Главная / Математика / Конспект по математике на тему"Жай бөлшектің негізгі қасиетіне есептер шығарту"

Конспект по математике на тему"Жай бөлшектің негізгі қасиетіне есептер шығарту"

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru

Скачать материал

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектің негізгі қасиетіне есептер шығарту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшектің негізгі қасиеті және жай бөлшекті қысқарту ережелерін пайдаланып, есептер шығару;

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі:Білімді қалыптастыру;

Сабақтың көрнекілігі: Математикалық диктантқа арналған кестелер

Оқытудың әдісі:Мәселе қою-мәселе шешу,талдау-есептеу;

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу, б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:№438,442

hello_html_43dde084.gif; hello_html_m5aaa14c3.gif

hello_html_149f70ff.gif;hello_html_5c6781b0.gif hello_html_4a37356.gif ; hello_html_13971374.gif ; hello_html_m2d5ba2b1.gif

Ережелер сұрау арқылы репродуктивті білімдерін тексеру:

1)Бөлшектің негізгі қасиетін кім тұжырымдайды?

2) Бөлшектерді қысқарту дегеніміз не?

3) Қандай бөлшектерді қысқартылмайтын бөлшектер деп атайды?

Математикалық диктант:

1) Бөлшек түрінде жаз: жиырма үштен он екі


2) Бөліндіні бөлшек түрінде жаз: 8:9


3)(*)-ның орнына тиісті санды қой: 5hello_html_m2df7ce2d.gif ; 12hello_html_2f56f1c9.gif


4)Сыныпта 30 оқушы бар,оның hello_html_3b88a430.gif-і қыздар.Сыныпта қанша қыз бар?


5)Бөлшекке тең бөлшекті жаз:hello_html_371739a7.gif


6) Бөлшекті қысқарт: hello_html_6a471b03.gif


Есептер шығарту:№443;444

hello_html_m1e7dd368.gif3hello_html_5c8bf44b.gif 5hello_html_m55ed4b23.gif

447

1)32+20hello_html_m6cf1a05f.gif Ұлдар: hello_html_m3e48e712.gif Қыздар:hello_html_18bb5143.gif

Деңгейлік тапсырма:№450

Сергіту сәті:Кім тапқыр? Сәкен 3- қабат

Жомарт 2-қабат

Мұрат 4- қабат

Ербол 1-қабат

Өткенді қайталау:№449 ЕҮОБ-ті жақша сыртына шығару

Қорытынды: Рефлекция: Не білемін Білдім Білгім келеді

Бағалау: Оқушылардың жиынтық бағасын қою

Үйге: №445;448



Конспект по математике на тему"Жай бөлшектің негізгі қасиетіне есептер шығарту"

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Скачать материал
  • Математика
Описание:

Сынып: 5 

Сабақтың тақырыбы:  Жай бөлшектің негізгі қасиетіне есептер шығарту.

Сабақтың мақсаты:

     1. Білімділігі: Жай бөлшектің негізгі қасиеті және жай бөлшекті қысқарту ережелерін пайдаланып, есептер шығару;

     2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

      3.Тәрбиелік: Оқушылардыңөз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі:Білімді қалыптастыру;

Сабақтың көрнекілігі: Математикалық диктантқа арналған кестелер

Оқытудыңәдісі:Мәселе қою-мәселе шешу,талдау-есептеу;

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу,  б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

 в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:№438,442

 ;       

 ;   ;        ;      

Ережелер  сұрау  арқылы репродуктивті   білімдерін тексеру:

1)Бөлшектің негізгі қасиетін  кім тұжырымдайды?

2) Бөлшектерді қысқарту дегеніміз не?

3) Қандай бөлшектерді қысқартылмайтын бөлшектер деп атайды?

Математикалық   диктант:

1) Бөлшек түрінде жаз: жиырма үштен он екі

 

2) Бөліндіні бөлшек түрінде жаз: 8:9

 

3)(*)-ның орнына тиісті санды қой: 5 ;    12

 

4)Сыныпта 30 оқушы бар,оның -і қыздар.Сыныпта қанша қыз бар?

 

5)Бөлшекке тең бөлшекті жаз:

 

6) Бөлшекті  қысқарт:

 

Есептер шығарту:№443;444

                    3             5

 №447

1)32+20             Ұлдар:                   Қыздар:

Деңгейлік тапсырма:№450

Сергіту сәті:Кім тапқыр?    Сәкен      3- қабат

                                                Жомарт   2-қабат

                                                 Мұрат     4- қабат

                                                 Ербол     1-қабат

Өткенді қайталау:№449 ЕҮОБ-ті жақша сыртына шығару

Қорытынды: Рефлекция: Не білемін        Білдім               Білгім  келеді

                         Бағалау: Оқушылардың  жиынтық  бағасын қою

 

                         Үйге: №445;448

Автор Исаджанова Жанылхан Айдархановна
Дата добавления 24.12.2014
Раздел Математика
Подраздел
Просмотров 906
Номер материала 11732
Скачать свидетельство о публикации
