- 13.12.2020
- 136
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Пәні:Ана тілі Сабақтың тақырыбы: Тасбақаның шөбі Кіріспе Сабақтың мақсаты:Сабақтың міндеттері: 1.Білімділік: 2.Дамытушылық: 3.Тәрбиелік: Оқушыларға тасбақаның шөбі туралы тереңірек білім беру. Топтық жұмыс арқылы ойлау шеберлігін,сөйлеу мәдениетін дамыту.Оқушыларды қоршаған ортаны қорғауға,білімге,еңбекке, жан-жануарларға деген сүйіспеншілігін арттыру. Сабақтың әдіс-тәсілдері: , Сұрақ-жауап,миға шабуыл,ой шақыру,топтық жұмыс , АКТ,деңгейлік тапсырма,кері байланыс Күтілетін нәтижелері: . Оқушылар шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, дүниетанымын кеңейтеді, сөздік қорын молайтады және өз пікірін ашық айта білуге, еркін қорғауға . Оқушыөзойынеркін, сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе және талдай алады Сабақ жоспары: І. Ұйымдастыру кезеңі: А) II. Сабақтың барысы: СТО-ның фазасы. 1.Қызығушылықты ояту. 2.Мағынаны тану. 3.Ой толғанысIII. Үйге тапсырма.IV. Рефлексия Сабақтың Барысы: 4.Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының әрекеті Деңгейлік тапсырмалар:постер қорғау, сөзжұмбақ шешу,,эссе жазу,Кластер қорғау 1.Қызығушылықты ояту: 2.Психологиялық тренинг 3.Топқа бөлу.4-топқа бөлу Қызығушылықты ояту:.АКТ бейнеролик Тасбақа туралы бейнефильм көрсету.Бүгінгі сабағымыз неге байланысты деп ойлайсыңдар?Оқушылар тасбақаға байланысты екенін өздері тауып айтты.Ой қозғау стратегиясы: Тасбақа жайлы не білесіңдер немесе не білемін деп ойлайсыңдар? Серіктесіңізбен сол жайлы пікір бөлісіп, талқылап, пікірлесіңіз. Серіктесіңіз не білетінін сұрап, ортаға салыңыз. Шағынтоптардаталдап, орталарыңызданлидергесөзберіңіз. 4Мағынаны тану:Мәтінмен жұмыс .Іштей оқыту. Сергіту сәті.АКТ бейнеролик Мәтінмен жұмыс .Іштей оқиды.Азат жолдан бастаптөрт топқа бөліп оқыту. Әр топ сұрақ-жауап алысу арқылы мәтіннің мазмұнын түсінеді. I топ Жазушы кісі мінсе кібіртік бос жіберсең суаяқ құла деп нені айтып отыр? II топ Қарабала келе жатып нені көрді? III топ Оның есіне халықтың қандай ырымы түсті тағы қандай ырымдарды білесіңдер.IV топ . Өздерің тасбақа аузына шөп тістеп алған кезін көрдіңіз бе?Көрген болсаңыз не істер едіңіз? Деңгейлік тапсырма Слайд№2. СТО технологиясы бойынша постер қорғау. I топ Автор жайлы кластер қорғау.II топ. Мәтінің мазмұны бойынша сурет салың.III топ Тасбақа жайлы эссе жазыңIV топ . Әлі бауыр көтере қоймаған қу жусан дегенді басқа сөйлеммен ауыстырып жазың. Қорытынды: Ой-толғаныс.БағалауРефлекцияҮй тапсырмасын беру. Өздерің білетін ырымдарды кестеге жазып шығыңдар.Әңгімедегі негізгі ой не деп ойлайсыз? - Қазақ халқында аң, құс, жануарларға байланысты ырым - тыйымдар өте көп. Бұл мәтін де ырымға, тыйымға байланысты құрылған.- Балалар, сендер өздерің қандай ырым – тыйымдарды білесіңдер? Кісі мініне күлме, кемтарға күлмеӨз алдыңа келеді Малды, ыдысты, тамақты теппе.Ырысың,несібең қашады Табалдырықты баспа, отыр ма.Бойың өспей қалады Шашыңды жайма, бетіңді баспа.Қайғы қасірет әкеледі Өтірік жылама, тізеңді құшақтама.Жаман боладыҮйге қарай жүгірме Шайтан ередіТоптар бірін-бірі бағалауИнцерт стратегиясы ББҮТасбақаның шөбі шығарма жазып келу,деректер іздеу.
6 663 973 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Голдобина Татьяна Николаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
8 ч.