Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / Технология / "Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу" тақырыбында технология пәнінен ашық сабақ.7-сынып

"Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу" тақырыбында технология пәнінен ашық сабақ.7-сынып

Скачать материал

Технология (қыздар)

Сыныбы: 7-сыныптар

Сабақтың тақырыбы: Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға конструкциялау, өлшем алу, пішімдер жасау, модельдеу туралы түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушылардың қамзол бұйымдарын модельдеудегі шеберліктерін, іскерліктерін, эстетикалық талғамын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды қамзол бұйымдарын модельдей отырып, ұқыптылыққа, әдемілікке, әсемдікке, жинақылыққа, бұйымның тиімділігін түсіне білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сөздік, көрнекілік, практикалық, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: тақтамен жұмыс, таратпа материалдары, қабырға газеттері.

Пән аралық байланыс: Тарих, сызу, бейнелеу өнері.

Сабақтың құрылымы:


кезеңі-2 мин.

Өткен сабақты қайталау-5мин.

Жаңа сабақ-10мин.

Сарамандық жұмыс-17 мин.

Сабақты бекіту-5 мин.

Қорытындылау-3 мин.

Үйге тапсырма, бағалау-3 мин

Сабақ барысы:

Сәлеметсіздер ме, оқушылар? Отырыңыздар. Сыныпта бүгін кім кезекші? Сабақта кім жоқ? (Оқушыларды түгендеу).

Үйге қандай тапсырма берілді? Үйге берген тапсырмаларын сұрау, тексеру.

Оқушылар, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: «Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу ». Сабағымыздың мақсаты: конструкциялау, өлшем алу, пішімдер жасау, модельдеу және оның түрлерімен танысу.

Конструкциялау дегеніміз- киім бөлшектерінің сызба құрылымын жасау, матаны пішу, киім тігу үшін пішім дайындау.

Пішімдер жасау өте жауапты процесс. Ол үшін тігін бұйымының қандай бөлшектерден тұратынын анық білу керек.

Киімді конструкциялауда негізгі және жауапты әрі күрделі процестердің бірі- адам дене бітімінен алынған өлшем белгілері, яғни өлшем алу болып табылады.

Пішімнің сызбасын жасау үшін өлшемді дұрыс ала білу керек.

Бұл үшін сантиметрлік таспа керек. Өлшем алып жатқан иесі еңкемей, денесін тік ұстап тұруы керек.

Өлшемдер

Мжо - мойынның жартылай орамы.

К.ж.о.ІІ-кеуденің жартылай орамы ІІ

Бұл өлшем бұйымның енін анықтау үшін қолданылады.

Бжо-белдің жартылай орамы.

Ио-иық орамы.

Өлшем қолтық деңгейіндегі иықтық осіне, иықтан шынтаққа дейінгі бөлігіне перпендикуляр жасалады.

Ар.бұ-бұйымның ұзындығы.

Б.ұ-бұйымның ұзындығы

Бойы – адам денесінің ұзындығы бас киімсіз және аяқ киімсіз бастың жоғарғы нүктесінен еденге дейінгі өлшем (см-мен).

Толықтығы - мықын мен іштің барынша шығыңқы тұсын айналдыра алғандағы өлшем (см-мен).

Модельдеу- жаңа фасон сызықтарын жүргізу, пішім үлгісін өзгерту, конструкциялық және фасондық сызықтар, қосымша бөлшектер мен әшекейлік сызықтар жүргізу.

Қамзолды модельдеу.

Жалпы, бүгін біз сіздермен өлшем алу, модельдеу, конструкциялау және қамзолды модельдеумен таныстық.

Сабағымызды қорытындылай келе мен сіздерге бүгінгі өткен сабақ бойынша сұрақтар қоямын.

  1. Қамзолға қажетті мата түрін атаңыз? (Пүліш)

  2. Қамзолматасы қандай? (Берік)

  3. Киімді конструкциялау кезіндегі негізгі процесті атаңыз? (Өлшем алу).

  4. Қамзол қандай киім?(Жеңсіз)

  5. 18-19ғ.а кең тараған ұлттық киімді атаңыз? (Қамзол)

  6. Жаңа фасон сызықтарын жүргізу? (Модельдеу)

  7. Мақалды жалғастырыңыз? «Еріншектің ертеңі ...»(таусылмас).

  8. Қамзолда түйме орынына қолданатын затты атаңыз? (Қапсырма).

  1. Үйге тапсырма: сөзжұмбақ, реферат (Қамзол)





"Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу" тақырыбында технология пәнінен ашық сабақ.7-сынып
Скачать материал
  • Технология
Описание:

Технология (қыздар)

Сыныбы: 7-сыныптар

Сабақтың тақырыбы: Қамзол бұйымдарын конструкциялау және модельдеу

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға конструкциялау, өлшем алу, пішімдер жасау, модельдеу туралы түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушылардың қамзол бұйымдарын  модельдеудегі шеберліктерін, іскерліктерін, эстетикалық талғамын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды қамзол бұйымдарын модельдей отырып, ұқыптылыққа, әдемілікке, әсемдікке, жинақылыққа, бұйымның тиімділігін түсіне білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сөздік, көрнекілік, практикалық, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: тақтамен жұмыс, таратпа материалдары, қабырға газеттері.

 

Пән аралық байланыс: Тарих, сызу, бейнелеу өнері.



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 11 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Азизова Айман Хожагалиевна
Дата добавления 31.03.2015
Раздел Технология
Подраздел Планирования
Просмотров 3137
Номер материала 58935
Скачать свидетельство о публикации
