Инфоурок Физика Другие методич. материалы8-cынып. Физика. Денелердің электрленуі. Электр зарядының сақталу заңы.

8-cынып. Физика. Денелердің электрленуі. Электр зарядының сақталу заңы.

Скачать материал

Бекітемін:

 Оқу ісінің меңгерушісі:                                Л.Ғылымбаева

Физика пәнінің мұғалімі Мұсатай Гүлшаттың сабақ жоспары

Сабақ

Пәні: Физика

Сынып: 8    Күні: 09.12.2016 жыл

Барлық оқушы саны:

Қатысқан оқушы:

Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар, оқулық. Физика-8  сынып. Жұмыс дәптері

Түрі:Аралас сабақ

Типі:Жаңа білімді меңгерту

Тақырып:

Денелердің электрленуі. Электр зарядының сақталу заңы.

Жалпы мақсаты

Электр заряды, электр зарядының түрлері, электр зарядының сақталу заңы, денелердің электрленгенін анықтайтын құралдар, өткізгіштер және өткізбейтіндер туралы түсінік беру.

Оқушыларды өз бетінше ғылыми ой қорытындыларын жасай алуға жетелеу.

Оқушыларды жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекке баулу.

 

Ресурстары:

Оқулық.  Тапсырма жазылған парақтар. Қарындаш,қағаз қиындысы

Әдіс-тәсілдері:

Тәсілі: жекелей,жұптық, топтық

Әдісі: сұрақ-жауап,

тәжірибе,иллюстрациялы-түсіндірмелі

 

Оқыту нәтижелері:

* Электр заряды

* электр зарядының түрлері

 электр зарядының сақталу заңы

* денелердің электрленгенін анықтайтын құралдарды біледі

*тәжірибе арқылы түсіндіре алады

Түйінді идеялар:

Бір-бірімен жанасқанда денелердің  өзара әсерлесу құбылысын

денелердің электрленуі, сол кезде туындайтын күштерді электр

күштері деп атайды.

Дереккөздер:

Керекті жабдықтар:

Сұрақтар  жазылған парақтар .А3 форматтар,фломастерлер,түрлі-түсті қағаздар,стикерлер,эбонит, шыны, пластмасса таяқшасы

Сабақтың барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Модульдар

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу, түгендеу

2.Оқушы көңілін сабаққа аудару

1.«Жүректен-жүрекке» бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді

 

 

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Үй тапсырмасы:

«Кім көп біледі?» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді

Оқушылар жұпта бір-бірін тексереді

Өзара бағалау

Диалогтік оқыту

Жаңа тақырып:

1.Мақсат міндеттерімен таныстыру

2.Сұрақтар жазылған парақтар тарату

 

1.Топтық жұмыс.

Илюстрациялы көрсетілім

Жаңа тақырыпты өздігінен меңгереді.

Топтан бір оқушы қорғайды.

2.Әр оқушы тақырыпқа тест құрайды(жұпта шешеді)

Мұғалім бағасы

Оқыту мен оқуда АКТ қолдану.

Сын тұрғысынан ойлауға үйрету

Сергіту сәті

«Өзгертулерді тап» ойыны

Оқушылар10-15 секунд бір-біріне қарап алады,өзгерісті табады

 

 

Бағалау

Оқушылардың жұмыстарына қарай бағалау

Рефлекция

Бүгін не білдім? (ауызша қорытындылау)

Үйге тапсырма

П.28.№5 –эксперименттік тапсырма

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "8-cынып. Физика. Денелердің электрленуі. Электр зарядының сақталу заңы."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Научный сотрудник музея

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Л.ҒылымбаеваФизика пәнінің мұғалімі Мұсатай Гүлшаттың сабақ жоспары Сабақ Пәні: ФизикаСынып: 8 Күні: 09.12.2016 жыл Барлық оқушы саны:Қатысқан оқушы: Сілтеме: Күнтізбелік жоспар, оқулық. Физика-8 сынып. Жұмыс дәптері Түрі:Аралас сабақ Типі:Жаңа білімді меңгерту Тақырып: Денелердің электрленуі. Электр зарядының сақталу заңы. Жалпы мақсаты Электр заряды, электр зарядының түрлері, электр зарядының сақталу заңы, денелердің электрленгенін анықтайтын құралдар, өткізгіштер және өткізбейтіндер туралы түсінік беру.Оқушыларды өз бетінше ғылыми ой қорытындыларын жасай алуға жетелеу.Оқушыларды жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекке баулу. Ресурстары: Оқулық. Тапсырма жазылған парақтар. Қарындаш,қағаз қиындысы Әдіс-тәсілдері: Тәсілі: жекелей,жұптық, топтық Әдісі: сұрақ-жауап,тәжірибе,иллюстрациялы-түсіндірмелі Оқыту нәтижелері: * Электр заряды* электр зарядының түрлері электр зарядының сақталу заңы* денелердің электрленгенін анықтайтын құралдарды біледі*тәжірибе арқылы түсіндіре алады Түйінді идеялар: Бір-бірімен жанасқанда денелердің өзара әсерлесу құбылысын денелердің электрленуі, сол кезде туындайтын күштерді электр күштері деп атайды. Дереккөздер:Керекті жабдықтар: Сұрақтар жазылған парақтар .А3 форматтар,фломастерлер,түрлі-түсті қағаздар,стикерлер,эбонит, шыны, пластмасса таяқшасы Сабақтың барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Модульдар Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу, түгендеу2.Оқушы көңілін сабаққа аудару 1.«Жүректен-жүрекке» бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Үй тапсырмасы: «Кім көп біледі?» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар жұпта бір-бірін тексереді Өзара бағалау Диалогтік оқыту Жаңа тақырып: 1.Мақсат міндеттерімен таныстыру2.Сұрақтар жазылған парақтар тарату 1.Топтық жұмыс. Илюстрациялы көрсетілімЖаңа тақырыпты өздігінен меңгереді.Топтан бір оқушы қорғайды.2.Әр оқушы тақырыпқа тест құрайды(жұпта шешеді) Мұғалім бағасы Оқыту мен оқуда АКТ қолдану.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету Сергіту сәті «Өзгертулерді тап» ойыны Оқушылар10-15 секунд бір-біріне қарап алады,өзгерісті табады Бағалау Оқушылардың жұмыстарына қарай бағалау Рефлекция Бүгін не білдім? (ауызша қорытындылау) Үйге тапсырма П.28.№5 –эксперименттік тапсырма

Скачать материал
