- 04.10.2020
- 1220
- 3
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Мақсаты:
1.Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өздерінше ойларын түйіндеуге, есте сақтауға бағыттау.Рухани ұстанымызды нығайту.
2.Тәуелсіз Қазақстанымыз туралы айту, көңіл бөлу, оларды қолданып, құрметтеуге шақыру. Өскелең ұрпақтың отаншылдық, ұлтжандылық қасиеттерін ояту.
Сабақтың түрі: сайыс түрінде
Сабақтың әдісі: пікір алмасу, ой бөлісу, сөз жарыстыру, іздендіру
Сабақтың көрнекіліктері: альбом, үлестірме қағаздар,слайд-шоу
Жұмыс түрі: топтық
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақты бастамас бұрын, үнтаспаны жағып, қолымызды жүрегімізге қойып Қ. Р-ның Әнұраның айту.
Мұғалімнің сөзі: - Бүгінгі сабағымыз Тәуелсіз Қазақстанға – 20 жыл деп аталғандықтан, біз сендермен Қазақстанға байланысты мәліметтер, жаңа сөздер үйренеміз.Алдымен сендер 2 топқа бөлінесіңдер: екі жақта топқа ат қоясыңдар. Мысалға: «Жаңа Қазақстан», «Егемен Қазақстан» және т.б
Әрбір топ өздерінің аттарын айтады;
1 – тапсырма. 1- топқа: Мәтінді мәнерлеп оқып береді;
2 –топқа: Оқылған мәтіннің мазмұнын айтып береді;
«Жорға» ойыны. Бұл ойында 2 топқа жалпы 10 сұрақ қойылады. Барлық жиналған ұпайлар саналады, қай топ қанша жинайды;
1. Қ. Р қай жылы тәуелсіздік алды? (1991ж. 16 желтоқсан)
2. Қ. Р тұңғыш президенті кім? (Н. Ә. Назарбаев)
3. Қ. Р астанасы қай қала? (Астана)
4. Қазақстанда қазақ тілі қандай тіл? (мемлекеттік)
5. Қ. Р рәміздерін ата? (Мемл. Ту, Елтаңба, Әнұран)
6. 25 қазан қандай күн? (Республика күні)
7. Қ. Р әнұранының әнін жазған кім? (Ш. Қалдаяқов)
8. Мұсылманша Жаңа жыл? (Наурыз)
9. 30 тамыз қандай күн? (Тәуелсіздігімізді алған)
10. 1990 жылы Қ. Р қандай ел болды? (Егемен)
Жалпы ұпай саны саналады; Қай топ көп жинады;
3 – тапсырма. Екі топқа керекті әріптер таратылады, екеуі де бүгінгі тақырыпқа сай сөздер шығару керек. Мысалы: Ту, Мемлекет т.б
Екі топтың жылдамдығы тексеріледі; Қай топ көп сөз біліп, табады;
Сергіту сәті: Өлең айту. Кім «Қазақстан» туралы өлеңдер біледі, екі-үш оқушы шығып айтады;
Келесі 4 – тапсырма. «Мен аудармашымын» деп аталады. Екі топтан 1 оқушыдан шығып, партаның үстінде жатқан қағаздарды алып, тақтадан аудармасын тауып тақтаға іледі;
Соңғы тапсырма: Мақал-мәтелдер сайысы. Қандай топ Отан, ел, жер, өлке туралы көп мақал-мәтелдерді біледі екенін тексеру.
Сабақты бекіту: «Тәуелсіз» атты сөзжұмбақ шешу. Қай топ көп жауап табады;
Үйге тапсырма: Тәуелсіздікке байланысты өлеңдер жаттау;
Бағалау: Белсенділіктеріне сай, екі топқа да бестік деген баға қойылынады, екі топта белсене қатысты;
Сабақты қорыту: Мұғалім: Тәуелсіздік – Алтын күмбез дейтін болсақ, сол күмбезді тіреп тұрған төрт белгі рәміздеріміз бар. Оның біріншісі- Елтаңба, екіншісі - Әнұран, үшіншісі – Көк байрақ туымыз, төртіншісі – Қазақ тілі. Ендеше, біз сіздермен алтын күмбезімізді мықтап, мәртебесін жоғалтпайық.
6 656 290 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Жумажанова Сауле Аманжоловна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
6 ч.