Инфоурок Другое Другие методич. материалыҚысқа мерзімді жоспар.Қазақ тілі. "Оқу құралдары" (2 сынып)

Қысқа мерзімді жоспар.Қазақ тілі. "Оқу құралдары" (2 сынып)

Скачать материал

Қысқа мерзімді сабақ  жоспары

 

Бөлімнің атауы:

Мектеп:«Семей қаласындағы №6 гимназиясы» КММ

Күні: 13.11.18

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Адикова Айсулу Ахметказыевна

Сынып: 2   Пәні:қазақ тілі

Қатысқандар:

 

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Оқу құралдары.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.1.1. Тыңдалған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру және сипаттау.

2.3.3.1.Тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді,сөйлем,суреттерді пайдаланып, постер құрастыру.

Сабақ мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар орындай алады:Тыңдалған мәтін бойынша түсінбеген сөздерді айтады, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сипаттайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді,сөйлем,суреттерді пайдаланып, постер құрастарады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Қарапайым үлгілер негізінде диалог құрастыру арқылы бір-бірімен тілдесімге келеді.

Бағалау критерийі

 

·        мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сипаттайды.

·        тыңдаған материалдар бойынша тірек сөздерді,сөйлем,суреттерді пайдаланып, постер құрастарады.

·        диалог құрастыру арқылы бір-бірімен тілдесімге келеді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: Мәтін тыңдай алады,түсінеді,сұрақтарға жауап береді, топпен жұмыс істей алады. Постер құрастарады. Диалог құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қалың –толстый, жаңа – новый, ескі – старый,жұқа – тонкий, әдемі – красивый, таза – чистый.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: қалың кітап, жұқа дәптер,әдемі қаламсауыт,таза күнделік.

Сабақта  қолданылатын материалдар: Оқу құралдарына қатысты суреттер, «Қазақ тілі» оқулығы, маркер, А3 қағазы,аудиомәтін,рефлекция парақшалары, жүрекше.

 

 

Оқыту әдістері: Слайд арқылы түсіну, сұрақ-жауап, сипаттау, «Жүректен-жүрекке», постер құрастыру, сергіту жаттығуы,диалогқа түсу,мәтін тыңдау, «Көктейль таяқшалары», «Синквейн»әдісі.

Алдыңғы оқу

 

«Көктейль таяқшалары» арқылы сұрақтарға жауап береді.

Картинки по запросу трубочка для коктейля

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

6мин

 

1.Ұйымдастыру кезеңі.

 

2.Психологиялық ахуал туғызу.

·        Оқушылармен «Жүректен жүрекке» әдісін өткізу.Топпен отырған балалар бір-біріне сабақ басында жақсы тілектер айтады.

 

·        Топқа бөлінеді (суреттер арқылы)

 

Сабақтың мақсатымен, табыс критерийлерімен танысады

 

 

 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу жүректен жүрекке фото

 

Похожее изображениеКартинки по запросу дәптерКартинки по запросу күнделік

Сабақтың ортасы

 

 

30 мин

С.

1.Ой қозғау.

Оқушылар теледидардан «Оқу құралдары» жайлы бейнежазба көреді.

-Балалар бейнежазбадан не көрдіңдер?

-Иә, балалар дұрыс айтасыңдар.

-Бұл – оқу-құралдары.

ü Жаңа сөздермен жұмыс. Тақтада жаңа сөздер шығады.Оқушылар оларды оқып, қайталап, естеріне сақтайды.

Т.

 

2.Мағынаны тану. Көрген бейнежазба  негізінде қағаз бетіне әр топ "Оқу құралдары" сөзіне ассоциаграмма жасайды.

 

 

 

 

 

Оқу құралдары
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Қ.Б Әр топ бір-бірін от шашу арқылы бағалайды.

С.

3.Тыңдалым

Оқушылар аудиомәтінді мұқият тыңдайды,мәтін бойынша бағыттаушы сұрақтарға жауап береді.Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

    Менің атым – Әнел.Мен мектепке барамын.Менің оқу құралдарым бар.Менің кітабым қалың.Ұштағышым, өшіргішім жаңа.Дәптерім жұқа.Күнделігім таза.Менің қаламсауытым әдемі,қарындаштарым ескі.Анам маған жаңа қарындаштар сатып алды.

·        тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

-Мәтінде кім туралы айтылған?

-Әнелдің кітабы қандай?

-Ұштағышы,өшіргіші қандай?

-Дәптері жұқа ма?

-Күнделігі қандай?

4.Үш топқа тапсырмалар.

(Т) I-топ – «Оқу құралдары» тақырыбында постер құрастырады.

(Ж) II-топ – «Оқу құралдары» тақырыбында диалогті жалғастырады.

(Т) III-топ – берілген сөздерден дұрыс сөйлем құрастырады.

Дәптері/жұқа/Әлібектің.Ұштағышың/жаңа/

сенің. Оның/ескі/өшіргіші. Таза/күнделігі/ Аружанның. Сөмкесінде/Әнелдің/бар/кітап/қалың. Саламын/қаламсауытқа/қалам/қарындаш.

Қ.Б. қол сигналдары арқылы әр топ бір-бірін бағалайды.

 

5.Сергіту сәті. Теледидардан сергіту жаттыгуын жасайды

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа сөздер басылған қағаздар таратылады.

 

 

А4 беттері таратылып, әр топ оқу құралдары сөзіне ассоциаграмма жасап, оны қорғайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

Аудиотаспадан мәтін тыңдайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу қол сигналдары бағалау

 

Сабақтың

соңы

4 мин

Сабақты «Синквейн» әдісі арқылы қорытындылаймыз.

1.Кітап.

2.

3.

4.

5.

Кері байланыс. «Баспалдақ» әдісі.

Оқушылар парақшада көрсетілген баспалдақта өзін қай сатыда тұрғанын белгілейді.

Картинки по запросу жетістік баспалдағы

 

 

 

 

 

 

 

Әр оқушыға рефлекция қағаздары таратылады.

 

 

 

Мұғалім оқушылардың қай баспалдақ  сатысында тұрғанын анықтап, соған байланысты баланың сабақты меңгеру нәтижесін анықтайды.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қысқа мерзімді жоспар.Қазақ тілі. "Оқу құралдары" (2 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Психолог-консультант

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
