Новогодняя скидка — 70% на все курсы только до 31 декабря!
Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации
версия для слабовидящих
Главная / Другое / Қазақ әдебиеті Сабақ жоспары: Қалмақан Әбдіқадыров "Қажымұқан" 5-сынып

Қазақ әдебиеті Сабақ жоспары: Қалмақан Әбдіқадыров "Қажымұқан" 5-сынып

hello_html_m3d52d3f4.gifhello_html_m6dd0305b.gifhello_html_5ae369a1.gifhello_html_m6663b0f5.gifhello_html_m57adc830.gifhello_html_m79e0f7c9.gifМұғалім Ерғалиева Данагүл Талапқызы.БҚО Жаңақала ауданы Жаңақала мектеп-гимназиясы қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.

Пәні:Қазақ әдебиеті сыныбы 5а
Сабақ тақырыбы:
Қ.Әбдіқадіров 2 сағаты «Қажымұқан-өнер иесі»
Сабақтың мақсаты
1. Білімділік: оқытудың жаңа технологияларына сай Қажымұқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география өнерлерін басшылыққа ала отырып, қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарта отырып, өткен сабақта алған білімдерін қорытынды жасай білуге дағдыландыру.
2. Тәрбиелік: шыдамдылыққа, адал достыққа, ел намысын қорғайтын азамат болуға тәрбиелеу.

3.Дамытушылық: өз бетімен мәліметтерді ізденуге, ой қорытуға,сөйлеу мәдинетін арттыру.

Сабақтың түрі: ашық сабақ

қолданылатын әдіс: СТО, АКТ, топпен жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: Қажымұқан туралы видео-ролик, слайдтар, мақалалар

Пәнаралық байланыс: Тарих, дене шынықтыру.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.

3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.

Оқушыларды үш топқа бөлінеді.

Ой шақыру. «Туады ерлер, ел үшін», «Өнерлі өрге жүзер» нақыл сөздерінің оқушылар мәнін ашады.

Қортынды. Нақыл сөздер еңбек туралы.

Оқушылар нақыл сөздердің Қажымұқанға қатысы қандай?

«Лото ойыны» билетте

1.ән, күрес, би сөздері жасырылған. Бірдей сөздер арқылы топтасып отырайық. Оқушылар бұл сөздердің біздің сабақпен қандай байланысы бар?

2. Көрініс «Күрес» 3 топтан 1оқушыдан шығып жеңген оқушымен күреседі. Балалар күрес арқылы біз не түйдік?

-Әрине болашақ Қажымұқандар біздің арамызда да бар екен өнері үстем болсын. Жарайсың, бәрекелді!


ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

І топ «Бала Қажымұқанның бейнесі»

ІІ топ «Қажымұқан Петр қаласында»

ІІІ топ «Қажымұқанның Париждегі сәті» тақырып бойынша мазмұндау.



ІІІ. Жаңа сабақ.

Сабақтың мақсатын тақтаға жазу

Сабақтың мақсатын түсіндіру.

Қажымұқан туралы слайд арқылы өміріне шолу жасау.

ІІІ топқа Қажымұқанға қатысты тапсырмалар берем.

І топқа: Түйіндеме

Аты: Мұқан

Тегі: Мұңайтпасов

Туған күні: 7 сәуір

Лақап аты: Мухинура, Митка, Қара Иван

Кәсібі: Күрес

Сүйікті ісі: Спортпен шұғылдану

Ұстанымы: «Қазақ» ұлтын әлемге танымал ету

Жетістіктері: Әлем чемпионы

ІІ топқа: Эссе «Қазіргі таңда Қажымұқан 2016 жылы депутаттыққа үміткерболса?»

ІІІ топқа: Қажымұқанның қазақ еліне қосқан үлесі
Топтастыру әдісі:
Қажымұқан туралы оқушылар өздерінің білгендерін жазады.

54 мемл күреске түсіп, 48 медал алған



Қажымұқан

ҚҚажымұқан

палуан ірі тұлға



батыр Соғысқа ұшақ сыйлады



алғаш алтын, күміс алған тұңғыш қазақ

ІІІ. Қорытынды: Семантикалық карта

1.- Сен онда неге қарайсың? Қарыңды күре де, тиісті тиын-тебеніңді алып, құры. (қойманың басқарушысы)

2.- Жиырма тиынды мен берейін. (Масликов)

3.-Жоқ деген атың шананың үстінде, бір атың шөптің артында байлаулы, қожайын, далада қалған еш нәрсе жоқ. (Мұқан)

4.-Баланың күші менен гөрі басым жатыр. Мұндай жасымда менің күшім бұл мөлшерде болған жоқ еді. (Иван Васильевич)

5.-Ей мұнша тулағаның не? Өзің үркек екенсіңғой... (Иван Лебедев)

ІҮ. Бағалау:

Бүгінгі сабақта не ұнады?

Не ұнаған жоқ?

Ұсыныс пікір






Ү. Үйге тапсырма:

«Қажымұқан ағаға хат» немесе « Мен- балуанмын»





  • Другое
Описание:

Мұғалім Ерғалиева Данагүл Талапқызы.БҚО Жаңақала ауданы Жаңақала мектеп-гимназиясы қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі.

Пәні:Қазақ әдебиеті сыныбы 5а
Сабақ тақырыбы:
Қ.Әбдіқадіров 2 сағаты «Қажымұқан-өнер иесі»
Сабақтың мақсаты
1. Білімділік: оқытудың жаңа технологияларына сай Қажымұқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география өнерлерін басшылыққа ала отырып, қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарта отырып, өткен сабақта алған білімдерін қорытынды жасай білуге дағдыландыру.
2. Тәрбиелік: шыдамдылыққа, адал достыққа, ел намысын қорғайтын азамат болуға тәрбиелеу.

3.Дамытушылық: өз бетімен мәліметтерді ізденуге, ой қорытуға,сөйлеу мәдинетін арттыру.

Сабақтың түрі: ашық сабақ

қолданылатын әдіс: СТО, АКТ, топпен жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: Қажымұқан туралы видео-ролик, слайдтар, мақалалар

Пәнаралық байланыс: Тарих, дене шынықтыру.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.

3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.

Оқушыларды үш топқа бөлінеді.

Ой шақыру. «Туады ерлер, ел үшін», «Өнерлі өрге жүзер» нақыл сөздерінің оқушылар мәнін ашады.

Қортынды. Нақыл сөздер еңбек туралы.

Оқушылар нақыл сөздердің Қажымұқанға қатысы қандай?

«Лото ойыны» билетте

1.ән, күрес, би сөздері жасырылған. Бірдей сөздер арқылы топтасып отырайық. Оқушылар бұл сөздердің біздің сабақпен қандай байланысы бар?

2. Көрініс «Күрес» 3 топтан 1оқушыдан шығып жеңген оқушымен күреседі. Балалар күрес арқылы біз не түйдік?

-Әрине болашақ Қажымұқандар біздің арамызда да бар екен өнері үстем болсын. Жарайсың, бәрекелді!

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

І топ «Бала Қажымұқанның бейнесі»

ІІ топ «Қажымұқан Петр қаласында»

ІІІ топ «Қажымұқанның Париждегі сәті» тақырып бойынша мазмұндау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Сабақтың мақсатын тақтаға жазу

Сабақтың мақсатын түсіндіру.

Қажымұқан туралы слайд арқылы өміріне шолу жасау.

ІІІ топқа Қажымұқанға қатысты тапсырмалар берем.

І топқа: Түйіндеме

Аты: Мұқан

Тегі: Мұңайтпасов

Туған күні: 7 сәуір

Лақап аты: Мухинура, Митка, Қара Иван

Кәсібі: Күрес

Сүйікті ісі: Спортпен шұғылдану

Ұстанымы: «Қазақ» ұлтын әлемге танымал ету

Жетістіктері: Әлем чемпионы

ІІ топқа: Эссе «Қазіргі таңда Қажымұқан 2016 жылы депутаттыққа үміткерболса?»

ІІІ топқа: Қажымұқанның қазақ еліне қосқан үлесі
Топтастыру әдісі:
Қажымұқан туралы оқушылар өздерінің білгендерін жазады.

54 мемл күреске түсіп, 48 медал алған

палуан ірі тұлға

батыр Соғысқа ұшақ сыйлады

алғаш алтын, күміс алған тұңғыш қазақ

ІІІ. Қорытынды: Семантикалық карта

1.- Сен онда неге қарайсың? Қарыңды күре де, тиісті тиын-тебеніңді алып, құры. (қойманың басқарушысы)

2.- Жиырма тиынды мен берейін. (Масликов)

3.-Жоқ деген атың шананың үстінде, бір атың шөптің артында байлаулы, қожайын, далада қалған еш нәрсе жоқ. (Мұқан)

4.-Баланың күші менен гөрі басым жатыр. Мұндай жасымда менің күшім бұл мөлшерде болған жоқ еді. (Иван Васильевич)

5.-Ей мұнша тулағаның не? Өзің үркек екенсіңғой... (Иван Лебедев)

ІҮ. Бағалау:

Бүгінгі сабақта не ұнады?

Не ұнаған жоқ?

Ұсыныс пікір

Ү. Үйге тапсырма:

«Қажымұқан ағаға хат» немесе « Мен- балуанмын»

Автор Ерғалиева Данагүл Талапқызы
Дата добавления 06.03.2017
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 714
Номер материала MA-070559
Скачать свидетельство о публикации
