8.2A: Квадрат теңдеулер
|
Мектеп: №5 мектеп-лицей
|
Күні: 20.12.2019ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Мадияров Б.Ж
|
Сынып: 8 «г»
|
Қатысқандар:
|
Қатысқандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Бөлшек-рационал теңдеулер. Бөлім бойынша жиынтық бағалау.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
8.2.2.6 Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар
бөлшек-рационал теңдеулерді квадрат теңдеулерге келтіру әдістерін біледі,
бөлшек-рационал теңдеулерді шешеді.
|
Бағалау критерийлері
|
- бөлшек-рационал
теңдеудің анықтамасын біледі;
- бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмін
қолданады;
- ММЖ анықтайды;
- бөлшек-рационал теңдеуді шешеді.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар квадрат және
бөлшек-рационал теңдеулерді шешу жолын ауызша айтады;
Бөлімнің пәндік лексикасы
мен терминологиясына сүйенеді.
Пәндік
лексика және терминология:
Бөлшек-рационал теңдеулер
айнымалының мүмкін мәндер
облысы
бөгде түбір
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Бөлшектің бөлімін квадрат үшмүше түрінде жазайық...
Бөлшектерді ортақ бөлімге келтірейік...
Бұл түбір бөгде түбір болады, өйткені... .
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақ өту
барысында әдепті сөйлеуге, уақытты үнемдеуге баулу. Коммуникативтік
дағдыларын қалыптастыру.
Өзіне
талап қоя білу, сыныптасына қолдау көрсету.
Идеяларымен
бөлісу,талқылауға қатысу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Қолданбалы
математика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Power Point презентациясы
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар квадрат теңдеулерді шеше алады, алгебралық бөлшектермен
амалдар орындай алады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3 минут
Сабақтың
ортасы
35
минут
|
Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын хабарлау.
Бөлшек-рационал
теңдеуді шешіңіз:
1) х – 1 ≠ 0 сондықтан
x ≠ 1
2)
3)
3+2(x−1)=4−x
4) x=1
5) жауабы: түбірі жоқ
Бөлшек-рационал
теңдеулерді шешіңіз:
№1.
№2.
№3.
№4.
«Квадрат
теңдеулер» бөлімі бойынша жиынтық бағалау
I нұсқа
1.
Берілген теңдеулерді ax2+bx+c=0 түріне келтіріп, a, b, c –коэффициенттерін
табыңыз:
( 3x-2)2
= x(x-1) +2
2.
а) 2x2 – 5x -3=0 квадрат теңдеудің түбірлерін табыңыз;
«Квадрат
теңдеулер» бөлімі бойынша жиынтық бағалау
II нұсқа
1.
Берілген теңдеулерді ax2+bx+c=0 түріне келтіріп, a, b, c –коэффициенттерін
табыңыз:
( 4x-1)2
= x(x-2) +3
2.
а) 2x2 + 7x +3=0 квадрат теңдеудің түбірлерін табыңыз;
|
1-2
слайдтар
3 слайд
|
Сабақтың
соңы
2 минут
|
Сабақты
қорытындылау
Үй
тапсырмасы
қайталау
|
Қосымша 3
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары
дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы
да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу
туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|