Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
Главная / Математика / 1-ден 7-ге дейінгі сандар.Апта күндері.

1-ден 7-ге дейінгі сандар.Апта күндері.

hello_html_m4f95974.gifhello_html_m722d48d.gifКүні: 18.04.2017.

Пән аты: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі.

Оқытушы: Ахмедова Р.А

Сабақтың тақырыбы: 1-ден 7-ге дейінгі сандар.Апта күндері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Аптадағы күндердің атауын жаттау, балалардың бойында уақыт туралы түсінік қалыптастыруды жалғастыру.

Дамытушылық: 7-ге дейінгі сандық және реттік санау дағдысын жетілдіру, балалардың зейіні мен логикалық ойлау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: Әдептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Тәжірибелік.

Сабақтың әдісі: Сұрақ- жауап,ойын.

Пән аралық байланыс: Тіл дамыту, қоршаған орта.

Сабақтың көрнекілігі: 1-ден 7- ге дейінгі сандар, апта күндерінің атаулары жазылған қағаздар, таң, күндіз, кеш, түн көріністері бейнеленген суреттер, математикалық жұмбақтар.

Блингвальды компонент: Дүйсенбі- понедельник-mondey , сейсенбі- вторник-tuesday, сәрсенбі- среда-wednesday, бейсенбі- четверг-thursday, жұма- пятница-friday, сенбі- суббота- saturday, жексенбі- воскресенье-sunday.

Сабақтың құрылымы мен мазмұны.

I. Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2. Түгелдеу.

3.Студентердің сабаққа дайындылығын тексеру.


II. Үй тапсырмасын тексеру.

1. 1-ден 7-ге дейінгі сандарды тура және кері санату.

2. 7 санын қалай жасаймыз?

3. 1-7 ге дейінгі сандарға 1 ды қасу туралы сұрақ-жауап.

III. Жаңа материалды түсіндіру.

1. Шаттық шеңбері.

2. Білім сынау.

3.Көңілді ойындар.

4. Логикалық жұмбақтар.



Дәптермен жұмыс

C:\Users\Mukhamedjan\Desktop\рана апай кітап\A086.jpg




C:\Users\Mukhamedjan\Desktop\рана апай кітап\A087.jpg



Педагог өлеңдер мен жұмбақтарды өз қалпуынша таңдап алады. Балаларға оқып береді.

Апта ағайдың ұлдары:

Біріншісі- Дүйсенбі,

Екіншісі –Серсенбі,

Үшіншісі – Сәрсенбі,

Төртіншісі- бейсенбі ,

Алтыншысы – Жұма,

Жетіншісі – Жексенбі.

Педагог балаларды жеті ағайындымен ойнауға шақырады (апта күндеріне сәйкес, 16-кесте). Ағайындылар (апта күндері) ешқашан тәртіп бұзмайды , рет-ретімен жүреді. Біз сол тәртіпті жаттап алуымыз керек. Әр күннің атын атап, рет-ретімен орналастырады. Содан соң оларға реттік нөмер беріп, олардың астына 1-ден 7-ге дейінгі цифрлар жазылған карточканы қойып шығады. Балалар апта күндерінің атаулары мен тәртібін хормен айтып берулерін сұрайды: дүйсенбі – бірінші күн, серсенбі – екінші күн , ......т.б.

Содан соң кімнің қай күні не істегенін сұрайды.

  • Адамдар қай күні демалады ? Қай күндері жұмас істейді ? Бүгін нешінші күн , кешк қандай күн болды , ертең қандай күн болады ?

  • Дәптердегі №1 тапсырманы қарап шығып, апта күндерінің атауларын жаттап алуды ұсынады.










«Көршіңді тап» ойыны








1


3


5


7



7


5


3


1






Содан кейін 2- тапсырма бойынша бұл үйлерде ағайынды жеті бала (апта күндері) тұратынын айтады. Үйлерді нөмерлеп шығамыз (нөмер жапыстырамыз).

«Кәне, балалар, ...алдында, ... кейін, ... мен ...арасында кім тұрады? » және тағы басқа сұрақтар қояды.





Математикалық жұмбақтар

  1. Жан-жаққа кетті зымырап,

Мысықтан қорыққан тышқандар:

Қорапқа кірді біреуі,

Соңынан кетті үшеуі.

Тығылды сонда нешеуі?


http://www.mdfservice.ru/images/user_files/krusi_mushi.jpghttp://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=10c60421d0eaa06e&mb=imgdb_preview_1737















Мышь белая

http://ru2.anyfad.com/items/t1@d8248742-37df-4b76-8555-49f812ebf192/Zolotoy-kot.jpg













2.

Жерде 1 алма
Қолымда 7 алма
Барлығын қосқанда
Болады неше алма?


http://balalaralemi.kz/upd/2015/0530/14329924325569bab05878c1.70974927.jpg



  1. Төменде үш қаз ұшады,

Үшеуі бұлтты құшады,

Өзеннен көрдік екеуін,

Айтқын қаз нешеу екенін?

111зз2.jpg


  1. Аулада жүр балалар

Самат, Арнат, Сашалар

Келді және оларға

Сәуле, Шолпан ойнауға

Аулада барлығы қанша ұл бала ойнауда?


таййор3.jpg



IV. Жаңа материалды пысықтау.

Сабақты қорытады. Балалардан бугінгі сабақтанмен танысқандарын сұрайды.

Апта күндерін атап шығуды өтінеді және балаларды мадақтайды.

Кеңістікте бағдарлау қабілетін бекіту үшін №3 тапсырманы береді.

Сабақты аяқтайды және жеті ағайындыны (апта күндерін) үйлеріне шығарып салуға шақырады. Тағы бір рет санайды: бірінші – дүйсенбі №1 үйге кетті, екіншісі .... және т.б .

V.Студенттерді бағалау.

Сабаққа жақсы қатысқан студенттер бағаланады.

VI.Үйге тапсырма. Тақырыпқа сай көрнекіліктер жасау.





  • Математика
Описание:

Күні: 18.04.2017.

Пән аты: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі.

Оқытушы: Ахмедова Р.А

Сабақтың тақырыбы: 1-ден 7-ге дейінгі сандар.Апта күндері.

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Аптадағы күндердің атауын жаттау, балалардың бойында уақыт туралы түсінік қалыптастыруды жалғастыру.
  • Дамытушылық: 7-ге дейінгі сандық және реттік санау дағдысын жетілдіру, балалардың зейіні мен логикалық ойлау қабілетін дамыту.
  • Тәрбиелік: Әдептілікке тәрбиелеу.
  • Сабақтың түрі: Тәжірибелік.
  • Сабақтың әдісі: Сұрақ- жауап,ойын.

Пән аралық байланыс: Тіл дамыту, қоршаған орта.

Сабақтың көрнекілігі: 1-ден 7- ге дейінгі сандар, апта күндерінің атаулары жазылған қағаздар, таң, күндіз, кеш, түн көріністері бейнеленген суреттер, математикалық жұмбақтар.

Блингвальды компонент: Дүйсенбі- понедельник-mondey , сейсенбі- вторник-tuesday, сәрсенбі- среда-wednesday, бейсенбі- четверг-thursday, жұма- пятница-friday, сенбі- суббота- saturday, жексенбі- воскресенье-sunday.

Сабақтың құрылымы мен мазмұны.

I. Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2. Түгелдеу.

3.Студентердің сабаққа дайындылығын тексеру.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

1. 1-ден 7-ге дейінгі сандарды тура және кері санату.

2. 7 санын қалай жасаймыз?

3. 1-7 ге дейінгі сандарға 1 ды қасу туралы сұрақ-жауап.

III. Жаңа материалды түсіндіру.

1. Шаттық шеңбері.

2. Білім сынау.

3.Көңілді ойындар.

4. Логикалық жұмбақтар.

Автор Ахмедова Ранахан Абдрахмановна
Дата добавления 04.05.2017
Раздел Математика
Подраздел Планирования
Просмотров 659
Номер материала MA-071183
Скачать свидетельство о публикации
