Инфоурок Химия КонспектыХимия пәнінен сабақ жоспары; Физикалық және химиялық құбылыстар.Қоршаған ортадағы химиялық реакциялар.

Химия пәнінен сабақ жоспары; Физикалық және химиялық құбылыстар.Қоршаған ортадағы химиялық реакциялар.

Скачать материал

ҚМЖ      Чакеева. Е.С.                химия 8 сынып

Апта 2

Күні

Сабақ 1

Сабақ тақырыбы:

Физикалық және химиялық құбылыстар.Қоршаған ортадағы химиялық реакциялар.

 Мақсаты:

Күнделікті табиғатта кездесетін денелер мен заттардың өзгерістерге қалай ұшырайтынын еске түсіре отырып, осы құбылыстардың айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білу.

Сілтеме:

ОМЖ, күнтізбелік- тақырыптық жоспар

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Физикалық және химиялық құбылыстарды ажыратып айта біледі

Негізгі идеялар:

Топта жұмыс істей алу, өз пікірлерін ортаға сала отырып, дарынды балаларды анықтау.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Оқулық 8 сынып, электрондық оқулық, АКТ, таратпа материалдар, смайликтер, интернет-ресурстар,

Оқыту формасы

СТО, АКТ, деңгейлік тапсырмалар, диалог, ой- толғау, СТО, шығармашылық жұмыс

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)

Амандасу.Оқушыларды түгендеу. «Жақсы тілек!».

Сыныпты топқа бөлу- (Химиялық элементтер арқылы)

Реакция теңдеулерін жаза біледі.Реакция типтеріне мысал келтіре алады

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау  (9 мин)        

Үй тапсырмасы бойынша химиялық диктант алу.Тақтадан жауабы шығады.

Берілген сұрақтарға топтық жұмыс

ІІІ. Жаңа тақырып (10 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Оқулықпен жұмыс»

3 мин

2 мин

 

Постер құру 7 мин

 

 

 

 

 

 

 

«Ыстық орындық» стратегиясы 6 мин Ортаға оқушы отырады, оған сұрақтар қойылады,әр топтан.

Тақырыпқа кіріспе.

 «Ой қозғау». Суреттер көрсету арқылы және физикалық құбылыстарды аудио дыбыс арқылы көрсету

 

Слайд

Зерханалық тәжірибе 1,2

 

 

 

 

«Оқулықпен жұмыс».

Топта талқылау.

1 топ Физикалық құбылыс

2 топ Химиялық құбылыс

3 топ Химиялық реакциялардың белгілері

4 топ Эксперт тобы

 

 

 

 

 

1.Топ сұрағы: 1,2 сұрақ

2.Топ сұрағы:

3.Топ сұрағы:

4.Топ сұрағы:

  

Топтық жұмыс.Талқылау. Жеке жұмыс.

 Электронды оқулық

 

 

Оқушы жауабы:

Ой тұжырымдайды.

1.Су мен майдың қосындысы (Физикалық құбылыс) 2. Ас содасы мен сірке қышқылы (Химиялық құбылыс)

Постер қорғайдыТоптық жұмыс. Бағалау 2 жұлдыз, 1 тілек арқылы

Алдымен жеке жұмыс, сосын жұптасады,пікір алмасады,толықтырады.

Бір-біріне қарама –қарсы пікірлерді салыстырады

Төмен дәрежеде және жоғары дәрежеде сұрақтар қойып үйренеді

ІV. Қорытындылау  

(5 мин)

Кері байланыс (Даналық ағашы)

Ағашқа оқушылар тақырып бойынша ереже мен сұрақтар құрастырып іледі

Оқушы тақырып бойынша ереже,Жекелей жұмыс немесе топтық жұмыс. Тақтадағы ілінген смайликтер арқылы

V. Үй тапсырмасын  беру  (2 мин) 

Мәтінмен жұмыс, § 5,6. 7-жаттығу 16 бет

 

 

VI. Бағалау   (5 мин) 

  Формативті бағалау.

 Жиынтық бағалау

Өзін-өзі бағалау топ басшысы тапсырманы орындауына байланысты бағалайды

VII. Рефлексия

(3 мин )

Смайлик арқылы

Барлығы түсінікті

Жартылай түсінікті

Түсінген жоқпын

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Химия пәнінен сабақ жоспары; Физикалық және химиялық құбылыстар.Қоршаған ортадағы химиялық реакциялар."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Политолог

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

ҚМЖ Чакеева. Е.С. химия 8 сынып Апта 2 Күні Сабақ 1 Сабақ тақырыбы: Физикалық және химиялық құбылыстар.Қоршаған ортадағы химиялық реакциялар. Мақсаты: Күнделікті табиғатта кездесетін денелер мен заттардың өзгерістерге қалай ұшырайтынын еске түсіре отырып, осы құбылыстардың айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білу. Сілтеме: ОМЖ, күнтізбелік- тақырыптық жоспар Оқушылар үшін оқу нәтижелері: Физикалық және химиялық құбылыстарды ажыратып айта біледі Негізгі идеялар: Топта жұмыс істей алу, өз пікірлерін ортаға сала отырып, дарынды балаларды анықтау. Сабақта қолданылатын материалдар: Оқулық 8 сынып, электрондық оқулық, АКТ, таратпа материалдар, смайликтер, интернет-ресурстар, Оқыту формасы СТО, АКТ, деңгейлік тапсырмалар, диалог, ой- толғау, СТО, шығармашылық жұмыс Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті: Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті І. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин) Амандасу.Оқушыларды түгендеу. «Жақсы тілек!». Сыныпты топқа бөлу- (Химиялық элементтер арқылы) Реакция теңдеулерін жаза біледі.Реакция типтеріне мысал келтіре алады ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (9 мин) Үй тапсырмасы бойынша химиялық диктант алу.Тақтадан жауабы шығады. Берілген сұрақтарға топтық жұмыс ІІІ. Жаңа тақырып (10 мин) «Оқулықпен жұмыс» 3 мин 2 мин Постер құру 7 мин «Ыстық орындық» стратегиясы 6 мин Ортаға оқушы отырады, оған сұрақтар қойылады,әр топтан. Тақырыпқа кіріспе. «Ой қозғау». Суреттер көрсету арқылы және физикалық құбылыстарды аудио дыбыс арқылы көрсету Слайд Зерханалық тәжірибе 1,2 «Оқулықпен жұмыс». Топта талқылау. 1 топ Физикалық құбылыс 2 топ Химиялық құбылыс 3 топ Химиялық реакциялардың белгілері 4 топ Эксперт тобы 1.Топ сұрағы: 1,2 сұрақ 2.Топ сұрағы: 3.Топ сұрағы: 4.Топ сұрағы: Топтық жұмыс.Талқылау. Жеке жұмыс. Электронды оқулық Оқушы жауабы: Ой тұжырымдайды. 1.Су мен майдың қосындысы (Физикалық құбылыс) 2. Ас содасы мен сірке қышқылы (Химиялық құбылыс) Постер қорғайдыТоптық жұмыс. Бағалау 2 жұлдыз, 1 тілек арқылы Алдымен жеке жұмыс, сосын жұптасады,пікір алмасады,толықтырады. Бір-біріне қарама –қарсы пікірлерді салыстырады Төмен дәрежеде және жоғары дәрежеде сұрақтар қойып үйренеді ІV. Қорытындылау (5 мин) Кері байланыс (Даналық ағашы) Ағашқа оқушылар тақырып бойынша ереже мен сұрақтар құрастырып іледі Оқушы тақырып бойынша ереже,Жекелей жұмыс немесе топтық жұмыс. Тақтадағы ілінген смайликтер арқылы V. Үй тапсырмасын беру (2 мин) Мәтінмен жұмыс, § 5,6. 7-жаттығу 16 бет VI. Бағалау (5 мин) Формативті бағалау. Жиынтық бағалау Өзін-өзі бағалау топ басшысы тапсырманы орындауына байланысты бағалайды VII. Рефлексия (3 мин ) Смайлик арқылы Барлығы түсінікті Жартылай түсінікті Түсінген жоқпын

Скачать материал
