Инфоурок Начальные классы КонспектыАшық сабақ "Интернат наны"

Ашық сабақ "Интернат наны"

Скачать материал

 

 

Мақсаты:            Ш.Мұртазаның «Интернат наны» мәтінінің негізгі идеясын

                     ашу,өз ойларын еркін жеткізуге уйрету.

                     Өтілген сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру арқылы оқушылардың

                     шығармашылық  ойлау қабілетін дамыту.

                     Ұйымшылдыққа,қанағатшылдыққа,төзімділікке, адам бойындағы

                     жақсы қасиеттерге тәрбиелеу.

Түрі: аралас сабақ

Әдісі: сыни тұрғыдан ойлау,топтау,көрнекілік.

Көрнекілігі: проектор,плакаттар

Сабақтың барысы:    I Ұйымдастыру бөлімі

                  Сабақ ережесі. Бағалау парақшасын түсіндіру.

 

                                   II Үй жұмысын тексеру

                  Ж.Жабаев «Менің өмірім»

- Жамбыл Жабаев кім?

- Нешінші жылы,кай жерде өмірге келген?

- Есімінің Жамбыл қойылу себебі неде?

- Жамбылды кім ретінде танисыңдар?

- Оның сүйікті ісі қандай?

- Оның өміріне қолдау жасаған адам?

- Жамбыл қандай отбасынан шығып еді?

- Өмірінің соңына дейін қандай кезеңдерді басынан кешті?

- Жамбылдың өміріне ұқсас қандай мәтінді еске түсіре аламыз?

- Бала Тұрар қандай қиындықтарды бастан кешті?

- Осы мәтінің авторы?

 

 

                         Бала Тұрар      Жамбыл облысы         жазушы,қоғам қайраткері,

                                                                                                 аудармашы.

                                                 Шерхан Мұртаза

                         1932 жыл                                                    ИНТЕРНАТ НАНЫ.

                                            Құрмет иегері,Отан ордені

 

                                           III. Жаңа сабақ

«Интернат» дегенді қалай түсінесіңдер?

«Интернат наны» мәтіні не жайлы болуы мүмкін?

 

                                          Мәтінмен жұмыс.

Әр топ өз бөлімдерін тізбектеп оқып, түсінгенін айту.Түсініксіз сөздердің астын сызу керек.

 

 

 

 

 

 

                                                 Сөздік жұмыс.

Ебі келсе -ыңғайы, реті келсе.

Интернат –ауылы алыстағы балалар жатып оқитын орын.

Ауқат –ас.

Жаси бастайды –жуаси бастайды.

Палундра! – Аттан!

Қанар –қап.

 

-         Мәтіннің басты кейіпкері кім? Портретін тап.

-         Портрет дегеніміз не?

-         Интернат балаларының өмірі неліктен қиын болды?

-         Соғыс қай кезеңде,кімдермен болды?

-         Биыл Ұлы Отан соғысының аяқталғанына қанша жыл?

-         Ұлы Отан соғысының батырларын ата.

 

  Сергіту сәті.

                                            Топпен жұмыс

 

   I топ.  Венн диаграммасы. «Менің интернатым- Әлтайдың интернаты»

  II топ.  Эссе. «Нансыз 1күнім»

 III топ. Семантикалық карта. Нан. Нанға байланысты түйін.

                         

Үйге тапсырма. Бағалау. Мадақтау.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ "Интернат наны""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Консультант по финансам

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Мақсаты:            Ш.Мұртазаның «Интернат наны» мәтінінің негізгі идеясын

                     ашу,өз ойларын еркін жеткізуге уйрету.

                     Өтілген сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру арқылы оқушылардың

                     шығармашылық  ойлау қабілетін дамыту.

                     Ұйымшылдыққа,қанағатшылдыққа,төзімділікке, адам бойындағы

                     жақсы қасиеттерге тәрбиелеу.

Түрі: аралас сабақ

Әдісі: сыни тұрғыдан ойлау,топтау,көрнекілік.

Көрнекілігі: проектор,плакаттар

Сабақтың барысы:    I Ұйымдастыру бөлімі

                  Сабақ ережесі. Бағалау парақшасын түсіндіру.

 

                                   II Үй жұмысын тексеру

                  Ж.Жабаев «Менің өмірім»

- Жамбыл Жабаев кім?

- Нешінші жылы,кай жерде өмірге келген?

- Есімінің Жамбыл қойылу себебі неде?

- Жамбылды кім ретінде танисыңдар?

- Оның сүйікті ісі қандай?

- Оның өміріне қолдау жасаған адам?

- Жамбыл қандай отбасынан шығып еді?

- Өмірінің соңына дейін қандай кезеңдерді басынан кешті?

- Жамбылдың өміріне ұқсас қандай мәтінді еске түсіре аламыз?

- Бала Тұрар қандай қиындықтарды бастан кешті?

- Осы мәтінің авторы?

 

 

                         Бала Тұрар      Жамбыл облысы         жазушы,қоғам қайраткері,

                                                                                                 аудармашы.

                                                 Шерхан Мұртаза

                         1932 жыл                                                    ИНТЕРНАТ НАНЫ.

                                            Құрмет иегері,Отан ордені

 

                                           III. Жаңа сабақ

«Интернат» дегенді қалай түсінесіңдер?

«Интернат наны» мәтіні не жайлы болуы мүмкін?

 

                                          Мәтінмен жұмыс.

Әр топ өз бөлімдерін тізбектеп оқып, түсінгенін айту.Түсініксіз сөздердің астын сызу керек.

 

 

 

 

 

 

                                                 Сөздік жұмыс.

Ебі келсе -ыңғайы, реті келсе.

Интернат –ауылы алыстағы балалар жатып оқитын орын.

Ауқат –ас.

Жаси бастайды –жуаси бастайды.

Палундра! – Аттан!

Қанар –қап.

 

-         Мәтіннің басты кейіпкері кім? Портретін тап.

-         Портрет дегеніміз не?

-         Интернат балаларының өмірі неліктен қиын болды?

-         Соғыс қай кезеңде,кімдермен болды?

-         Биыл Ұлы Отан соғысының аяқталғанына қанша жыл?

-         Ұлы Отан соғысының батырларын ата.

 

  Сергіту сәті.

                                            Топпен жұмыс

 

   I топ.  Венн диаграммасы. «Менің интернатым- Әлтайдың интернаты»

  II топ.  Эссе. «Нансыз 1күнім»

 III топ. Семантикалық карта. Нан. Нанға байланысты түйін.

                         

Үйге тапсырма. Бағалау. Мадақтау.

 

 

Скачать материал
