Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Қаңтардың он бірі
Дүние қалай етсең табылады?
(Ы. Алтынсарин)
(1841-1889)
.
2 слайд
1 Ой қозғау.
2 Мағынаны табу.
3 Топтастыру бағыты.
4 Қарама – қарсы элементтер.
5. Ой толғау.
6. Түйін сөз.
Сабақ жүрісі
3 слайд
О й қ о з ғ а у .
Ыбырай
Жазушы
Ақын
Ағартушы
Балалар әдебиетінін негізін салушы.
Қоғам қайраткері
4 слайд
.
1. Кітап ашу
2. “Дүние қалай етсең табылады?” әңгіме оқу
3. Сөздік жұмысы
а) Франк – француз ақша бірлігі
4.Көнерген сөздер.
ә) Әйдік - үлкен
б) реуіш - тәрізді
4.Портрет –
Тақырыбын анықтау
Мағынаны табу.
5 слайд
Топтастыру бөлімі
Еңбек
Адамның атын шығарады
Епті етеді
Дәулетті етеді
Тамақ тоқ болады
Адамды адам етеді
6 слайд
Қарама-қарсы элементтер
7 слайд
₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋
₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ еңбек
₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋
₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ ₋ жеңбек.
О й т о л ғ а у .
“Шумақты толықтыр”
8 слайд
Шығармашылық сауал.
• Антон сияқты сенің бірге болған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
•Болашақта кім болам деп армандайсың?
• Бұл әңгіменің басты тақырыбы не жайында баяндалған?
9 слайд
Т ү й і н с ө з .
Еңбек етсең ерінбей,
Тояды қарның тіленбей.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақ жоспары 1. Пән аты: Әдебиет 2. Сыныбы: 5 3. Күні, айы, жылы: 21 желтоқсан 4. Тоқсан: ІІ 5. Мұғалім: Р.Қалматаева Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» атты әңгімесі Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды Ыбырай Алтынсариннің «Дүние қалай етсең табылады? » өлеңі туралы түсінікберу, әңгіменің идеялық мазмұнына талдау, оқушыларға ойландыратын сауал бере отырып, пікірін тыңдау, қорытынды жасау. 2. Тәрбиелік: оқушыларды еңбексүйгіштікке, мамандық таңдай білуге, ізгілікке баулу, елжандылыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық: оқушылардың білімдік танымын , шығармашылық қабілетін, тілдік қорын, ізденістерін арттыру. Сабақтың типі: жаңа сабақ. Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: мәнерлеп оқу, әңгімелеу,талдау. Сабақтың көрнекілігі: Ы.Алтынсариннің шығармалар топтамасы, портреті, еңбек туралы нақыл сөздер. Пәнаралық байланыс: тіл, экология, еңбек.. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1.Ы.Алтынсариннің өмірі туралы мәлімет жинау, жазу. 2. «Өзен» өлеңін жаттау. ІІІ. Білім тексеру: «Топтастыру» стратегиясы. Ы.Алтынсарин туралы не білеміз? ІV Жаңа сабаққа дайындық 1.Сабақ тақырыбын тақтаға жазу 2.Сабақ мақсатын түсіндіру V. Жаңа тақырыпты түсіндіру: * «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесін мәнерлеп оқу. · Магнитофоннан әңгіменің қысқаша мазмұнын тыңдату. · Сөздікпен жұмыс Франк –француз ақшасының атауы. · Мәтіннен көнерген сөздерді табу: купец, реуішті. · VІ. Түсінік тексеру: *Сұрақ жауап 1.Әңгіменің мазмұнына зер салып оқыңдар. 2.Еңбек етуден ерінген адам қандай болатынын аңғарту. 3.Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? 4.Антон бұл сөзден қандай қорытынды шығарды? Мәтіннен тауып оқыңдар. VІІ. Жаңа сабақты бекіту: 1. Венн диаграммасы: Еңбекқор Жалқау 2. Кітаппен жұмыс: рөлдерге бөліп оқу. 1. Автор сөзі: 2. Француз жұртының білімді адамының сөзі: 3. Бейтаныс адамның сөзі: 4. Антонның сөзі: 3. Қорытынды: «Екі бетті күнделік» стратегиясы. Әңгімеден алған әсерім Пікірім VІІІ.Сабақты қорыту: 1.Бағалау 2.Үй тапсырмасын беру 1.«Байлықтың көзі еңбекте» тақырыбында шағын шығарма жазу. 2. «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесін мазмұндау.
6 662 866 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Свечникова Людмила Анатольевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.