Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ НА КОНКУРС.
Главная / История / "Афинадағы демократиялық құрылыс" (6 сынып)

"Афинадағы демократиялық құрылыс" (6 сынып)

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: Афиныдағы демократиялық құрылыс

Сабақтың мақсат-міндеттері:

Грекиядағы демократиялық өзгерістердің пайда болуы, Солон, Клисфен және Перикл сияқты қоғам қайраткерлерінің қарапайым халық үшін жасаған еңбектері туралы баяндап, оқушыларды адамгершілік қасиеттерге тәрбиелеу. Сонымен бірге оқушылардың ойлану қызметін дамыту үшін олармен бірге Афиныдағы демократиялық құрылыс пен Спартадағы олигархиялық мемлекеттерді салыстырып, ұқсас жақтары мен айырмашылықтарын табу. Оқушылардың логикалық ойлау, шығармашылық қабілеттерін шыңдау үшін ойындар ұйымдастыру;

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың типі: дәстүрлі емес

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, ойын элементтері.

Көрнекілігі: интерактивті тақта, флип-чарт, карта, суреттер.

Сабақтың барысы:

І. Үйымдастыру кезеңі

ІІ. Өткенді қайталау

ІІІ. Жаңа сабақ

Өткен сабақпен байланыстыру

ІV. Бекіту

V.Үйге тапсырма беру


І.Үйымдастыру кезеңі: Салеметсіздерме оқушылар! Сабақтағы оқушыларды түгендеп алайық. Бүгінгі біздің ашық сабағымыз «Афиныдағы демократиялық құрылыс» тақырыбына арналған.

А) Психологиялық дайындық

«» (хормен айту)

Міне балалар бүгін бізге қонақтар келіп отыр.

«Келгенше қонақ ұялады,

Келген соң үй иесі ұялады»,-демекші,біз ұятқа қалмауға тырысайық. Бар білімімізді ортаға салайық.


Сыныпты 3 топқа бөлу.


І топ. «Білімділер»

ІІ топ. «Тапқырлар»

ІІІ топ. «Зияткерлер»


Сіздер үш топқа бөлініп отырсыздар, сабағымыз үш бөлімнен тұрады.

І бөлімде сайысу арқылы өткенді қайталап, игерген білімдеріңді көрсетесіңдер. ІІ бөлімде жаңа тақырыпты меңгерсеңдер, ІІІ бөлімде сайысу арқылы игерген білімдеріңді бекітесіңдер.

Енді тақтаға назар аударайық.

ІІ. Өткенді қайталау


1.Тарихи сынақхат

Алдарыңызда тарихи сынақхатқа назар аударыңыздар. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, жазасыңдар. Әр топтың басшысы тексеріп, мәтінді оқып береді.

2.Танымдық ойындар

3 топтың оқушыларына әр түрлі тапсырмалар беріледі.

1 топтың тапсырмасы:

Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

2 топтың тапсырмасы:

Хронологиялық диктант

3 топтың тапсырмасы:

Басқатырғыш сөздердің дұрыс жазылу ретін тауып, сол сөздерді түсіндіреді


3. Глоссарий

Берілген терминдер мен анықтамаларды дұрыс ретімен орналастырып және бір-біріне қандай қатысы бар екенін ауызша талдау.



ІІІ. Жаңа тақырыпты меңгерту

(Дайындалған презентация слайд арқылы түсіндіріледі)


Сабақтың жоспары:

1. Аттикадағы демократиялық өзгерістер.

2. Афиныдағы саяси-әлеуметтік қатынастырдың дамуы.

3.Грекиялық қала-мемлекеттер арасындағы күрестер

4. Грекияда Македония билігінің орнауы


ІV.Бекіту кезеңінің сұрақтары:

  1. Венн диаграммасы

  2. Ой-толғау

  3. Математикалық ойын

V. Қорытындылау

VII. Бағалау Сайыс нәтижесінде жеңімпаз топқа «ЖЕҢІМПАЗ» , ал жеңілген топқа алдағы сайыстарда жеңістен үміт үзбесін деп «ҮМІТ» мақтай қағаздарымен марапатталады.

VI. Үйге Осымен бүгінгі ашық сабағымыз аяқталды, қатысқандарыңызға көп рахмет! Сау болыңыздар!


"Афинадағы демократиялық құрылыс" (6 сынып)
Скачать материал
  • История
Описание:

Грекиядағы демократиялық өзгерістердің пайда болуы, Солон, Клисфен және Перикл сияқты қоғам қайраткерлерінің қарапайым халық үшін жасаған еңбектері туралы айту. Сонымен бірге оқушылардың ойлану қызметін дамыту үшін олармен бірге Афиныдағы демократиялық құрылыс пен Спартадағы олигархиялық мемлекеттерді салыстырып, ұқсас жақтары мен айырмашылықтары жөнінде айту.



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Скачать материал
Автор Тоқтархан Сұңқар
Дата добавления 29.01.2016
Раздел История
Подраздел Планирования
Просмотров 477
Номер материала MA-064236
Скачать свидетельство о публикации
