Инфоурок Начальные классы КонспектыҚазақ тілі пәнінен "Хат жазып үйренеміз" тақырыбындағы ашық сабақ

Қазақ тілі пәнінен "Хат жазып үйренеміз" тақырыбындағы ашық сабақ

Скачать материал

Батыс Қазақстан облысы,  Казталов ауданы,  Бостандық ауылы

Бостандық орта жалпы білім беретін мектебінің бастауыш сынып мұғалімі:  Г.Т Дүйсенбаева

 

пәні

Қазақ тілі

3 «б» сыныбы

16             16.10.2014ж

2-апта

Тақырыбы

Хат жазып үйренеміз

Мақсаты

Хаттар, оның түрлеріне тоқталу, хат түрлерінің рәсімделуі, жазылуы туралы мәліметтер беру.Оқушыларды хатты дұрыс жаза білуге үйрету, ой - өрістерін кеңейту, сыни тұрғыдан ойлауға баулу, хатты жазу арқылы оқушылар өз жұмыстарына жауапкершілікпен қарауға,топпен жұмыс жасай отырып, сауатты, көркем жазуға тәрбиелеу

Күтілетін

нәтиже

Хат жазу біледі, сауатты жазып, сыни ойлана алады

Түйінді идеялар

Хат жаза білу, хаттар түрін ажырату, сауаттылыққа үйрену.

сабақтың формасы

топтық жұмыс, жұптық жұмыс,  жеке жұмыс

сабақтың әдісі

 миға шабуыл, салыстыру, синквейн , инсерт,қазынаны табу,тақырыптық теннис, сұрақ жәшігі, теннис әдісі, жұптас-ойлан-бөліс

Ойлау деңгейі (Блум б-ша)

мақсаты

Түрткі (тапсырма, сұрақ, ресурс)

нәтиже

бағалау

мұғалімнің іс-әрекеті

оқушының іс-әрекеті

Білу

(1-тапсырма)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Түсіну

(2-тапсырма)

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбын анықтау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тақырыптың  мазмұнын ашу, өлеңді түсіну.

 

Үй тапсырмасын еске түсіру

Электронды пошта деген не?

 (миға шабуыл)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сыныпқа пошташы апайдың кеуі

 

1-жаттығу

(сыни ойлану арқылы жауап беру)

Пошта, байланыс қызметкелері туралы ой айту.

Ноутбуктен ауылда тұратын пошташы апаймен сұхбаттасқан видеоролик көрсету

 

 

Сұрақтары бар қорап Кабинетте қорап қойылып, оған оқушылар сабақтың соңында өз сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады. 

 

 

 

 

 

 

 

Формативтік бағалау

 

Оқушылармен амандасу, ынтымақтастық атмосферасын орнату

 

Топқа бөлу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларға бағыт беру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Амандасу,  назарларын сабаққа аудару.

Хаттар

Мәтіндер

Өлеңдер тобы болып бөліну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошташы,пошта,автор,хат туралы

(постер дайындау)

 

Әр оқушы пошташы ойын талдайды, саралайды, ой түйеді

Қолдану

(3-тапсырма)

Жеке жұмыс

 

 

 

2-жаттығу

Өзі қалаған адамға хат жазу

 

 

 

 

Хат жазу туралы қосымша мәлімет беру

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

 

 

Хат жазу үлгісін біледі

 

 

.

Формативтік бағалау, қолдау сөздер айту арқылы ынталандырамын.

 

«2жұлдыз,1 тілек» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазған хаттарыңды қалай жібересің?

Хатың иесін қалай тауып барады?

Хатқалтаның сыртын сауатты толтыруға үйрен

Әр оқушысы өзі қалаған адамға хат жазады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Талдау

(4-тапсырма)

 

3-жаттығу

Суретпен жұмыс

(топпен жұмыс)

 

Топшамамен жұмыс

(жұппен жұмыс)

 

 

Суреттен көргендерін көргендерін топта талқылау. Әр топ кезектесе жауап беру. «Жалғастыр» ойыны

 

 

Суретттен  көргендерін есте сақтау арқылы талдап, ойларын ортаға салады.

(көшбасшылықты анықтау)

Формативтік бағалау.

Бағдар

шам әдісі

Нұсқау беру

Суреттер бойынша сөйлемдер құрайды.

Жинақтау

Деңгейлік тапсырмалар

(5-тапсырма)

 

4-жаттығу

Бұл жаттығуда неше хат бар?

 

 

Сергіту сәті

(қырағылыққа байланысты)

Орнымыздан тұрайық

Қолды алға созайық

Алға қарай бір адым

Артқа қарай бір адым

Жоғары-төмен қарайық

Орнымызды табайық

 (дарынды оқушыны анықтау)

Формативті бағалау.

 

 

Оқулыққа назар аударту

 

 

 

 

 

 

Бағалау

(6-тапсырма)

 

3 топқа 3 әдіс бойынша тақырыпты бекіту тапсырылады.

 

 

 

сабақтың тақырыбы, сабақ туралы сыни көзқарасын білдіруі. «Тақырыптық теннис» әдісі (әр оқушы хаттарда жазылатын сөздер айту) туралы)

Кері байланыс

«Басбармақ әдісі»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ ұнады, түсіндім деген оқушылар қолдарын жоғары көтереді.

Басбармақ әдісі.

Әр оқушы рефлексия жасайды.

 

 

Дарындылық қасиеттерін байқау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушының өз іс-әрекетінің нәтижесін бағалай алуын байқау.

Бағалау парағын толтыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конвертке жапсыру

(сабақ соңында оқушылар өз ойларын стикерге жазып іледі)

Оқушыларға бағыт беру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер, неге қызық болды, бүгінгі алған әсерлері жайында сурақтар қоямын.

(кері байланыс)

(стикермен)

1-топ

Синквейн әдісі

Не?-хат

Қандай ?-мазмұнды, алуан

Не істейді?-жазады, жібереді, келеді Сөйлем-хат жазбаша байланыс құралы

Мәндес сөз-

хабар

 

2-топ

Инсерт әдісі

Білемін,Білмеймін, үйрендім

 

 

3-топ (Сұрақ-жауап)

Балалар, осы күні бір – біріңмен хат алысып тұрасыздар ма?

Қазір хат неге мүлде сирек жазылады?

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қазақ тілі пәнінен "Хат жазып үйренеміз" тақырыбындағы ашық сабақ"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Бренд-менеджер

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
