Бөлім:
|
1-бөлім: Денсаулық – зор байлық
|
Мектеп:
|
Островская
орта мектебі
|
Сынып:
|
5 «Б»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Дәуірмендер-
денсаулық кепілі
|
Сабақта
іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)
|
Т6.
Тыңдалым материалдары бойынша жауап беру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Қазақ тілінде
берілген мәтіндер негізінде дәрумендер жайлы ақпараттық ұғымын молайту.
|
Бағалау
критерийі
|
ОМ
|
Дескриптор
|
Т6.
Тыңдалым материалдары бойынша жауап беру.
|
Тыңдалым
материалының мазмұнын түсінеді.
|
Тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен
салыстырады.
|
Оқушының төменгі
жетістігі (ОТЖ): дәрумендер туралы ақпарат береді.
Оқушының орташа
жетістігі (ООЖ): дәрумендерге қатысты жаңа сөздерді Сөйлесім барысында
қазақ тілінде тиімді
қолдана алады, қазақша дәрумендерге қатысты жаңа
сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды
|
Жаңа
сөздер
|
Шикі,
шайнау, жеңіл қорыту.
|
АКТ
дағдысын қолдану
|
Интербелсенді
тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады.
|
Өмірмен
байланыс
|
Денсаулықтың адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Биология
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған
кезеңдері
|
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
3
минут
3
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу.
Ынмақтастық атмосферасын құру.
Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылар ортаға шығып бір –
бірінің қолын ұстап, бір – біріне сәттілік тілейді.
Қайырлы күн, достым,
Қуанышты күн болсын.
Бүгінгі күніміз
Сәттілікке толы болсын!
Топтарға бөлу.
Оқушылар көкөністердің суреттерін таңдау бойынша 2 топқа бөлінеді.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
2) Жаңа сөздерді тексеру. Сәйкестендіру
кестесі.
Емхана сердце
Тексеруден өту поликлиника
Жүрек врачебная
консультация
Қан тапсыру сдавать кровь
Дәрігерлік кеңес проверка
|
Тренинг
жазылған парақшалар
жазбаша
жұмыстарын тексеру
сәйкестендіру
кестесін тарату.
|
Сабақтың ортасы
5 минут
7 минут
Сергіту
сәті
2
минут
10 минут
|
Мағынаны тану кезеңі.
Сабағымыздың тақырыбы: «Дәуірмендер-
денсаулық кепілі» деп аталады. Алдымен жаңа сөздедмен танысып алайық.
Шикі – сырой
Шайнау – жевать
Жеңіл қорыту – легко переваривать. Жаңа
сөздерді мұғаліммен, жеке-жеке қайталап шығу. Содан соң сөздік дәптерлеріне
жазып алады.
2) Мәтіналды жұмыс. (8 бет,
1-тапсырма)
А. Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға
машықтандыру үшін 1-тапсырманы орындату. Суреттерді пайдала отырып, сөйлем
құрап жазу.
Мен дүкеннен қияр сатып алдым.
Орамжапырақтың жапырағы көп болды. Сәбіздің құрамында бой өсіретін дәрумен
бар. Пияздың емдік қасиеті бар.
Ә.
Тілдесім. Сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру үшін
2-тапсырманы
орындату.
«Қызықты
суреттер» тәсілі бойынша әр жұпқа жеміс-жидек, көкөністердің суреттерінің
бөліктерін таратып беру.
3)
Мәтінмен жұмыс.
А.
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін
3-тапсырманы орындату. ( мәтінді аудару)
Ә.
Оқулықтағы 4-тапсырманы орындату.
|
сөздер
диалог
құрады
Әр
жұп бөліктерді құрастырады. Олардың құрамындағы дәрумендерді анықтайды.
Тыңдалым.
Оқылым.
Жұмбақты
шешеді
|
Сабақтың соңы
10
минут
Бағалау
Үйге
тапсырма
|
«Дәрумендер»
тақырыбында кластер құрғызады.
Оқулықтағы
9-тапсырманы орындатады.
Жазылым. Әр бағанға көгөніс пен
жемістің түрлерін бөліп жазады.
Рефлексия
Оқушыларға
жетістік баспалдағын толтыруға арналған стиккерлер таратамын. Сол
стикерге өз аттарын жазып өздерін қай деңгейде сезінеді сол баспалдаққа
жапсырады.
Үшінші
баспалдақ бәрін түсіндім
Екінші
баспалдақ қиындықтар болды.
Бірінші
баспалдақ түсінбедім, сұрақтарым бар.
Формативті бағалау.
Жаңа
сөздерді жаттап келу. 9 бет, 6-тапсырма. Сөздерден сөйлем құрап жазу.
|
Кластер құрады.
Үй
тапсырмасын күнеліктерін жазып алады.
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма?
Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай
міндеттер қоямын?
|
Оқушылардың материалды қаншалықты
игергенін қалай бағалаймын?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
|
|
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақ/
оқыту мақсаттары шыншыл ма?
Барлық
оқушылар ОМ жетті ме?
Егер жоқ
болса, неге?
Сабақтағы
саралау дұрыс өтті ме?
Сабақтағы
кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?
|
|
Жалпы
бағалау
Қандай
екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)
1:
2:
Сабақ
барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы,
келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
|
|
|
|
|
|