Сабақтың
тақырыбы: Кез келген бұрыштың
синусы,косинусы, тангенсі, котангенсі
Мақсаты: Оқушыларға
тригонометриялық функциялар туралы түсінік беру, олардың мәндерін ұғындыру,
тригонометриялық функциялардың мәндерін қолданып, бұру бұрыштарын тауып есеп
шығаруды меңгерту.
Күтілетін
нәтиже:
Оқушылар тригонометриялық функциялар туралы түсінік алады, олардың мәндерін
ұғынып, тригонометриялық функциялардың мәндерін қолданып, бұру бұрыштарын
тауып есеп шығаруды меңгереді
Психологиялық
ахуал:
Шаттық
шеңберінде тұрып, оқушылар бір-бірінің жылылықтарын сезінеді, бір-біріне жақсы
лебіздер білдіреді.
Жақсы
көңіл-күймен сабағымызды әрі қарай жалғастырамыз.
Қайталау
сұрақтары:
(оқушылар
сұрақты бір-біріне қояды)
•
Радиан
бұрыш деп нені айтамыз?
•
Бұрышты
оң бағытқа айналдырсақ, қандай бұрыштар алынады?
•
Бұрышты
теріс бағытқа айналдырсақ, қандай бұрыштар алынады?
•
Тригонометриялық
функциялар қандай функциялар?
Үй
тапсырмасын тексеру
(оқушылар
көршісімен алмасып тексереді)
№368
есепті тексеру
Топтық
жұмыс Әр топқа тапсырмалар беріледі, әр топ уақыт мөлшерімен сол
тапсырмаларды орындайды.
Оқулықпен
жұмыс Оқулықтан №371, №372, №373 есептерді шығарады
Деңгейлік
тапсырмалар
І
деңгей ІІ
деңгей ІІІ деңгей
Есептеңдер:
Есептеңдер: Өрнектің мәнін тап:
Тест
тапсырмалары
(сабақты
бекіту мақсатында)
- Есепте:
А.2 В. С. Д. Е.
- Өрнектің
мәнін тап:
А. В. С.0 Д. 1 Е. 2
- Қай
ширекте орналасқан: 1200
А. ІІ ш В.ІІІ ш С.І ш Д.IV ш Е. І мен ІІ ш
- Мәні
неге тең:
А. -1 В.0 С. 1 Д. 2 Е.
- Өрнекті
ықшамда:
А.1 В.-1 С.0 Д.-2 Е.2
Тест
жауаптары:
1
–Д
2
- В
3
- А
4
- Е
5
- С
Үйге
тапсырма: Тригонометриялық функциялар
және олардың
кейбір бұрыштағы мәндері
№375
Бағалау
Рефлексия
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін БЛОБ ағашы арқылы білдіреді.
Өткізілген ашық сабаққа өзіндік талдау:
Сабақтың тақырыбы: Кез келген бұрыштың синусы,косинусы,
тангенсі, котангенсі
Мақсаты: Оқушыларға тригонометриялық функциялар
туралы түсінік беру, олардың мәндерін ұғындыру, тригонометриялық функциялардың
мәндерін қолданып, бұру бұрыштарын тауып есеп шығаруды меңгерту.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар
тригонометриялық функциялар туралы түсінік алады, олардың мәндерін ұғынып,
тригонометриялық функциялардың мәндерін қолданып, бұру бұрыштарын тауып есеп
шығаруды меңгереді
Психологиялық ахуал:
Шаттық шеңберінде тұрып, оқушылар бір-бірінің
жылылықтарын сезінеді, бір-біріне жақсы лебіздер білдіреді.
Сабақтың басында үй тапсырмасы қайталанып
сұралды ,есеп тексерілді.
Сабақтың өту барысында деңгейлік
тапсырмалар берілді. Тест тапсырмалары орындалды.
Оқушылар сабаққа жақсы қатысты. Күтілетін
нәтиже мен сабақтың мақсаты орындалып, сабақ өз нәтижесін берді.
Математика пәнінің мұғалімі: Карагойшина
З.М.
Сабаққа пікір: Сыдықова А.О.Математика
пәнінің мұғалімі.
Сабақтың құрылуы өте жақсы.Көрнекіліктер
мол. Оқушылар әр сұраққа тиянақты жауап берді. Сабақ өте жоғары деңгейде өтті.
Пән мұғалімінің жан – жақты әзірлігі білініп тұрды.