Инфоурок Информатика Другие методич. материалыФигураларды салу. Практикалық жұмыс

Фигураларды салу. Практикалық жұмыс

Скачать материал

Пәні Информатика

Күні 17. 02.2016 жыл

Сынып 7

Сабақтың атауы

Фигураларды салу. Практикалық жұмыс

Жалпы мақсаты

 

Ø  Inkscape бағдарламасы арқылы фигураларды салып үйрену;

 Күтілетін нәтиже

 

Ø  Inkscape бағдарламасының теориясын тәжірибемен ұштастырады;

 

Ø   Inkscape бағдарламасында фигураларды сала алады;

 

 

Ø  Paint графикалық редакторында фигуралар салумен салыстырады;

 

 

Дереккөздер және жабдықтар

 

 

интерактиті тақта, топқа бөлу, ноутбуктер, ашық журнал, бағалау шәкілі

 

Сабақ барысы

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

Тапсырмалар

 

- Суретпен байланысты тілек

- топқа бөлу;  5 минут

 

- сабақ барысымен таныстыру; (мақсаты, нәтижесі, бағалау шәкілімен таныстырып өтемін)     3 минут

  - үй тапсырмасын сұрау; 10 минут

- Оқушыларды жаңа сабаққа кіріктіру; (практикалық жұмыс) 15 минут

 

- Сабақты бекіту; (paint бағдарламасымен салыстыру)       2 минут

1. Сіздер қандай  графикалық  бағдарламамен  жұмыс жасадыңыздар?

2.  Ұқсастықтары қандай?

3. Айырмашылықтары ше?

4. Жұмыс алаңындағы айырмашылықтар?

- рефлексия  ; (сабақты өне бойына шолу, нәтижеге бағыттау) 3 миут

Кері байланыс; (білім пирамидасы) 2 минут

- бағалау  5 минут

-бала өзіне түскен суретке қатысты тілек айтады;

-шаттық шеңбері ортадан бөлінеді;

 

- оқушыларды сабақ барысымен таныстырып өтемін;

-үй тапсырмасы векториналық сұрақ;

- оқушылар деңгейлік тапсырмлар арқылы практикалық жұмыстар отындайды;

 

-графикалық редакторларды салыстыру;

 

 

 

-сабақта не өтілді еске түсіру;

Түсінгенім, түсінбегенім, қиын болды, мүғалімге ұсыныс, пікір

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:(мұғалім мен оқушы  сабақ  барысында  немен  айналысады?)

Ұйымдастыру  жұмысы. Сәлемдесу. Оқушылардың сабақтың басындағы көңіл-күйін қадағалау.

І. «Тренинг»

- шеңбер құрамыз;

-бала өзіне түскен суретке қатысты тілек айтады;

-шаттық шеңбері ортадан бөлінеді;

 

ІІ. Сабақ барысымен таныстыру.

- оқушыларды сабақ барысымен таныстырып өтемін;

Мақсаты, күтілетін нәтиже, ашық журнал, бағалау шәкілі;

 

ІІІ. Үй тапсырмасы «Кім жүйрік?»

Мұнда оқушылар векториналық сұрақтарға жауап беру арқылы ұпай алады

ІҮ. Жаңа сабаққа кіріктіру:

Оқушылар  деңгейлік тапсырмлар арқылы практикалық жұмыстар отындайды;

Оқулықпен жұмыс 118-119 бет

 

Ү. Сабақты бекіту;  (paint бағдарламасымен салыстыру)     

1. Сіздер қандай  графикалық  бағдарламамен  жұмыс жасадыңыздар?

2.  Ұқсастықтары қандай?

3. Айырмашылықтары ше?

4. Жұмыс алаңындағы айырмашылықтар?

 

ҮІ. Рефлексия  ;

 (сабақты өне бойына шолу, нәтижеге бағыттау)

ҮІІ. Кері байланыс; (білім пирамидасы)

Түсінгенім, түсінбегенім, қиын болды, мүғалімге ұсыныс, пікір

 

Үйге:  Фигураларды  пайдаланып суреттер салу;

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Фигураларды салу. Практикалық жұмыс"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по работе с молодежью

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың атауы Фигураларды салу. Практикалық жұмыс Жалпы мақсаты ØInkscape бағдарламасы арқылы фигураларды салып үйрену; Күтілетін нәтиже ØInkscape бағдарламасының теориясын тәжірибемен ұштастырады; ØInkscape бағдарламасында фигураларды сала алады; ØPaint графикалық редакторында фигуралар салумен салыстырады; Дереккөздер және жабдықтар интерактиті тақта, топқа бөлу, ноутбуктер, ашық журнал, бағалау шәкілі Сабақ барысы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Тапсырмалар - Суретпен байланысты тілек - топқа бөлу;5 минут- сабақ барысымен таныстыру; (мақсаты, нәтижесі, бағалау шәкілімен таныстырып өтемін)3 минут- үй тапсырмасын сұрау; 10 минут- Оқушыларды жаңа сабаққа кіріктіру; (практикалық жұмыс) 15 минут- Сабақты бекіту; (paint бағдарламасымен салыстыру) 2 минут1. Сіздер қандайграфикалықбағдарламаменжұмыс жасадыңыздар?2.Ұқсастықтары қандай?3. Айырмашылықтары ше?4. Жұмыс алаңындағы айырмашылықтар?- рефлексия; (сабақты өне бойына шолу, нәтижеге бағыттау) 3 миутКері байланыс; (білім пирамидасы) 2 минут- бағалау5 минут -бала өзіне түскен суретке қатысты тілек айтады;-шаттық шеңбері ортадан бөлінеді; - оқушыларды сабақ барысымен таныстырып өтемін;-үй тапсырмасы векториналық сұрақ;- оқушылар деңгейлік тапсырмлар арқылы практикалық жұмыстар отындайды;-графикалық редакторларды салыстыру;-сабақта не өтілді еске түсіру;Түсінгенім, түсінбегенім, қиын болды, мүғалімге ұсыныс, пікір

Скачать материал
