Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Информатика / Информатика және ақпарат туралы түсінік

Информатика және ақпарат туралы түсінік

Скачать материал

hello_html_7fda6e40.gifhello_html_58cb4130.gifhello_html_m3c103a50.gifhello_html_5b5fb5e7.gifhello_html_ma8e2083.gifhello_html_710d44aa.gifhello_html_7f36857d.gifhello_html_m5770460c.gifhello_html_2855741d.gifСАБАҚ ЖОСПАРЫ «Тексерілді»

________________

Оқу ісінің меңгерушісі

Пән аты: Информатика

Класы: 5

Күні: 15.09.2014

Сабақтың тақырыбы: Информатика. Ақпарат.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ақпарат, информатика туралы түсінік бера отырып, сипаты мен қабылдау тәсілдері бойынша әртүрлі ақпарат түрлерімен таныстырып, алған ақпараттарын күнделікті өмірде тиімді пайдалана біруге дағдыландыру. Өз ойын тиянақты жеткізуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, оқулық, түрлі-түсті қағаз

Сабақ барысы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

1. Сәлемдесу.

2. Оқушыларды түгелдеу

3. Оқушы назарын сабаққа аудару

4. Топ басшыларын сайлау: Бағалау парақтарын тарату.

І топ басшысы – Арай

ІІ топ басшысы - Гулназ


Оқушылар барлық құрал-жабдықтарын алып, сабаққа дайындалады.

ІІ. Психологиялық ахуалды қалыптастыру.

«Мен ғажаппын...»

Ойын шартын түсіндіреді.

Оқушылар өздерінің бойындағы жақсы қасиеттерін айтып шығады.



ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Өрмекші торы»







ІІІ. Қызығушылықты ояту. Топтастыру тәсілі.



Өрмекші торының тоқылу тәсілін түсіндіреді.









Информатика нені оқытады?




Оқушылар шеңбер болып тұрып, жіпті бірінен-біріне беріп тұрып, қауіпсіздік ережелері туралы оқып келгендерін айтады.

Әр кезеңде топ басшылары өздерінің тобындағы оқушыларды бағалап отырады.







Оқушылар өз ойларын айтып, пікірлерін дәлелдейді.

ІҮ. Мағынаны тану.




























Оқушыларға сұрақ қоямын.

  1. Ақпарат деген не?

  2. Адам ақпаратты қайдан, қалай алады?








Әр оқушы өзіне берілген сұрақтар бойынша өз ойларын айтып, пікір алмасады.

Ү. Білімді бекіту:










  1. 6-беттегі 1-кестені толтыру.

  2. Сандақ, мәтіндік, графикалық, дыбыстық, видео ақпаратқа 5 мысалдан жаз.



Ақпарат түрлері



Сан Мәтін Графика Дыбыс Видео


Оқушылар кестедегі тапсырманы дәптерлеріне орындайды. Мысалдар жазады.
















ҮІ. Ой қозғау

«Ақпараттың бізге қандай пайдасы бар?» деген сұраққа жауап іздеу

Оқушылдар өз ойларын айтады.

ҮІІ. Бағалау.

Топ басшыларының қойған бағаларына түсінік бере отырып қорытынды баға қоямын.


ҮІІІ. Кері байланыс.

«Жасыл» - көңілімнен шықты

«Сары» - орташа деңгейде өтті

«Қызыл» - сабақтан ештеңе түсінбедім


Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

ІХ. Үйге тапсырма

Оқулықтан 12-16-бет оқып келу. 16-17-беттегі тест тапсырмасы.







Информатика және ақпарат туралы түсінік
Скачать материал
  • Информатика
Описание:

      Сабақтың тақырыбы:  Информатика. Ақпарат.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ақпарат, информатика туралы түсінік бера отырып, сипаты мен қабылдау тәсілдері бойынша әртүрлі ақпарат түрлерімен таныстырып, алған ақпараттарын күнделікті өмірде тиімді пайдалана біруге дағдыландыру. Өз ойын тиянақты жеткізуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, оқулық, түрлі-түсті қағаз

Сабақ барысы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

1. Сәлемдесу.

2. Оқушыларды түгелдеу

3. Оқушы назарын сабаққа аудару

4. Топ басшыларын сайлау: Бағалау парақтарын тарату.

І топ басшысы – Арай

ІІ топ басшысы - Гулназ

 

Оқушылар барлық құрал-жабдықтарын алып, сабаққа дайындалады.

ІІ. Психологиялық ахуалды қалыптастыру.

«Мен ғажаппын...»

Ойын шартын түсіндіреді.

Оқушылар өздерінің бойындағы жақсы қасиеттерін айтып шығады.

 

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Өрмекші торы»

 

 

 

ІІІ. Қызығушылықты ояту.  Топтастыру тәсілі.

 

Өрмекші торының тоқылу тәсілін түсіндіреді.

 

 

 

 


 

Оқушылар шеңбер болып тұрып, жіпті бірінен-біріне беріп тұрып, қауіпсіздік ережелері туралы оқып келгендерін айтады.

Әр кезеңде топ басшылары өздерінің тобындағы оқушыларды бағалап отырады.

 

 

 

Оқушылар өз ойларын айтып, пікірлерін дәлелдейді.

ІҮ. Мағынаны тану.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларға сұрақ қоямын.

1.      Ақпарат деген не?

2.      Адам ақпаратты қайдан, қалай алады?

 

 

 

Әр оқушы өзіне берілген сұрақтар бойынша өз ойларын айтып, пікір алмасады.

Ү. Білімді бекіту:

 

 

 

 

 

1.      6-беттегі 1-кестені толтыру.

2.      Сандақ, мәтіндік, графикалық, дыбыстық, видео ақпаратқа 5 мысалдан жаз.

 

Ақпарат түрлері

 


Сан                 Мәтін                   Графика                Дыбыс                 Видео

 

Оқушылар кестедегі тапсырманы дәптерлеріне орындайды. Мысалдар жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

ҮІ. Ой қозғау

«Ақпараттың бізге қандай пайдасы бар?» деген сұраққа жауап іздеу

Оқушылдар өз ойларын айтады.

ҮІІ. Бағалау.

Топ басшыларының қойған бағаларына түсінік бере отырып қорытынды баға қоямын.

 

ҮІІІ. Кері байланыс.

«Жасыл» - көңілімнен шықты

«Сары» - орташа деңгейде өтті

«Қызыл» - сабақтан ештеңе түсінбедім

 

Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

ІХ. Үйге тапсырма

Оқулықтан 12-16-бет оқып келу. 16-17-беттегі тест тапсырмасы.

 

 

 

 



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Увалиева Макпал Смахановна
Дата добавления 12.02.2015
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров 1205
Номер материала 56181
Скачать свидетельство о публикации
