Инфоурок Начальные классы КонспектыКонспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны."

Конспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны."

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы:   Бағасы. Саны. Құны.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:  Оқушыларды бағасы, саны, құны ұғымдарымен таныстыру, осы шамалар арасындағы тәуелділікті меңгерту, суреттер және кестелердің көмегімен  есептер құрастыруға үйрету.

Дамытушылық:   Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік: Оқушылардың қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды белсенділікке, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа білімді енгізу.

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Сабақ әдісі: Топтық жұмыс, жеке жұмыс, ойын, шығармашылық

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, кестелер, жұмбақтар

Барысы:

I.      Ұйымдастыру бөлімі

 

Психологиялық дайындық:

Терең ғылым сананың,

Тегі деп ой салатын.

Өте жақсы оқимыз,

Математика сабағын.

 

II.   Үй тапсырмасын сұрау:

 

Қабырғалары  6см және 4см болатын екі шаршы сыз. Периметрлерін есепте. Жауаптарын миллиметрмен өрнекте.

( Оқушыларға үй тапсырмасын оқытып, дәптерлерін тексеру)

-        Шаршы деген не?

-        Шаршының периметрін қалай табамыз?

 

III.             Жаңа сабақ:

-        Балалар, бір затты сатып алу үшін қайда барасыздар?

-        Дүкенде оларды сатып алу үшін не қажет?

-        Неге көңіл аударасыз? (бағасына, құнына, санына)

Анықтама:

-        Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)

-        Сан – сол заттың саны (Сатып алынған заттың саны)

-        Құны – барлық затқа төленетін ақша

-        Олай болса, «Дүкенде» ойынын ойнайық

500 теңгеге не сатып ала аламыз?

-        Неше зат сатып алдың?

-        Қанша теіге қайтарып аласың?

 

2 – жаттығу:

Әрқайсысы 5 теңге тұратын 4 кәмпит (6,7,8 кәмпит) сатып аласың, қанша ақша төлеу керек?

Кестені қара және оны дәптеріңе толтыр.

Бағасы

Саны

Құны

5 теңге

4 дана

? теңге

6 дана

? теңге

7 дана

? теңге

8 дана

? теңге

 

   Сатып алынған заттың құнын білу үшін, заттың бағасын оның санына көбейту керек.

 

Қ = Б*С

 

 

Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді жазамыз.

-        Сабақтың тақырыбын жазамыз

-        215 санын жазамыз

-        Неше таңбалы сан? Неше жүздік, неше ондық, неше бірлік бар?

Кестеге қарай отырып, дәптеріңе өрнегін жаз.

5*4= 20(тг)                   5*7=35(тг)

5*6=30(тг)                    5*8=40(тг)

 

3. Егер сатып алынған затқа 24,32, 40, 48 теңге болса, бағасы 8 теңгеден неше кәмпит сатып алынған?

Кестені толтыр.

 

 

Бағасы

Саны

Құны

8 теңге

? дана

24  теңге

? дана

32 теңге

? дана

40 теңге

? дана

48 теңге

 

   Сатып алынған заттың санын  білу үшін, онын құнын заттың бағасына бөлу керек.

 

             С = Қ:Б

 

 

4. егер 4 кәмпитке 20,28,36,32 теңге төленген болса, 1 кәмпиттің бағасы қанша?

Бағасы

Саны

Құны

? теңге

 

20 теңге

? теңге

28 теңге

? теңге

32 теңге

? теңге

36 теңге

 

   Заттың бағасын білу үшін, оның құнын санына бөлу керек.

 

            Б = Қ:С

 

 

Сергіту сәті:

Аспанға қарап ай көрдім,

Төменге қарап жер көрдім.

Оңға, солға бұрылып,

Егеменді ел көрдім.

 

5. Кесте бойынша есептер құрастыр және шығар.

 

Бағасы

Саны

Құны

9 теңге

3 дана

? теңге

5 теңге

? дана

 30 теңге

? теңге

6 дана

48 теңге

 

Математикалық жұмбақ

Егер «Т» - дан  бастасаң

Санмын.

«Т» - ны алып тастасаң,

Жаумын.

 

«Кім жылдам?» ойыны

(4 оқушы шығады)

6. баған түрінде сепете. Есептеулеріңді тексер:

677 – 499             297+379              594+176

137+798              1000-468             870-467

497+ 264             789+85                900-79

238+762              457+78                403-75

 

Сабақты қорыту:

-        Сабақта не ұнады?

-        Сабақта қандай тапсырма қиын болды?

-        Қандай тапсырма жеңіл болды?

 

Үйге тапсырма:

7-тапсырма

 

Бағалау:

Жинаған жұлдыздарын санай отырып, мадақтау арқылы бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Н.К.Киікбаев атындағы орта мектеп

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы:

Бағасы. Саны. Құны.

3 «Б» сынып

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Абилғазина Г.Н.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Конспект урока по тему:"Бағасы. Саны. Құны.""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Психолог-перинатолог

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: Бағасы. Саны. Құны.Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларды бағасы, саны, құны ұғымдарымен таныстыру, осы шамалар арасындағы тәуелділікті меңгерту, суреттер және кестелердің көмегімен есептер құрастыруға үйрету. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру.Тәрбиелік: Оқушылардың қызығушылығын ояту, берілген тапсырмаларды орындата отырып, оқушыларды белсенділікке, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.Сабақ типі: Жаңа білімді енгізу.Сабақ түрі: Аралас сабақСабақ әдісі: Топтық жұмыс, жеке жұмыс, ойын, шығармашылықКөрнекілігі: Интербелсенді тақта, кестелер, жұмбақтарБарысы: I.Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық: Терең ғылым сананың, Тегі деп ой салатын. Өте жақсы оқимыз, Математика сабағын.II.Үй тапсырмасын сұрау: Қабырғалары 6см және 4см болатын екі шаршы сыз. Периметрлерін есепте. Жауаптарын миллиметрмен өрнекте. ( Оқушыларға үй тапсырмасын оқытып, дәптерлерін тексеру) -Шаршы деген не? -Шаршының периметрін қалай табамыз? III.Жаңа сабақ: -Балалар, бір затты сатып алу үшін қайда барасыздар? -Дүкенде оларды сатып алу үшін не қажет? -Неге көңіл аударасыз? (бағасына, құнына, санына)Анықтама: -Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны) -Сан – сол заттың саны (Сатып алынған заттың саны) -Құны – барлық затқа төленетін ақша -Олай болса, «Дүкенде» ойынын ойнайық 500 теңгеге не сатып ала аламыз? -Неше зат сатып алдың? -Қанша теіге қайтарып аласың? 2 – жаттығу: Әрқайсысы 5 теңге тұратын 4 кәмпит (6,7,8 кәмпит) сатып аласың, қанша ақша төлеу керек? Кестені қара және оны дәптеріңе толтыр. Бағасы Саны Құны 5 теңге 4 дана ? теңге 6 дана ? теңге 7 дана ? теңге 8 дана ? теңге Сатып алынған заттың құнын білу үшін, заттың бағасын оның санына көбейту керек. Қ = Б*С Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді жазамыз. -Сабақтың тақырыбын жазамыз -215 санын жазамыз -Неше таңбалы сан? Неше жүздік, неше ондық, неше бірлік бар? Кестеге қарай отырып, дәптеріңе өрнегін жаз. 5*4= 20(тг) 5*7=35(тг) 5*6=30(тг) 5*8=40(тг) 3. Егер сатып алынған затқа 24,32, 40, 48 теңге болса, бағасы 8 теңгеден неше кәмпит сатып алынған? Кестені толтыр. Бағасы Саны Құны 8 теңге ? дана 24 теңге ? дана 32 теңге ? дана 40 теңге ? дана 48 теңге Сатып алынған заттың санын білу үшін, онын құнын заттың бағасына бөлу керек. С = Қ:Б 4. егер 4 кәмпитке 20,28,36,32 теңге төленген болса, 1 кәмпиттің бағасы қанша? Бағасы Саны Құны ? теңге 20 теңге ? теңге 28 теңге ? теңге 32 теңге ? теңге 36 теңге Заттың бағасын білу үшін, оның құнын санына бөлу керек. Б = Қ:С Сергіту сәті: Аспанға қарап ай көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға, солға бұрылып, Егеменді ел көрдім. 5. Кесте бойынша есептер құрастыр және шығар. Бағасы Саны Құны 9 теңге 3 дана ? теңге 5 теңге ? дана 30 теңге ? теңге 6 дана 48 теңге

Скачать материал
