Инфоурок Математика Рабочие программыКвадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Скачать материал

Сабақтың өтілетін күні: 25.11.2015ж.

Сыныбы:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

    1.Білімділік: оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша квадраттық теңдеу тақырыбына есептер шығаруды меңгерту.

   2.Тәрбиелік: пәнге деген қызығушылығын арттыру, өз ойын айта білуге үйрету.

   3.Дамытушылық: ойлау қабілетін арттыру, көпшілік ортада өзін-өзі ұстай білуге үйрету.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: плакат, формулалар жинағы.

Сабақтың барысы:

      I.Ұйымдастыру кезеңі.

      II.Үй жұмысын тексеру.

      III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап». Сұрақтарға жауап береміз.

      IV. «Білімің – ұшар қанатың». Оқулықпен жұмыс.

      V.Сергіту сәті. (Логикалық есептер)

      VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол – формула». (С.В.Ковалевская)

      VII.Сабақты қорытындылау.

II.Үй жұмысын тексеру. №250

III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап»

     1.Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атаймыз?

     2.Квадрат үшмүше дегеніміз не?

     3.Қандай теңдеулер толымсыз квадрат теңдеулер деп аталады?

     4.Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы қандай?

IV. «Білімің – ұшар қанатың». (Оқулықпен жұмыс)

 № 260.

1) 2                                      2) 2x2 + x +2 = 0

                                             

    D                      D =12 – 4

                                         Ж : ф

  

    Ж:

   

 3) 4x2 + 4x + 1 = 0                                    4) x2 + 5x – 6 = 0

                                     

    D = 42 – 4 ∙ 4 ∙ 1 = 16 – 16 = 0                 D = 52 – 4 ∙ 1 ∙ ( - 6 ) = 25 + 24 = 49 = 72

                               =

     Ж :                                                     = = 1

                                                                       Ж : ( - 6 ; 1 )

 

V. Cергіту сәті. (Логикалық есептер)

  1. Қолымда 10 саусақ бар,10 қолда неше саусақ бар.

                                                               Жауабы: 10 ∙ 5 = 50

  2. Шөпте қояндар тығылып отыр. Тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр.

                                                              Жауабы: 10  2 = 5

 3. Екі санның қосындысы 8–ге тең, айырмасы 2-ге тең, көбейтіндісі 15-ке тең.

                                                              Жауабы: 5 ; 3

 

Оқулықпен жұмыс:

№ 261.

1) 14  – 5x – 1 = 0                                                

  

  D =  52 – 4 ∙ 14 ∙ (1) = 25 + 56 = 81 = 92

    =  = =

   =

     Ж : ( ; )

 

2) 2

  

  D

     Ж : ф

 

 3) 2

   

   D

    =

    =

    Ж : (6 ; 2,5)

 

 4)

   

   D

            

VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол - формула»

                                                         (С.В.Ковалевская)

   Плакатқа жазылған формулалар.

VII. Сабақты қорытындылау.

    Квадраттық теңдеуді шешу дегеніміз не?

    Үйге тапсырма беру. № 261-262

    Оқушыларды бағалау.

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Научный сотрудник музея

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығаруСабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша квадраттық теңдеу тақырыбына есептер шығаруды меңгерту. 2.Тәрбиелік: пәнге деген қызығушылығын арттыру, өз ойын айта білуге үйрету. 3.Дамытушылық: ойлау қабілетін арттыру, көпшілік ортада өзін-өзі ұстай білуге үйрету.Сабақтың түрі: аралас сабақСабақтың әдісі: сұрақ-жауапСабақтың көрнекілігі: плакат, формулалар жинағы.Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі. II.Үй жұмысын тексеру. III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап». Сұрақтарға жауап береміз. IV. «Білімің – ұшар қанатың». Оқулықпен жұмыс. V.Сергіту сәті. (Логикалық есептер) VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол – формула». (С.В.Ковалевская) VII.Сабақты қорытындылау.II.Үй жұмысын тексеру. №250III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап» 1.Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атаймыз? 2.Квадрат үшмүше дегеніміз не? 3.Қандай теңдеулер толымсыз квадрат теңдеулер деп аталады? 4.Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы қандай?IV. «Білімің – ұшар қанатың». (Оқулықпен жұмыс) № 260.1) 2 2) 2x2 + x +2 = 0DD =12 – 4 Ж : фЖ: 3) 4x2 + 4x + 1 = 0 4) x2 + 5x – 6 = 0 D = 42 – 4 ∙ 4 ∙ 1 = 16 – 16 = 0 D = 52 – 4 ∙ 1 ∙ ( - 6 ) = 25 + 24 = 49 = 72 = Ж : = = 1Ж : ( - 6 ; 1 )V. Cергіту сәті. (Логикалық есептер) 1. Қолымда 10 саусақ бар,10 қолда неше саусақ бар. Жауабы: 10 ∙ 5 = 50 2. Шөпте қояндар тығылып отыр. Тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр. Жауабы: 10 2 = 5 3. Екі санның қосындысы 8–ге тең, айырмасы 2-ге тең, көбейтіндісі 15-ке тең. Жауабы: 5 ; 3Оқулықпен жұмыс:№ 261.1) 14 – 5x – 1 = 0 D = 52 – 4 ∙ 14 ∙ (1) = 25 + 56 = 81 = 92 = = = = Ж : ( ; )2) 2 D Ж : ф 3) 2 D = = Ж : (6 ; 2,5) 4) DVI. «Математиканың өз тілі бар. Ол - формула»(С.В.Ковалевская) Плакатқа жазылған формулалар.VII. Сабақты қорытындылау.Квадраттық теңдеуді шешу дегеніміз не? Үйге тапсырма беру. № 261-262 Оқушыларды бағалау.

Скачать материал
