Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Другое / Қазақ тілінен сабақ жоспары

Қазақ тілінен сабақ жоспары

Скачать материал

Павлодар қаласы,№9 жалпы білім беру гимназия-мектебі ,қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Жағыпарова Назгүл Манапқызы

Қазақ тілі 10-сынып

Сабақтың тақырыбы: Әбілхан Қаастеев

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Әбілхан Қастеевтің бейнелеу өнерін таныту және тіл шеберлігін ұғындыру. 2.Дамытушылық: Әбілхан Қастеевтің өмір-баяны,негізгі идеясын, тақырыбын оқушылардың жүрегіне жеткізу.Оқушылардың тіл байлықтарын, есте сақтау қабілеттерін ,өз ойларын толық жеткізе білуге ынталандыру. 3. Тәрбиелік: Қазақтың тұңғыш ұлы суретшісі халыққа берген бағыт-бағдарын оқушыларға дарыту, үлгі ету, оқушыларды еңбекқорлыққа баулу ,жаман әдеттен сақтандыру.

І Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сабақтың мақсатын,барысын айту 1Жаңа сабақты түсіндіру барысында белсенді тақтамен жұмыс жасау Балалар, тақтаға көңіл аударыңдар ,тақтада қандай сурет көріп тұрсыңдар?

Тақтада « өнер» туралы сурет көріп тұрмыз. Өнердің қандай түрлерін білесіздер?

(Би өнері,театр өнері, музыкалық аспаптар өнері және сурет салу өнері.

Сурет қандай өнерге жатады? (Сурет бейнелеу өнеріне жатады.) Бейнелеу өнеріне не жатады? (Кескіндеме, мүсіндеме, пейзаж, портрет жатады?) Пейзаж дегеніміз не? Кескіндеме дегеніміз не?Портрет деген не?

Балалар, Тұңғыш қазақ суретшілерінің бірі Ә.Қастеев.Қазақ бейнелеу өнерінің негізін салушы,ұлы суретші Әбілхан Қастеев. Осылай сұрақ- жауап арқылы тақырыбыма шығамын.

2.Қазір балалар маған келіп ,өздеріңе ұнаған суреттерді аласыңдар,арт жағында сандар бар. «1»деген сандар бірінші топқа отырады.

«2»деген сандар екінші топқа отырады

«3»деген сандар үшінші топқа отырады

«4» деген сандар төртінші топқа отырады

3.Әр топқа Ә.Қастеевтің мәтіні беріледі.оқушылар мәтінмен жұмыс істейді.мәтінді түсініп оқып, талдайды.

Ал, балалар «1»топқа 1,2,3,4, сандары жиналасыңдар.

«1» топӘ.Қастеевтің өмір-баяны туралы айтасыңдар

«2»топӘ.Қастеев қайда білім алды,қайда жұмыс істеді?

«3»Москваға сапар шегуі,көрмеге қатысуы.

«4»Ә.Қастеевтің еңбектеріжәне атағы туралы айту

Топтың ішінде «спикер» «хатшы» «бағалаушы» «бақылаушы» қызметтерін

тағайындайсыңдар.

4 .Ендігі мақсатымыз әр топ өз мәтінін ортаға салып постерді толтырып ,қорғайсыңдар. Ал, балалар мен сендерді Ә.Қастеев мұражайына шақырамын.мұқият тыңдаңыздар. Сергіту сәті 5.Қатемен жұмыс. Белсенді тақтамен жұмыс, сөйлемді дұрыс қүрастыру. 6.Ұшақпен жұмыс Ұшақ арқылы бірінші топ екінші топқа ұшақ арқылы сұрақ қояды ,екінші топ үшінші топқа ,төртінші топ біріншіге сұрақтар қояды.

Тақтада маған сабақ ұнады ,маған сабақ ұнаған жоқ деген плакат ілулі тұр (сол тақтаға смаиликтарды жапсырасыңдар.)

Үйге тапсырма:Ә.Қастеевтің мұражайы туралы әңгіме құрастырып келу.

Бағалау парағына көңіл аударамыз





Қазақ тілінен сабақ жоспары
Скачать материал
  • Другое
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Әбілхан Қаастеев

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Әбілхан Қастеевтің бейнелеу өнерін таныту және тіл шеберлігін ұғындыру. 2.Дамытушылық: Әбілхан Қастеевтің өмір-баяны,негізгі идеясын, тақырыбын оқушылардың жүрегіне жеткізу.Оқушылардың тіл байлықтарын, есте сақтау қабілеттерін ,өз ойларын толық жеткізе білуге ынталандыру. 3. Тәрбиелік: Қазақтың тұңғыш ұлы суретшісі халыққа берген бағыт-бағдарын оқушыларға дарыту, үлгі ету, оқушыларды еңбекқорлыққа баулу ,жаман әдеттен сақтандыру.

І Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Сабақтың мақсатын,барысын айту 1Жаңа сабақты түсіндіру барысында белсенді тақтамен жұмыс жасау Балалар, тақтаға көңіл аударыңдар ,тақтада қандай сурет көріп тұрсыңдар?

Тақтада « өнер» туралы сурет көріп тұрмыз. Өнердің қандай түрлерін білесіздер?

(Би өнері,театр өнері, музыкалық аспаптар өнері және сурет салу өнері.

Сурет қандай өнерге жатады? (Сурет бейнелеу өнеріне жатады.) Бейнелеу өнеріне не жатады? (Кескіндеме, мүсіндеме, пейзаж, портрет жатады?) Пейзаж дегеніміз не? Кескіндеме дегеніміз не?Портрет деген не?

Балалар, Тұңғыш қазақ суретшілерінің бірі Ә.Қастеев.Қазақ бейнелеу өнерінің негізін салушы,ұлы суретші Әбілхан Қастеев. Осылай сұрақ- жауап арқылы тақырыбыма шығамын.

2.Қазір балалар маған келіп ,өздеріңе ұнаған суреттерді аласыңдар,арт жағында сандар бар. «1»деген сандар бірінші топқа отырады.

«2»деген сандар екінші топқа отырады

«3»деген сандар үшінші топқа отырады

«4» деген сандар төртінші топқа отырады

3.Әр топқа Ә.Қастеевтің мәтіні беріледі.оқушылар мәтінмен жұмыс істейді.мәтінді түсініп оқып, талдайды.

Ал, балалар «1»топқа 1,2,3,4, сандары жиналасыңдар.

«1» топӘ.Қастеевтің өмір-баяны туралы айтасыңдар

«2»топӘ.Қастеев қайда білім алды,қайда жұмыс істеді?

«3»Москваға сапар шегуі,көрмеге қатысуы.

«4»Ә.Қастеевтің еңбектеріжәне атағы туралы айту

Топтың ішінде «спикер» «хатшы» «бағалаушы» «бақылаушы» қызметтерін

тағайындайсыңдар.

4 .Ендігі мақсатымыз әр топ өз мәтінін ортаға салып постерді толтырып ,қорғайсыңдар. Ал, балалар мен сендерді Ә.Қастеев мұражайына шақырамын.мұқият тыңдаңыздар. Сергіту сәті 5.Қатемен жұмыс. Белсенді тақтамен жұмыс, сөйлемді дұрыс қүрастыру. 6.Ұшақпен жұмыс Ұшақ арқылы бірінші топ екінші топқа ұшақ арқылы сұрақ қояды ,екінші топ үшінші топқа ,төртінші топ біріншіге сұрақтар қояды.

Тақтада маған сабақ ұнады ,маған сабақ ұнаған жоқ деген плакат ілулі тұр(сол тақтаға смаиликтарды жапсырасыңдар.)

Үйге тапсырма:Ә.Қастеевтің мұражайы туралы әңгіме құрастырып келу.

Бағалау парағына көңіл аударамыз



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 11 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Жагыпарова Назгуль Манаповна
Дата добавления 23.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 653
Номер материала MA-065120
Скачать свидетельство о публикации
