топ студенттері өздерінің магнит өрісі жөнінде бұрыннан қалыптасқан ой пікірлерімен алмасып, бір-бірінің ойларын мұқият тыңдап, бірге талдайды, әркім өз ойын еркін жеткізеді.                                

-қарсы топтарына түсіндіреді;                                   

-бірін-бірі толықтырады

 

-заңдылықтарға экперимент жүзінде көз жеткізеді

 

-параметрлердің анықтамасын білуі;

 

-тірек сызбаны түсінуі ;

 

-мазмұны бойынша бағдар жасай білуі;

 

-тақырып бойынша ең негізгісін  түсініп ,ажырата білуі;

 

-ойлай және елесте алауы;

Y.Жаңа білімді бекіту

«Ойды дамыту»

-практикалық жұмыстар `-деңгейлік тапсырмалар орындайды

 

-тестілер (слайд, таратпа материал)

 

 

«Ой толғаныс»-«Не білдім»

Не білемін?

 Нені білгім келеді

 Нені білдім?

 

 

 

 -сабақ барысында игерген білімді және өздерінде қалыптасқан түсініктерді  пайдаланып берілген тапсырмалар орындайды;

-сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты пысықтайды, өз іс-әрекетін  бағалайды.

-кестемен жұмыс жасайды; -кестені толтырады;

- Өткен тақырып бекітіліп, сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты пысықтайды, нақтыланауы;

-өз іс-әрекетін  бағалауы;

 

YI.Үйге тапсырма.

Қорытындылау

Білім деңгейлерін анықтау

Магнит өрісі тарауын оқу, № 778-780Р есептерін шығару

«Магнит өрісі»-не планшет дайындау

-өз әрекетінің нәтижесін бағалайды;                 -студенттер алған бағаларына өз пікірлерін білдіреді.                    - қажетті жерлерін түртіп алады;

-оқу материалы белгілі бір жүйеге келтірілуі;

-өз бетінше жұмыс жасау  деңгейі көтерілуі;

- өзін және өзгенің іс-әрекетін бағалай білуді үйренуі;                                                                -өз қызметіндегі қызығушылығын анықтауы; 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Магнит өрісі" сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 6 месяцев

Руководитель реабилитационного подразделения

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
