Инфоурок Математика Конспекты"қалдықпен бөлу" 3класс

"қалдықпен бөлу" 3класс

Скачать материал

Бекітемін____________Икласов Е.М.

 

 

 

Мектеп Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп  Мерзімі27.09.2016                 Мұғалім  РахымбаеваЗ.Т.  БаймагамбетоваА.А.

 Сынып 3 «Ә»   Оқушы саны 20

Тақырыбы Қалдықпен бөлу                    Құндылық   Дұрыс әрекет

Қасиеттер Қайырымдылық, бірлік

Сабақ мақсаты:  Қалдықпен бөлу және оны тексеру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.
Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға қалдықпен бөлуге есептер шығарта отырып рухани адамгершілікке  баулу.

2. оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін; ой - өрісін, есте, сақтау қабілеттерін дамыту; салыстыру және қорытынды жасай білуге дағдыландыру;
3. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, білімді болуға, ақыл – ой белсенділігін арттыруға, жауапкершілікке, қайырымдылыққа, бірлікке тәрбиелеу.

 

Сабақ барысы:

Сыртқы интеграция

5-Т ережесімен таныстыру 
Т-тәртіп 
Т-талап 
Т-тыныштық 
Т-тазалық 
Т-татулық 

Тыныштық сәті.

«Нұрға бөлену».

 

Баяу әуен қосу

Ішкі интеграция

 Есеп шығару

1.     5- сыныптың 23 оқушысы мектептің вахтері -Гуаһар апайдың ауруханаға түсіп қалғанын және оның не туғандары, не жақындары жоқ екенін білді. Сондықтан олар оған баруға шешім қабылдады және жемістер сатып алу үшін барлығы бірдей етіп ақша жинамақшы болды. Жемістер 1200тг болды. Сынып төрағасы  бұл ақшаны барлығына тең бөле алмайтынын , сондықтан өзі басқалардан сәл артықтау төлейтінін ойлады. Әр оқушы қаншадан төледі? Сынып торағасы қанша төледі? 
Бұл терең мағыналы қалдықпен бөлуге арналған тапсырма. Бұл мысалдан кейін оқушылармен адамдарға көмектесудің маңыздылығы туралы және сыныптағы нағыз көшбасшы  туралы мәлімет айтады .  

2.      Менің ата анам маған үнемі қамқор болады.Олар үйге 32 алма әкелді.Одан кейін маған 7 досым келді. Ата-аналарым маған әрқашан достарыммен бөлісуді үйреткені есіме түсіп, мен алмаларды достарыммен бөлісуді жөн көрдім. Алмалардың саны бірдей болатындай етіп, әрқайсысына қанша алмадан бөлісе алады? 
Есепті талдау барысында басқаларға берген сияқты ата-аналарға да сонша алма қалдыру керек екендігін айтқан балаларды қолдау керек.Ата-аналары балаларын ойлағандай балалар да ата-аналарын ойлау керектігі айта кетуге болады

 

Интерактивті тақта, слайд ,

дәптер,қалам

 

 

 

 

 

 

 Үйге тапсырма: № 4, 10. 85 бет

Сабақтың қортынды сәті

Соңғы тыныштық сәті
Балалар осы тыныштықта бүгінгі сабақта үйренген жақсы қасиеттерді еске түсіріп, жүректеріңе түйіңдер

. (Жайлы әуен жіберіледі) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекітемін_____________Икласов Е.М.

 

 

 

 

 

Мектеп Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп  Мерзімі27.09.2016   Мұғалім  РахымбаеваЗ.Т.

 Сынып 3 «Ә»   Оқушы саны 20

Тақырыбы Қалдықпен бөлу                            Құндылық   Дұрыс әрекет

Қасиеттер Қайырымдылық,бірлік

Сабақ мақсаты:  Қалдықпен бөлу және оны тексеру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.
Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға қалдықпен бөлуге есептер шығарта отырып рухани адамгершілікке  баулу.

2. оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін; ой - өрісін, есте, сақтау қабілеттерін дамыту; салыстыру және қорытынды жасай білуге дағдыландыру;
3. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, білімді болуға, ақыл – ой белсенділігін арттыруға, жауапкершілікке, қайырымдылыққа, бірлікке тәрбиелеу.

 

Сабақ барысы:

Сыртқы интеграция

5-Т ережесімен таныстыру 
Т-тәртіп 
Т-талап 
Т-тыныштық 
Т-тазалық 
Т-татулық 

Тыныштық сәті.

«Нұрға бөлену».

а). Үй жұмысын тексеру: №
ә). Өткенді пысықтау: ауызша жұмыс. (1)
2) «Кім жылдам?» 2 мысықтың неше аяғы бар? 5 тышқанның неше құлағы бар? 7 торғайдың неше қанаты бар?

 

Баяу әуен қосу

ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру:
Мақсат қою кезеңі. Қалдықпен бөлу және оны тексеру жайында түсінік беру
ІҮ. Оқулықпен жұмыс: № 1. Ұжымдық талдау.
№1. Кестені пайдаланып, есептер құрастыр және оларды шығар.
Бағасы Саны Құны

Өзіндік жұмыс. Түсіндіре отырып, орындату.
506 + 204 = 710 -------- -832 – 456 = 376 ------------- 920 + 80 = 1000
716 – 509 = 207 --------- 603 – 39 = 564 ---------------1000 – 222 = 778
125 + 305 = 430 --------- 158 – 72 = 86 -----------------675 – 92 = 583

 

Ішкі интеграция

 Есеп шығару

1.     5- сыныптың 23 оқушысы мектептің вахтері -Гуаһар апайдың ауруханаға түсіп қалғанын және оның не туғандары, не жақындары жоқ екенін білді. Сондықтан олар оған баруға шешім қабылдады және жемістер сатып алу үшін барлығы бірдей етіп ақша жинамақшы болды. Жемістер 1200тг болды. Сынып төрағасы  бұл ақшаны барлығына тең бөле алмайтынын , сондықтан өзі басқалардан сәл артықтау төлейтінін ойлады. Әр оқушы қаншадан төледі? Сынып торағасы қанша төледі? 
Бұл терең мағыналы қалдықпен бөлуге арналған тапсырма. Бұл мысалдан кейін оқушылармен адамдарға көмектесудің маңыздылығы туралы және сыныптағы нағыз көшбасшы  туралы мәлімет айтады .  

2.      Менің ата анам маған үнемі қамқор болады.Олар үйге 32 алма әкелді.Одан кейін маған 7 досым келді. Ата-аналарым маған әрқашан достарыммен бөлісуді үйреткені есіме түсіп, мен алмаларды достарыммен бөлісуді жөн көрдім. Алмалардың саны бірдей болатындай етіп, әрқайсысына қанша алмадан бөлісе алады? 
Есепті талдау барысында басқаларға берген сияқты ата-аналарға да сонша алма қалдыру керек екендігін айтқан балаларды қолдау керек.Ата-аналары балаларын ойлағандай балалар да ата-аналарын ойлау керектігі айта кетуге болады

 

Интерактивті тақта, слайд ,

дәптер,қалам

 Үйге тапсырма: № 4, 10. 85 бет

Сабақтың қортынды сәті

Соңғы тыныштық сәті. (Жайлы әуен жіберіледі) 
Балалар осы тыныштықта бүгінгі сабақта үйренген жақсы қасиеттерді еске түсіріп, жүректеріңе түйіңдер

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""қалдықпен бөлу" 3класс"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по корпоративной культуре

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
