Инфоурок Математика Презентации"Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)

"Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)

Скачать материал
Скачать материал ""Бір айнымаысы бар сызықтық теңдеулер" (6-сынып)"

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Кризисный психолог

Описание презентации по отдельным слайдам:

  • Бір айнымалысы 
бар  сызықтықтеңдеулер

    1 слайд

    Бір айнымалысы
    бар сызықтық
    теңдеулер

  • Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, әрбір істі саналы түрде орындауға тәрби...

    2 слайд

    Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, әрбір істі саналы түрде орындауға тәрбиелеу;
    Білімділік: Тақырып бойынша есептер шығарту ;
    Дамытушылық: Логикалық ойлау, сөйлеу қабілеттерін, белсенділіктерін және оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, дамыту.
    Сабақтың мақсаты:

  • Үй тапсырмасы№ 876-есеп

    3 слайд

    Үй тапсырмасы
    № 876-есеп

  •  “Теңдеу” тобы

“Шеңбер” тобы

“Масштаб” тобы

    4 слайд


    “Теңдеу” тобы

    “Шеңбер” тобы

    “Масштаб” тобы

  • І Раунд
І  Раунд

    5 слайд

    І Раунд

    І Раунд

  • Оқулықпен жұмысКім жылдам?
Оқулықпен жұмыс

    6 слайд

    Оқулықпен жұмыс
    Кім жылдам?
    Оқулықпен жұмыс

  • Сергіту сәті

    7 слайд

    Сергіту сәті

  • ІІ  Раунд

    8 слайд

    ІІ Раунд

  • Сен білесің бе?

    9 слайд

    Сен білесің бе?

  • ІІІ  РАУНД

    10 слайд

    ІІІ РАУНД

  • Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс...

    11 слайд

    Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғының көнергеніне байланысты шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар?
    Ойлан, тап!

  • Аса таяқ

    12 слайд

    Аса таяқ

  • Үйге тапсырма:№ 888

    13 слайд

    Үйге тапсырма:
    № 888

  • Білім ағашы

    14 слайд

    Білім ағашы

  • Сау болыңыздар!

    15 слайд

    Сау болыңыздар!

  • Сіздермен бірге болған 6 “Б” сынып оқушылары

    16 слайд

    Сіздермен бірге болған 6 “Б” сынып оқушылары

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Пәні: Математика Тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер Күні:29.01.2015 Сыныбы:6 «Б» Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тәрбиелеу. Білімділік: Оқушыларға тақырыпты толық меңгерту, есеп шығаруға үйрету.Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін, сабаққа қызығушылығын арттыру. Сабақтың түрі: Дәстүрлі емесСабақтың типі: Сайыс сабақСабақтың әдісі: Деңгейлеп-саралап оқытуПәнаралық байланыс:Технология,география Сабақтың барысы: Көрнеліктер: Дидактикалық материалдар, интербелсенді тақта Уақыты: Мұғалімнің рөлі Оқушының рөлі 3 мин2 мин10 мин 10 мин10 мин 1. Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық дайындықҚайырлы күн, досым Қайырлы күн болсын Қасиетті жұмамыз Сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз Бестіктерге толсын. 2. Үй жұмысы (тест арқылы тексеріледі) (Оқушылар үш топқа бөлінеді) 1 «Теңдеу» тобы 2. «Шеңбер» тобы 3. «Масштаб» тобыІ раунд: «Кім жылдам?»ІІ раунд: «Сен білесің бе?» ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»І раунд: «Кім жылдам?»(Оқулықпен жұмыс)№877 Теңдеуді шешіңдер: 1)5(3-2у)-4(9-у)=3(у+5)2)14(2х-3)-5(х+4)=2(3х+5)+5х3)9(3х-7)+3(8х-11)=3(9х+8)4)6(7х-11)-13(х-6)=14(2х+1) ІІ раунд: «Сен білесің бе?» 1.Ең үлкен хорда не деп аталады?(диаметр)2.Оң санның модулі неге тең?(өзіне тең)3.Теріс санға да, оң санға да жатпайтын санды ата?4.Теңдеу дегеніміз не?5.Пропорция дегеніміз не?6.Таңбасында ғана айырмашылығы бар сандар не деп аталады?7.40 санының 75 процентін тап.8.Бұрыштың түрлерін ата?9.Санның «0» дәрежесі неге тең?10.Шеңбердің ұзындығы неге тең?(Ребустар шешіледі) ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғы көнерген соң, шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар? Үй тапсырмасын тексертуЕсептер шығаруБағалану 5 мин3 мин2 мин Бекіту: Топ басшылары бағалайдыҚорытынды баға: Үй тапсырмасы: №888 Пәні: Математика Тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер Күні:29.01.2015 Сыныбы:6 «Б» Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тәрбиелеу. Білімділік: Оқушыларға тақырыпты толық меңгерту, есеп шығаруға үйрету.Тәрбиелік: Оқушыларды өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеттерін, сабаққа қызығушылығын арттыру. Сабақтың түрі: Дәстүрлі емесСабақтың типі: Сайыс сабақСабақтың әдісі: Деңгейлеп-саралап оқытуПәнаралық байланыс:Технология,география Сабақтың барысы: Көрнеліктер: Дидактикалық материалдар, интербелсенді тақта Уақыты: Мұғалімнің рөлі Оқушының рөлі 3 мин2 мин10 мин 10 мин10 мин 1. Ұйымдастыру: Сәлемдесу, психологиялық дайындықҚайырлы күн, досым Қайырлы күн болсын Қасиетті жұмамыз Сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз Бестіктерге толсын. 2. Үй жұмысы (тест арқылы тексеріледі) (Оқушылар үш топқа бөлінеді) 1 «Теңдеу» тобы 2. «Шеңбер» тобы 3. «Масштаб» тобыІ раунд: «Кім жылдам?»ІІ раунд: «Сен білесің бе?» ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»І раунд: «Кім жылдам?»(Оқулықпен жұмыс)№877 Теңдеуді шешіңдер: 1)5(3-2у)-4(9-у)=3(у+5)2)14(2х-3)-5(х+4)=2(3х+5)+5х3)9(3х-7)+3(8х-11)=3(9х+8)4)6(7х-11)-13(х-6)=14(2х+1) ІІ раунд: «Сен білесің бе?» 1.Ең үлкен хорда не деп аталады?(диаметр)2.Оң санның модулі неге тең?(өзіне тең)3.Теріс санға да, оң санға да жатпайтын санды ата?4.Теңдеу дегеніміз не?5.Пропорция дегеніміз не?6.Таңбасында ғана айырмашылығы бар сандар не деп аталады?7.40 санының 75 процентін тап.8.Бұрыштың түрлерін ата?9.Санның «0» дәрежесі неге тең?10.Шеңбердің ұзындығы неге тең?(Ребустар шешіледі) ІІІ раунд: «Ойлан, тап!»Бұрынғы өткен заманда жасы үлкейген ауыл молдасы өмір сүріпті. Молданың күміс моншақтармен әшекейленген аса таяғы болыпты. Молда әр намаз оқығаннан кейін аса таяғының күміс моншақтарын үш қайтара санайды екен. Санағанда, әуелі төменнен бастап түзу сызықпен жоғары қарай, екінші рет санағанда төменнен бастап оңға қарай, үшінші рет санағанда төменнен бастап солға қарай санайды екен. Молда аса таяғы көнерген соң, шеберге апарып алғашқы қалпына келтіріп беруін сұрайды. Шебер молданың аса таяқтағы күміс моншақтарды қалай санайтындығын біледі екен. Ол асқан шеберлікпен аса таяқтағы екі күміс моншақты өзіне алып қояды да, молда күміс моншақтарды қанша санаса да байқамайтындай етіп, аса таяқты алғашқы қалпына келтіріп береді. Шебердің аса таяқтағы моншақтарды қалай орналастырғанын табыңдар? Үй тапсырмасын тексертуЕсептер шығаруБағалану 5 мин3 мин2 мин Бекіту: Топ басшылары бағалайдыҚорытынды баға: Үй тапсырмасы: №888

Скачать материал
