Инфоурок Всеобщая история КонспектыАшық сабақ жоспары тақырыбы : "Екінші дүниежүзілік соғыс"

Ашық сабақ жоспары тақырыбы : "Екінші дүниежүзілік соғыс"

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: Екінші дүниежүзілік соғыс.

Күні: 22.01.15ж

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Екінші дүниежүзілік соғыстың тұтану себептері мен сипаттамасы, кезеңдері соғыс бағыттары туралы оқушыларға кеңінен түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, сөйлеу мәдениетін дамыту жаңа заман талабына сай теориялық білімді игеру және зерттеу қабілетін дамыту, салыстыра білуге үйрету.

Тәрбиелік:Отансүйгіштікке, еліне жеріне деген сүйіспеншіліктерін ояту. Тарихи тұлғаларға елінің тарихи даму кезеңіне құрмет сезімін қалыптастыру, саяси-тарихи көзқарасын дұрыс қалыптастыру, патриоттық тәрбие беру.

Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты меңгерту .

Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс, сұрақ-жауап, жұптық жұмыс.

Пәнаралық байланыс:География, Қазақ әдебиеті, Бейнелеу өнері, Математика

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, венн диаграммасы, тест жұмысы .

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру:

1.Амандасу

2.Оқушылардың оқу құралдарын тексеру

3.Топқа бөлу ( 4 топ, топ басшысын сайлау )

Өлең жолдарын оқу ( өлең неге байланысты айтылған? )

Соғыс дегенді қалай түсінеміз?

                                                            Соғыс

 

 

 

               Қайғы-қасірет,                                            Күн сайын туған туыстан айырылу

               қантөгіс,өлім-жетім    

Соғыстың түрлері: Ұлы Отан соғысы, Азамат соғысы, Дүниежүзілік соғыс.

Сұрақтар:Жауап берген топтағы оқушыларға белгі таратылып отырады.Сабақтың соңында топ мүшелерінің белгілерді жинау арқылы бағалауы болады.

1.Бірінші дүниежүзілік соғыс қай жылдары болды ? 1914-1918жж

2.Бірінші дүниежүзілік соғыстағы одақтар?  Антанта және Үштік одақ

3.Соғысты бастаған қай мемлекет қандай жоспармен?                     Германия « Шлиффен »   

4.Соғыс қай мемлекетке шабуылдан басталды?                        Сербия

5.Антанта құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет?    Англия, Франция, Ресей          

6.Үштік одақ құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет? Германия, Австро-Венгрия,                   Италия

7.1915 жылы құрылған одақ?                     Төрттік одақ

8. Төрттік одақ құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет ?  Германия, Австро-Венгрия, Болгария, Туркия

9.Бірінші дүниежүзілік соғыстағы ең ірі шайқастар?   Сомма шайқасы, Верден қырғыны

10.Ең алғаш химиялық қаруды қай мемлекет қай қалада қолданды ?    Германия Ипр

11.Соғыста ең алғаш танктерді пайдаланған мемелекеттер?       Англия және Франция

12. Соғысқа қанша мемлекет қатысты?                               38 мемлекет

13.Әр одақтың жақтастары?                               Антанта-34    Төрттік одақ-4     

14.Жеңіліс тапқан одақ?                                      Төрттік одақ

15.Германия қандай салық төледі?                            Репарация-қалпына келтіру

16.Соғыс біткеннен кейін қандай келісімге қол қойылды, қай қалада ? Париж конференциясында « Версал-Вашингтон жүйесі »

17.Германия мен Италиядағы фашистік ұйымдардың басшылары?           А.Гитлер. Б.Муссолини

18.КСРО қай жылы құрылды?                                1922 жылы

19.АҚШ-тағы Жаңа бағыт саясатын ұсынған президент?                    Ф.Рузвельт

20.Черчилл қай мемлекеттің билеушісі?                                 Англия

21.Соғыс аяқталғанан кейін мемлекеттер қай орманда келісім-шартқа отырды?  Компьен

Ой қозғау ( жаңа сабақтың тақырыбын табу ) 

III.Жаңа сабақ

Сабақтың жоспары:

1.Германияның Польшаға шабуылы

2.Жапонияның Тынық мұхиттағы және Шығыс Африкадағы шабуылдары

3. Антифашисттік жаңа тәртіп.

4. Қарсыласу қозғалысы

Мәтінді оқу (топпен,оны қағаз бетіне түсіру)

Топпен жұмыс ( әр топтан бір адам келіп өздеріне берілген мәтін бойынша келесі топқа түсіндіреді )

Өкіл әдісі (әр топтан 3 оқушы өкіл сайланып келесі топтарға мәтінді түсіндіруге барады )

Мәтін талданғаннан кейін елшілер өз отандарына қайтады.

Гитлер бункері қазір жарқанаттар мекені атты қысқаша сергіту видеосы  

Математикалық қобдиша ( есеп шығару, сол жылдары қандай оқиғалар болғанын табу )

Венн диаграммасын толтыру ( топтағы оқушылар қысқаша түсінік беру )

Галереяға ой шарлау ( тақырыпқа байланысты сурет салу, 4 жол өлеңмен түсіндіру )

Жаңа сабақты бекіту:

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді

 

 

 

 

 

Бағалау

Үйге тапсырма беру ( Екінші дүниежүзілік соғыстың адамзатқа тигізген зардабы )

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ жоспары тақырыбы : "Екінші дүниежүзілік соғыс""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по охране труда

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: Екінші дүниежүзілік соғыс. Күні: 22.01.15ж Сабақтың мақсаты: Білімділік: Екінші дүниежүзілік соғыстың тұтану себептері мен сипаттамасы, кезеңдері соғыс бағыттары туралы оқушыларға кеңінен түсінік беру. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, сөйлеу мәдениетін дамыту жаңа заман талабына сай теориялық білімді игеру және зерттеу қабілетін дамыту, салыстыра білуге үйрету. Тәрбиелік:Отансүйгіштікке, еліне жеріне деген сүйіспеншіліктерін ояту. Тарихи тұлғаларға елінің тарихи даму кезеңіне құрмет сезімін қалыптастыру, саяси-тарихи көзқарасын дұрыс қалыптастыру, патриоттық тәрбие беру. Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты меңгерту . Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс, сұрақ-жауап, жұптық жұмыс. Пәнаралық байланыс:География, Қазақ әдебиеті, Бейнелеу өнері, Математика Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, венн диаграммасы, тест жұмысы . Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру: 1.Амандасу 2.Оқушылардың оқу құралдарын тексеру 3.Топқа бөлу ( 4 топ, топ басшысын сайлау ) Өлең жолдарын оқу ( өлең неге байланысты айтылған? ) Соғыс дегенді қалай түсінеміз? Соғыс Қайғы-қасірет, Күн сайын туған туыстан айырылу қантөгіс,өлім-жетім Соғыстың түрлері: Ұлы Отан соғысы, Азамат соғысы, Дүниежүзілік соғыс. Сұрақтар:Жауап берген топтағы оқушыларға белгі таратылып отырады.Сабақтың соңында топ мүшелерінің белгілерді жинау арқылы бағалауы болады. 1.Бірінші дүниежүзілік соғыс қай жылдары болды ? 1914-1918жж 2.Бірінші дүниежүзілік соғыстағы одақтар? Антанта және Үштік одақ 3.Соғысты бастаған қай мемлекет қандай жоспармен? Германия « Шлиффен » 4.Соғыс қай мемлекетке шабуылдан басталды? Сербия 5.Антанта құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет? Англия, Франция, Ресей 6.Үштік одақ құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет? Германия, Австро-Венгрия, Италия 7.1915 жылы құрылған одақ? Төрттік одақ 8. Төрттік одақ құрамындағы мемлекеттерді картадан көрсет ? Германия, Австро-Венгрия, Болгария, Туркия 9.Бірінші дүниежүзілік соғыстағы ең ірі шайқастар? Сомма шайқасы, Верден қырғыны 10.Ең алғаш химиялық қаруды қай мемлекет қай қалада қолданды ? Германия Ипр 11.Соғыста ең алғаш танктерді пайдаланған мемелекеттер? Англия және Франция 12. Соғысқа қанша мемлекет қатысты? 38 мемлекет 13.Әр одақтың жақтастары? Антанта-34 Төрттік одақ-4 14.Жеңіліс тапқан одақ? Төрттік одақ 15.Германия қандай салық төледі? Репарация-қалпына келтіру 16.Соғыс біткеннен кейін қандай келісімге қол қойылды, қай қалада ? Париж конференциясында « Версал-Вашингтон жүйесі » 17.Германия мен Италиядағы фашистік ұйымдардың басшылары? А.Гитлер. Б.Муссолини 18.КСРО қай жылы құрылды? 1922 жылы 19.АҚШ-тағы Жаңа бағыт саясатын ұсынған президент? Ф.Рузвельт 20.Черчилл қай мемлекеттің билеушісі? Англия 21.Соғыс аяқталғанан кейін мемлекеттер қай орманда келісім-шартқа отырды? Компьен Ой қозғау ( жаңа сабақтың тақырыбын табу ) III.Жаңа сабақ Сабақтың жоспары: 1.Германияның Польшаға шабуылы 2.Жапонияның Тынық мұхиттағы және Шығыс Африкадағы шабуылдары 3. Антифашисттік жаңа тәртіп. 4. Қарсыласу қозғалысы Мәтінді оқу (топпен,оны қағаз бетіне түсіру) Топпен жұмыс ( әр топтан бір адам келіп өздеріне берілген мәтін бойынша келесі топқа түсіндіреді ) Өкіл әдісі (әр топтан 3 оқушы өкіл сайланып келесі топтарға мәтінді түсіндіруге барады ) Мәтін талданғаннан кейін елшілер өз отандарына қайтады. Гитлер бункері қазір жарқанаттар мекені атты қысқаша сергіту видеосы Математикалық қобдиша ( есеп шығару, сол жылдары қандай оқиғалар болғанын табу ) Венн диаграммасын толтыру ( топтағы оқушылар қысқаша түсінік беру ) Галереяға ой шарлау ( тақырыпқа байланысты сурет салу, 4 жол өлеңмен түсіндіру ) Жаңа сабақты бекіту: Білгенім Үйренгенім Үйренгім келеді Бағалау Үйге тапсырма беру ( Екінші дүниежүзілік соғыстың адамзатқа тигізген зардабы )

Скачать материал
