Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Математика / Геометрия пәнінен сабақ жоспары

Геометрия пәнінен сабақ жоспары

hello_html_2964c63a.gifhello_html_m79ebc2ed.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m79ebc2ed.gifhello_html_2964c63a.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_67ec3193.gifhello_html_2964c63a.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_2964c63a.gifhello_html_2964c63a.gifhello_html_2964c63a.gifhello_html_2964c63a.gifСАБАҚ:


Мектеп: Тихонов МБК

Күні:


Мұғалімнің есімі: Билялова Г.А.

Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісі


СЫНЫП: 7


Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаттары


Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісін түсіндіру, оларды есеп шығаруда пайдалана білуге үйрету.

Табыс кретерийлері



1.Барлық оқушылар

Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісімен танысады.

2.Оқушылардың басым бөлігі

Есеп шығару барысында үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісін қолдана алады.

3.Кейбір оқушылар

Озық тапсырмаларды шешудің әр түрлі жолдарын өздері меңгереді.

Тілдік мақсат

Терминдер:


Сөздер мен тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:


Алдыңғы оқу

Тең бүйірлі үшбұрыштың белгілері


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

2 минут







Миға шабуыл

( 5 минут)









Ыстық орындық стратегиясы. Жылдам сұрақтар.

(5 минут)


Сынып оқушыларына  жағымды ахуал туғызуhello_html_274bcb73.pnghello_html_274bcb73.png

Біліктілік қағидасы:

Егер..., онда...
- мұғалімді зейінмен тақырыпты түсінесің.
тыңдасаң
- өз бетіңше ізденіп тез қабылдай аласың.
оқысаң,
- үй тапсырмасын үзбей үздіксіз білім аласың.
орындап жүрсең,
- өткенді білсең, жаңаға тез жетесің

Үй тапсырмасын тексеру








  1. Қандай фигура үшбұрыш деп аталады?

  2. Үшбұрыштың элементтерін ата?

  3. Үшбұрыштың медианасы деген не?

  4. Үшбұрыш биіктігі деген не?

  5. Суретте берілген үшбұрыщтан медиананы, биіктік, биссектриссаны тап?

  6. Үшбұрыштар теңдігінің екінші белгісі

  7. Үшбұрыштар теңдігінің бірінші белгісі

  8. Үшбұрыштың биссектриссасы деген не?

  9. Периметр дегеніміз не?

Үшбұрыштар ашылып болған соң мынадай нақыл сөз шығады:

«Еліміз еңселі болсын десек,

Шәкіртіміз білімді болсын»

Оқушылар, сендер – Қазақстанның болашағысыңдар. Сондықтан сендер бәсекеге қабілетті білімді жастар болып жетілулерің қажет.



Ортасы

Ой қозғау

2 минут







Жаңа сабаққа мақсат қою.


Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі

Теориялық бөлім: 

3 минут


Топтық жұмыс

10 минут

hello_html_274bcb73.png







Сурет арқылы жаңа тақырыпқа шығу.

Бүгінгі сабақтың мақсаты үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісімен танысамыз.

Егер бір үшбұрыштың үш қабырғасы екінші үшбұрыштың сәйкес үшқабырғасына тең болса, онда мұндай үшбұрыштар тең болады.



Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісін тұжырымдау.


А.Н.Шыныбеков «Алгебра» оқулығы

«Атамұра» 2016


Аяқталуы

Деңгейлік есептер шығару

5 минут














Кеңейтілген тапсырмалар:

10 минут































Берілгендерді пайдалана отырып, тең үшбұрыштардың тиісті элементтерін анықтау





Үйге тапсырма

Кері байланыс




3 минут



1








А. Доғал бұрышты үшбұрыш

2








В. Тең бүйірлі үшбұрыш

3








С. Сүйір бұрышты үшбұрыш

4








Д. Тікбұрышты үшбұрыш

5








Е. Теңқабырғалы үшбұрыш

6








Г. Үшбұрыштар теңдігінің екінші

белгісі

7








К. Үшбұрыштар теңдігінің бірінші белгісі



































АВС үшбұрышында

А1В1С1 үшбұрышында

А

В

С

а

b

c

А1

В1

С1

а1

b1

c1

1

40о




3

4

?






2


30о


?


?


?


6


5

3



?

3

?




60о


7


4

30о


45о


8


?


?


?


5

?

?

?





35о

50о

4



6

?

70о




?

20о

?




5

7




3

4

5




?

?

?

8




?

?

?




7

8

9

9




4

?

6




?

3

?




«2 шындық, 1 өтірік» әдісі

Оқушылар ретімен 2 шындық, 1 өтірік айтады, бірін-бірі қайталамайды




Үш минуттық үзіліс

Мұғалім қатысушыларға негізгі ұғымды, сабақтың идеясын түсінуге, алдыңғы материалдармен, білімдерімен, тәжірибелерімен байланыстыруға, сонымен қатар түсініксіз тұстарды ұғыну үшін мүмкіндік туғызатын үш минут үзіліс береді.

Мен_________________ деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім.

Мен ______________________туралы көп білдім.

Мен соның ішінде________________ таң қалдым.

Мен_________________________________сезіндім


Қосымша ақпарат

Шынайы өмірмен байланысу: қоршаған ортада кездесетін үшбұрыштар туралы сурет көрсету.

Хан Шатырының аумағы 127 000м.кв . Биіктігі 150 м, Әлемнің ең үздік 10 экоғимараттарының тізімінде.

Бейбітшілік пен келісім сарайы биіктігі 75м, аумағы 25,5мың м.кв

Ақорда – ҚР Президентінің Резиденциясы, 24.12.2004ж.

аумағы 36720 м.кв, биіктігі 80м

Бәйтерек – қазақ халқы өмірінің жаңа кезеңінің символы ,

Биіктігі 97м, басындағы

шар салмағы 70т, оның аумағы 1553м

Саралау


Бағалау

Пәнаралық байланыс

Деңгейлік тапсырмаларды орындау.

Практикалық тапсырмалар беру.

Смайликтер арқылы бағалау.

Өзін-өзі бағалау парағы арқылы.

Мадақтау.



Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Үш минуттық үзіліс


Мен_________________ деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім.

Мен ______________________туралы көп білдім.

Мен соның ішінде________________ таң қалдым.

Мен_________________________________сезіндім











Үш минуттық үзіліс


Мен_________________ деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім.

Мен ______________________туралы көп білдім.

Мен соның ішінде________________ таң қалдым.

Мен_________________________________сезіндім









Үш минуттық үзіліс


Мен_________________ деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім.

Мен ______________________туралы көп білдім.

Мен соның ішінде________________ таң қалдым.

Мен_________________________________сезіндім







Үш минуттық үзіліс


Мен_________________ деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім.

Мен ______________________туралы көп білдім.

Мен соның ішінде________________ таң қалдым.

Мен_________________________________сезіндім

  • Математика
Описание:

Геометрия пәнінен "Тең бүйірлі үшбұрыштың үшінші белгісі" тақырыбына қысқа мерзімді жоспар

Сабақ негізделген оқу мақсаттары Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісін түсіндіру, оларды есеп шығаруда пайдалана білуге үйрету.

Табыс кретерийлері 1.Барлық оқушылар

Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісімен танысады.

2.Оқушылардың басым бөлігі

Есеп шығару барысында үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісін қолдана алады.

3.Кейбір оқушылар

Озық тапсырмаларды шешудің әр түрлі жолдарын өздері меңгереді.


Автор Билялова Гулзира Асылбековна
Дата добавления 23.02.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров 703
Номер материала MA-070346
Скачать свидетельство о публикации
