Главная / Начальные классы / Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)

Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru

Скачать материал

hello_html_m59a982f1.gifhello_html_4edda62a.gifhello_html_1ace0e18.gifТема. Яке значення має вода?

Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про воду, її властивості та стани; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між неживою та живою природою; розвивати увагу, спостережливість, зв’язне мовлення учнів; виховувати бережливе ставлення до природи, сприяти згуртованості учнів, вихованню емоцій задоволення від розумової праці.

Обладнання: набір карток-картинок для групової роботи «Стани води», звуки води, картки настрою (краплинки), пляшка з водою, презентація Power Point, підручник, робочий зошит, канцелярське приладдя.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань

Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь), наочні (картки), практичні (вправи).


Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуально-відокремлена, фронтальна, колективна.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Нумо, дітки, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок!

  • Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітайте їх у нашому класі.

А тепер часу не гаймо

І урок наш починаймо.

  1. Контроль знань учнів.

2.1. Які властивості має вода? (усні відповіді дітей)

( На дошці картинки властивостей води)

2.2. У яких станах буває вода? (робота в парах)

Діти у яких станах перебуває вода у природі?


Стан води


рідкий твердий газоподібний


Учні об’єднані по двоє. Кожна група одержує набір карток – ілюстрацій води в різних станах.

Завдання:

1 – відібрати ілюстрації, на яких вода в рідкому стані;

2 – в твердому стані;

  1. газоподібному.

  1. Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).

  • Сьогодні ми продовжимо вивчати воду. Ой а що це за звук?

  • Та до нас завітала в гості чарівна капелька. Вона пропонує подорож по нашій планеті щоб з’ясувати де в природі зустрічається вода та яке вона має значення. Ой капелько мабуть нам не потрібні ці знання. Так, діти?

  • А навіщо вивчати цю тему?

  • Тож вирушаймо. (виконуємо рухи)

  1. Вивчення нового матеріалу.

  • Гра «Ніч і день»

«Ніч» - діти заплющують очі і лягають на парту, слухають звуки води.

«День» – діти піднімають голівки, розплющують очі і називають, звуки якої води вони почули. (Річка, водоспад, море, болото, дощ, рипіння снігу)

  • Погляньте на екран, вода в природі дійсно зустрічається в річках (слайд 1,2), озерах (слайд 3,4), в морі (слайд 5,6), океані (слайд 7,8,9), у струмочку(слайд 10), водоспади (слайд 11,12), на болоті (слайд 13,14,15), випадає дощем (слайд 16,17).

  • Якщо так багато води в природі то яке вона має значення?

  • Чи можемо ми прожити без неї?

  • А тварини і рослини?

  • Робота з підручником. (с. 44-45)

  • Діти, послухайте, яку історію розповів мені Карасик Золотенко. Якось посперечалися дощові крапельки, у кого з них найважливіша робота. Давайте їх розсудимо. (Учні виконують роль крапельок і пояснюють, яку користь вони приносять)

  • То яка крапелька найважливіша?

  1. Первинна перевірка засвоєння знань.

  • Робота в зошиті. (с. 15)

Учні розглядають малюнки і пояснюють що переплутав художник.

  • Бесіда.

- У моїх руках пляшка води, багато її в ній? ( Так) А якщо воду вилити?

- Діти, давайте уявимо що на всій планеті зникла вода. Що трапиться? (Де немає води, там немає життя)

- Людина може прожити без води тільки три дні.

- Отже, ми вияснили, що без води неможливе життя на Землі. Часто буває так, що вода є, але нею не можна користуватися. В яких випадках?

  1. Первинне закріплення знань.

Робота в зошиті (ст. 15)

  1. Контроль та самоперевірка знань.

  • Бесіда

  • Як ви розумієте слова: «Зачиняй міцніше кран, щоб не витік океан»?

  • То чому потрібно берегти воду?

  • Як це можна робити?

  1. Підведення підсумків, рефлексія.

  • Що цікавого ви дізналися на уроці?

  • Чи корисно нам з вами це знати?

  • Чому вода дорожча за золото?

  • Цікаво вам було на уроці?

  • Гра «Крапля настрою».

  • Чарівна краплинка пропонує розфарбувати її в колір вашого настрою.

  • Якщо вам сподобалось працювати, ви маєте приємні враження від уроку фарбуєте голубим світлим кольором.

  • Якщо не все вдалося і були труднощі, синім.

  • Якщо вам було не цікаво, ви в поганому настрою, темним кольором.



3


Конспект уроку природознавства на тему "Яке значення має вода?" (1 клас)

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Скачать материал
  • Начальные классы
Описание:

Конспект уроку "Природознавства" в першому класі на тему "Яке занчення має вода?"

Мета. Продовжувати формувати уявлення дітей про воду, її властивості та стани; формувати вміння встановлювати взаємозв'язок між неживою і живою природою; розвивати увагу,спостережливість, зв'язне мовлення учнів.

Обладнання: набір карток для групової роботи "Стан води", звуки природи, картки настрою (краплі води), пляшка з водою, презентація, підручник, робочий зошит, канцелярське приладдя.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань.

 

Автор Чекамова Світлана Миколаївна
Дата добавления 18.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 2301
Номер материала 3114
Скачать свидетельство о публикации
