САБАҚ:
Сүт
тағамдары
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
СЫНЫП:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы
сабақ арқылы
жүзеге
асатын оқу
мақсаттары
|
1. «Сүт
тағамдары» атты тақырып бойынша лексикалық бірліктерді игеру.
2.
Қазақ
тіліне тән ерекше дыбыстарды, жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуды,
сауатты жазуды және тақырып бойынша оларды орынды қолдануды үйрену.
3. Тақырып
бойынша айтылым әрекеттері игеру, сөйлем құрастыру үйрену
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар орындай алады:
|
Жаңа
сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтады. Жаңа сөздерді орынды қолдануды
біледі;
|
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:
|
Тыңдалым
тапсырмалары түсінеді, орындай алады
|
Кейбір
оқушылар орындай алады:
|
Жаңа
сөздерімен еркін сөйлемдерді құрастырады, тақырып бойынша сүрақтарға жауап
береді.
|
Тілдік
мақсат
|
Пəнге
қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
Сүт
тағамдары, қымыз, шұбат, пайдалы, қаймақ, құрт
|
Диалог
құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Кім не
сатып алады? Мен қаймақ аламын, ол құрт алады, сен ірімшік аласың.
|
Алдыңғы
оқу:
|
Сөздік
қор: азық – түлік атаулары, сатып алу, жеу, бару етістіктері, дүкен, кім,
жұмбақ
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
|
Амандасу: Қайырлы күн, досым,
Қайырлы күн болсын.
Дүйсенбінің (сейсенбінің, бейсенбінің, сенбінің) сабағы
Сәттілікке толсын!
Біздің алар бағамыз,
Кілең бестік болсын!
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу:
«Мен
қандаймын»
Оқушыларға 2 минут ішінде «Мен қандаймын?»
деген сұраққа жауап қайтару қажет. Бұл жауапқа 3 сөз немесе сөз тіркестерін
айтуға болады.
Ауызекі
сөйлеу: «Ыстық орындық» Бір оқушы орындыққа отырады, қалғандары
оған әртүрлі сұрақтар қойылады
1. Талап: Жұмбақ
Сылдыр
сұйық, су емес,
Ішсең
шөлің қанады.
Ақ болса
да, қар емес,
Шешуін
кім табады?
(сүт)
Оқушылар
сабақтың тақырыбын ашады, мақсаттарын анықтайды.
Сүт
–молоко-milk
|
Сөздікпен
парақшалар
|
Ортасы
|
1. Үй
жұмысы тексеру
«Нан»
деген өлеңі жатқа айтып береді
Жазылым:
Көркем
жазу минуткасы: Вв әріпі, в әріппен оқушылары буындары құрастырады, в
дыбысының классификациясы. Сөз тіркестері құру: 1) тәуелдік жалғауларымен.
Бір буынды с. Екі буынды с.
Жаңа
лексикалық бірліктермен танысу:
Қымыз-кумыс,
шұбат – шубат
Пайдалы
– полезный қаймақ – сметана
Құрт -
курт
Сергіту
сәті:
Айтылым. Топпен
жұмыс. Флипчарт
Пазл
арқылы топқа бөлінеді 3 топ: «қымыз», «шұбат», «құрт»
Әр топ
өзінің сүт тағамы туралы флипчарт дайындалады, қорғайды.
|
Ватман,
желім, суреттер, мәтін, сөздік
|
Соңы
|
Бекіту: Кім не
сатып алады? Сурет бойынша осы сұраққа жауап береді.
Үй
жұмысы:
75 б. 2-тапсырма, мәтін өз сөзімен айту.
Қосымша
тапсырма:сөзжұмбақ
|
Суреттер
|
Рефлексия
|
«Ойлау бутерброды»
1
қатар – бүгін нені жақсы түсіндіңіз?
2
қатар – өткен сабақпен байланысы бар ма?
3 қатар – нені
меңгере алмадыңыз?
|
Бутерброд
суреті, стикер
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
– оқушыға
мейлінше
қолдау
көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті
оқушыға
тапсырманы
қалай
түрлендіресіз?
|
Бағалау
– оқушы білімін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс –
Денсаулық
жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен
байланыс
(тəрбие
элементі).
|
Үлгірмейтін
оқушымен жүмыс: Карпук И.
|
Дәстүрлі
бағалау
|
Пәнаралық:
ағылшын тілі
Денсаулық:
сергіту сәті,
АҚТ:
видио, , презентация
Тәрбие
элементтері:сүт құндылығы туралы әңгімелеу
|
Рефлексия
Сабақтың
мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды
ма?
Бүгін
оқушылар
не
үйренді?
Сабақ
қалай өтті,
қандай
деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау
жақсы
іске
асты ма?
(тапсырмалар
сəйкес
болды ма?)
Уақытты
қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
енгіздім
жəне
неге?
|
Өз
сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта
берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы
өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай
екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
(оқыту
мен
оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы
сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі
сабағыма
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|