Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Другое / Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?" Өмірді өзгерткен кеңес (5-сынып)

Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?" Өмірді өзгерткен кеңес (5-сынып)

Курсы профессиональной переподготовки от Московского учебного центра "Профессионал"

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования только до 31 августа действуют скидки до 50% при обучении на курсах профессиональной переподготовки (184 курса на выбор).

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: ВЫБРАТЬ КУРС


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы.

Мектеп: № 64

Күні: Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сынып: 5 Мұғалімнің аты-жөні: Адыльбаева Гүлжан Сержанқызы

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?" Өмірді өзгерткен кеңес

Оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сәйкес):


Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. (5.Т/Ж3)


Сабақ мақсаты:

Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы кейіпкердің бейнесін аша алады.



Тілдік мақсат:

Реуішті, әйдік, тіленші

Пәнаралық байланыс:

Экономика

Құндылықтарға баулу:

Еңбекқорлық

Алдыңғы білім:

Автор туралы ақпарат және шығармаларын біледі.

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:

а)Шығарманың мазмұнын біледі.

ә) Шығармадағы негізгі идеяны анықтайды.



а) Кейіпкерлердің портретін сипаттап жаза отырып мінездеме береді.


а) Кейіпкерді бүгінгі өмірмен байланыстыра алады..

ә) Әрекетіне баға бере алады.


Уақыты

Кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Мақсаты

Бағалау

Ресурстар




2 мин

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Әр топтың алдына білім, фабрика, еңбек сөздері беріледі. Қима қағазда берілген сөздерді топтастыру арқылы топқа бөлу.

Оқушыларды топтастыру


Қима қағаздар



3 мин



Миға шабуыл


Оқушы қайыршы рөлін сомдайды.

Оқушы іс- әрекетінен не байқадыңыздар? Мұндай адамдарды өмірде кездестірдіңдер ме? Сабаққа қатысы қаншалықты?


Сабақтың тақырыбын анықтау арқылы жаңа тақырыпқа көшу.



11 мин






Сабақтың басы





Топтық жұмыс

"Құрылысшы" әдісі арқылы мәтін бөліктерге бөлініп, қиындылармен беріледі. Оқушылар мәтіннің бөліктерін мазмұнына қарай біріктіреді.

Мәтіннің қиындыларын оқып, біріктіру арқылы мазмұнын игереді.





Қ/Б

Жұлдызша, төрбұрыш, үшбұрыш кесінділері арқылы






Мәтін бөліктері жазылған қиындылар

6 мин


Сабақтың ортасы




Үштік одақ

ТӨДК әдісі. Мәтінді жаңа сөздерді пайдалана отырып толықтыру. Жаңа сөздердің мағынасы жазылған парақшалар таратылады.

Мәтіннің соңын болжап айтады.

Қ/Б

Мадақ сөздер арқылы


2 мин



Аудионұсқа арқылы мәтіннің соңын тыңдау.




Нұсқаларымен салыстыра отырып, шығарманың қалай аяқталғанын біледі.


http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527


7 мин

Жұптық жұмыс.

Графикалық органайзер арқылы шығармадағы Антон мен қазіргі қоғамдағы Антонды салыстыру.


Сыни тұрғыда қарап, салыстырады.



Бағалау критерийі

- Өмірдегі адамдармен салыстырады

Дескриптор

- Кейіпкер бейнесін ашады.

-Шығармадағы кейіпкерді өмірдегі адамдармен салыстыра алады.

Бағалау парағы, А 4 форматтағы қағаз.


3 мин

Сергіту сәті

"Құлаққа массаж" сергіту сәті. Оқушылар шеңбер құрап, бір-бірінің құлағына жақсы қасиеттерін айтып шығады.

Сергіту, ширату




7 мин

Сабақтың соңы

Жеке жұмыс. "Иллюстрация" әдісі. Слайд арқылы көрсетіледі.

hello_html_5b35a6c6.pnghello_html_m28ffd2e2.pnghello_html_m8f1be74.png

1.Берілген сурет бойынша кейіпкерлердің портретін сипаттап жазыңыз.

2. Іс-әрекет негізінде кейіпкерлерге мінездеме бер.

3. Кейіпкердің әркетіне өмірмен байланыстыра отырып баға беріңіз.

Кейіпкерлердің портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.



Бағалау критерийі

Білім алушы

Әңгімедегі басты кейіпкердің портретін

сипаттайды.

Іс-әрекеті арқылы кейіпкер образын талдайды.

Дескриптор

Білім алушы

- суретке мұқият зер салып, кейіпкердің портретін

(бет-әлпеті, киімі ) сөзбен сипаттайды.

- Іс-әрекет негізінде кейіпкерлерге мінездеме береді.

- Кейіпкердің әркетіне өмірмен байланыстыра отырып баға береді.


Интербелсенді тақта, бағалау парағы.

1 мин

Үй тапсырмасы

"Бүгінгі қоғамда қайыршылықтың шығу себебі неде?" тақырыбында БФЕ кестесін толтырып келу.





3 мин



Рефлексия.

Кері байланыс.

Тақтадағы сөйлемдерді аяқта... Оқушылар тақтада көрсетілген сөйлемдердің біреуін таңдап, оны ары қарай жалғастырып аяқтайды:

-мен мынаны білдім...

-маған қызық болғаны...

-маған қиын болғаны...

-мен мынаны сезіндім...

-мен мынаны жасадым...

-мынаған таң қалдым...

-мен мынанны жасағым келеді...

Сабақтан қандай әсер алғандарын, нені білгендерін, не қызық болғанын білу.


Кері байланыс кестесі берілген үлестірмелі қағаздар



  • Другое
Дата добавления 16.01.2018
Раздел Другое
Подраздел Другое
Просмотров 188
Номер материала MA-073573
