Сабақтың
тақырыбы:Адам және табиғат.
Сабақтың мақсаты:
Міндеттері:
Білімділік:Тақырыпқа
сай құзіреттілік қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушыларды
сауатты сөйлеуге баулу; білімге қызығушылығын дамыту және зерттеуге
ынталандыру.
Тәрбиелік:Жұпта,
топта ынтымақтаса жұмыс істей білуге, бір-бірінің пікірін сыйлауға,бірге
ізденіп жұмыс істеуге баулу.
Сабақтың
көрнекілігі.Негізгі дереккөздер/ресурстар/сөздіктер, қосымша әдебиеттер,ватман,
стикер,сызба-кесте,түрлі бояу қарындаштар
Сабақтың түрі-жаңа
сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері:СТО,диалогтік
оқыту,жас ерекшеліктеріне сай оқыту
Пәнаралық
байланыс:қазақ әдебиеті,орыс тілі, тарих, бейнелеу өнері
Күтілетін
нәтиже:---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сабақтың барысы:
№
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
1
|
Кіріспе бөлім;
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық
дайындық
Тренинг арқылы жүзеге
асады.
|
Оқушылар ортаға
шығып, шеңбер құрып, бір-біріне тілектер айту.
Бірін-бірі
қолпаштап, қол соғу.
|
2
|
Үй тапсырмасын
тексеру
|
Топта, жұпта
бірін-бірі тексеру.
Өткен тақырыптар
ережелерін қайталау мақсатында бір-біріне сұрақтар қою.
|
3
|
Тұсаукесер.Қызығушы
лықты ояту.Топқа
бөлу
|
«Миға шабуыл»
сұрақтары арқылы қызығушылық ояту.Зымыран сұрақтар.
Топтарға /жұптарға
/ бөлу.Топ ережесін құру және сақтау.Жетістік критерийлері.
|
4
|
Жаңа сабақ
Ассосациялық аймақ
құру.
Қосымша мәліметтер
іздеу.
|
Адам және
табиғат.Ғылыми стиль.Оқушыларға сызба-кесте үлестіру арқылы жаңа сабақты
талқылау,ереже шығару.
Қосымша мәліметер
іздеп,зерделеу.
|
5
|
Сөздік жұмысы
Заңдылықтарына
бағынушы,Себепші
Сақшы,Шипагер,сіңіру
|
1Жаңа сөздердің
айтылуы мен жазылуына назар аудару.
2 Қандай сөз табына
жататынын анықтау
3 Сөйлемдер
құрастыру
4 Бір-бірінен
сұрау.
5 Талдау жасау
|
6
|
Сергіту сәті
|
Жаттығу жасау.
Тыныштандыру сәтін
ұйымдастыру.
|
7
|
Білім , білік,
дағды қалыптастыратын жұмыс түрлері
ДЖИКСО
–стратегиясы.
Сыр
сандық-стратегиясы
|
Мәтінмен жұмыс.Адам
және табиғат
Мәтінді төрт
бөлікке бөледі, әркім жеке-дара оқиды, аударады.Сөздікпен жұмыс жасайды.Жұпта
айтады.Топта талқылайды.Мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.Сандарды
сөйлетеді.
5-тапсырма.Мына
сөздердің синонимдерін тап.
7-тапсырма.Мна
сөйлемдердің ішінен ғылыми стильде жазылғанын көрсету.
8-тапсырма.Қай
стильге жатады?
11-тапсырма.
Сөйлемдерді сәйкестендір.
Мәтіннен есте
қалған 10сөзді атайды немесе жазады.Сөздерге әр түрлі талдаулар жасау.
|
8
|
Жеке –дара
жұмыс/дарынды,талант
ты және үлгерімі
төмен оқушылармен жұмыс/
|
1-оқушы –Хронологиялық кесте жасайды
2-оқушы-Талдау жасайды
3-оқушы-Мәтін бойынша тест тапсырмасын құрады
4-оқушы- Ойтолғау жазады
|
9
|
Үй
тапсырмасы------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Рефлексия/кері
байланыс/
|
Кері байланыс
Ым-ишара арқылы
2жұлдыз,1тілек
Сауалнама
Стикерлерге тілек
|
10
|
Бағалау
Сабақты бекіту.Қорытынды.
|
Бірін-бірі
бағалайды./жұпта,топта бағалау/.Сабақты қорытындылайды.
|
Өткізген
сабағыма рефлективті есеп:
Қолданылған
модульдер:------------------------------------------------------------------
Не сәтті
өтті?----------------------------------------------------------------------------------
Не сәтсіз
болды?------------------------------------------------------------------------------
Қосымша келесі
сабақта қандай жұмыстар
жүргіземін?----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------