Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыКөбейту мен бөлу өзара кері амалдар тақырыбына қысқа мерзімді жоспар

Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар тақырыбына қысқа мерзімді жоспар

Скачать материал

пәні:математика

Сынып:3

 

тақырып

Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар

Мақсаты

көбейту және бөлу- өзара кері амалдар деген түсінікті қалыптастыру;  кері есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру; байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу.

 

Күтілетін нәтиже

Математикалық білімдері жетіледі.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады.

 

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

бағалау

ресурстар

 

Ұйымдастыру

(2мин)

Музыкалық психологилық тренинг

-          Балалар, мен сендермен жұмыс істегеніме қуанамын. Көршілеріңмен қол ұстасып, шағын шеңбер жасап, бір-біріңе жақсы көңіл күй сыйлаңдар, табыс тілеңдер.

Сабақ алдында психология-лық тренингке қатысады

 

Смаиликтер

 

Үй тапсырмасын тексеру(3мин)

 №  4, 5, 10 оқу, талдау.

Сұрақтарға жауап беру

 формативтік

 

 Дидактикалық материалдар,

Мағынаны тану (35 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білімдерін тексеру: 

Ауызша жұмыс.

а)  44 – 4         40+8       57 – 7      

40 + 7        26 – 6      100-60    

77 – 7    40 + 7;         56 - 50     

30+40       68 – 60     50 + 2

-Біз бүгін сабақта көбейту мен бөлу амалдарын өзара кері амалдар ретінде қарастырамыз.

Білімдерін тексеру.

Ауызша есептеу.  1. Теңдік тура болатындай етіп сандарды  қой.

2∙        = 6             2 = 18       :  2  =   2

2 ∙        =       2 = 10    12  :       = 6

2 ∙ 8=                 2 = 14  20  : 2 = 

2.Ауызша есеп шығару: 

Кітап 100 теңге тұрады. 2 кітап қанша тұрады?  4 кітап қанша тұрады? 6 кітап?

Жаңа материалды түсіндіру:

а)   Оқулықпен жұмыс.  Есептердің шешуін ауызша түсіндір:

Ш:  18 : 2 = 9  9 2 = 18          

 кері есеп құрастыр.

ә)  № 3. Фронтальді жұмыс. Сызбанұсқа бойынша көбейту мен бөлуге теңдіктерқұр.

  ( 15 : 3 = 5    5 3 =   15  15 : 3 = 5 )

б)   Тақтада түсіндіріп шығару. № 4

6  ∙  4 = 24                

  7 ∙ 2 = 14                     ∙  2 = 

24 : 4 =  8                

 14 : 2= 7                        : 2 =

в)  Жұптық жұмыс,

№ 5.  Есепте :  286 : 2,    

егер     143 ∙ 2 = 286;        т.с.с.

ҮІ.  Түсінгенін бекіту:

  1. Есеп шығару. № 6.

 


                                                    

 

 

 

                  +

Шешуі: 12 + 12 : 2 = 12 + 6 = 18                              Жауабы: барлығы 18 қонақ келді.

№ 7.

 


                                               

                  +

 

 

                    -

Шешуі: 

820 + (820 -254) = 820 + 566 = 1386

Жауабы: барлығы 1386 адам.

Геометриялық материалмен жұмыс.   № 8.                                                                                                   

а = 6 см , в = 2 см  тең тік төртбұрыштың  Р = ?         

Р = 6 + 2 + 6 + 2 = 16 (см)

Шығармашылық жұмыс. № 9.

ҮІ.Бекіту.Топтамаларға жауап алу. Жеке оқушымен жұмыс

диалогтық оқыту

 

 

Ұжымдық жұмыс. 

формативтік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

жұппен жұмыс жасау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жиынтық

Кретерийлер арқылы бағалау

 

Сызбалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактикалық материалдар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сызбалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

Бағалау парақшалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар

ды жас ерекшелік

теріне баланысты оқыту

 

 

 

 

 

 

 

диалогтық оқыту

 

 

 

жұппен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұппен жұмыс жасау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс жасау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стикерге пікірлерін жазады

Рефлексия

(5 мин)

 

Сабақтан не білдіңдер? Сендерге қандай тапсырма ұнады?

Үйге тапсырма: № 10,  37бетБағалау.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар тақырыбына қысқа мерзімді жоспар"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Агроном

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

пәні:математика

Сынып:3

 

тақырып

Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар

 

Мақсаты

көбейту және бөлу- өзара кері амалдардеген түсініктіқалыптастыру;  кері есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру; байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу.

 

Күтілетін нәтиже

Математикалық білімдері жетіледі.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады.

 

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

бағалау

ресурстар

 

Ұйымдастыру

(2мин)

Музыкалық психологилық тренинг

-          Балалар, мен сендермен жұмыс істегеніме қуанамын. Көршілеріңмен қол ұстасып, шағын шеңбер жасап, бір-біріңе жақсы көңіл күй сыйлаңдар, табыс тілеңдер.

Сабақ алдында психология-лық тренингке қатысады

 

Смаиликтер

 

 

Үй тапсырмасын тексеру(3мин)

 №  4, 5, 10 оқу, талдау.

Сұрақтарға жауап беру

 формативтік

 

 Дидактикалық материалдар,

 

Мағынаны тану (35 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білімдерін тексеру: 

Ауызша жұмыс.

а)  44 – 4         40+8       57 – 7      

40 + 7        26 – 6      100-60    

77 – 7    40 + 7;         56 - 50     

30+40       68 – 60     50 + 2

-Біз бүгін сабақта көбейту мен бөлу амалдарын өзара кері амалдар ретінде қарастырамыз.

Білімдерін тексеру.

Ауызша есептеу.  1. Теңдік тура болатындай етіп сандарды  қой.

2∙        = 6            ∙ 2 = 18       :  2  =   2

2 ∙        =       ∙ 2 = 10    12  :       = 6

2 ∙ 8=                 ∙ 2 = 14  20  : 2 = 

2.Ауызша есеп шығару: 

Кітап 100 теңге тұрады. 2 кітап қанша тұрады?  4 кітап қанша тұрады? 6 кітап?

Жаңа материалды түсіндіру:

а)   Оқулықпен жұмыс.  Есептердің шешуін ауызша түсіндір:

Ш:  18 : 2 = 9  9 ∙ 2 = 18          

 кері есеп құрастыр.

ә)  № 3. Фронтальді жұмыс. Сызбанұсқа бойынша көбейту мен бөлуге теңдіктерқұр.

  ( 15 : 3 = 5    5 ∙ 3 =   15  15 : 3 = 5 )

б)   Тақтада түсіндіріп шығару. № 4

6  ∙  4 = 24                

  7 ∙ 2 = 14                     ∙  2 = 

24 : 4 =  8                

 14 : 2= 7                        : 2=

в)  Жұптық жұмыс,

№ 5.  Есепте :  286 : 2,    

егер     143 ∙ 2 = 286;        т.с.с.

ҮІ.  Түсінгенін бекіту:

  1. Есеп шығару. № 6.
   

 


                                                    

 

 

 

                  +

Шешуі: 12 + 12 : 2 = 12 + 6 = 18                              Жауабы: барлығы 18 қонақ келді.

№ 7.

 


                                               

                  +

 

 

                    -

Шешуі: 

820 + (820 -254) = 820 + 566 = 1386

Жауабы: барлығы 1386 адам.

Геометриялық материалмен жұмыс.   № 8.                                                                                                   

а = 6 см , в = 2 см  тең тік төртбұрыштың  Р = ?         

Р = 6 + 2 + 6 + 2 = 16 (см)

Шығармашылық жұмыс. № 9.

ҮІ.Бекіту.Топтамаларға жауап алу. Жеке оқушымен жұмыс

диалогтық оқыту

 

 

Ұжымдық жұмыс. 

формативтік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

жұппен жұмыс жасау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жиынтық

Кретерийлер арқылы бағалау

 

Сызбалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактикалық материалдар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сызбалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

Бағалау парақшалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар

ды жас ерекшелік

теріне баланысты оқыту

 

 

 

 

 

 

 

диалогтық оқыту

Скачать материал
