Главная / Начальные классы / Бұл қай кезде болады? Дыбыстар мен әріптер.

Бұл қай кезде болады? Дыбыстар мен әріптер.

Такого ещё не было!
Скидка 70% на курсы повышения квалификации

Количество мест со скидкой ограничено!
Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок"

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок" 20 мая 2016 г. бессрочно).


Список курсов, на которые распространяется скидка 70%:

Курсы повышения квалификации (144 часа, 1800 рублей):

Курсы повышения квалификации (108 часов, 1500 рублей):

Курсы повышения квалификации (72 часа, 1200 рублей):
Скачать материал

5-сабақ. Сабақтың тақырыбы: Бұл қай кезде болады? Дыбыстар мен әріптер.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді дұрыс, мәнерлеп оқуын және жазуын жетілдіре отырып, дыбыс және әріп туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

    1. Бағдарлау-мотивациялық кезең.

    2. Операционалдық-орындаушылық кезең.

11-жаттығу:

      1. Мұғалімнің өлеңді мәнерлеп оқуы.

Аяз қысып,

Өрнек сызып

Терезені торлайды

Қарға омбығып

Бет домбығып

Сырғанап жастар ойнайды

      1. Оқушылардың оқуы.

      2. Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар мен тапсырмалар:

  • Өлеңде жылдың қай мезгілі суреттелген?

  • Автор қыс мезгілін, боранды неге теңеген?

  • Осы өлеңді алдыңғы сабақта өткен Ж.Аймауытовтың «Қыс» өлеңімен салыстыр.

  • Өрнек, жас, бет, қай сөздерінің бір дыбысын өзгерту арқылы бірнеше сөз жаса.

  • Аяз, боран, қар сөздерін қатыстырып сөйлем құрыңдар.

12, 13-жаттығулар.

Жұмбақты оқы, шешуін тап.

Мүлгіп тұрған бақ тыныш

Ораныпты ақ күміс. (қырау)

Жұмбақтың шешуін жаз. Ол сөзде неше дыбыс, неше әріп бар?

Суреттегілердің аттарын жаз.

1 0161 0161 016






Торғай сөзіндегі әріптерді пайдаланып, бірнеше сөз жазып көр.

Үлгі: жолбарыс – жол, бор, барыс, ырыс, сабыр, жоба.

  1. Рефлексиялық-бағалау кезеңі:

    1. Дыбыс пен әріптің айырмашылығы неде?

    2. Дыбысқа тән белгі қандай?

    3. Берілген сөздерде қанша дыбыс, қанша әріп бар екенін айт. Көгершін, қызғалдақ, қоян, лақ, дала, раушан.

ҮІ. Қорытынды бөлім.

Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.

ҮІІ. Бағалау.

Оқушылардың еңбегін мадақтау.




  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді дұрыс, мәнерлеп оқуын және жазуын жетілдіре отырып, дыбыс және әріп туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

 Сабақтың барысы:

I.               Бағдарлау-мотивациялық кезең.

II.                Операционалдық-орындаушылық кезең.

 11-жаттығу:

1.              Мұғалімнің өлеңді мәнерлеп оқуы.

Аяз қысып,

Өрнек сызып

Терезені торлайды

Қарға омбығып

Бет домбығып

Сырғанап жастар ойнайды

2.               Оқушылардың оқуы.

3.               Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар мен тапсырмалар:

-                 Өлеңде жылдың қай мезгілі суреттелген?

 

-                 Автор қыс мезгілін, боранды неге теңеген?



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 8 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Маштиева Баян Зиядиновна
Дата добавления 16.04.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 1326
Номер материала 59732
Скачать свидетельство о публикации
