Сабақтың тақырыбы:
|
Абзацтар,
шегіністер және интервалдар
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Оқушылар абзац, шегініс, интервал
туралы толық ақпарат алуы керек.
Берілген тақырыпты практика
жүзінде қолдана алуы керек.
|
Сабақтың
әдіс-тәсілдері:
|
Жұптық
жұмыс, жеке жұмыс, блиц сұрақтар
|
Күтілетін
нәтиже:
|
·
Табыс
критерийлері:
1. Мен
абзацтың не екенін білемін.
2. Мен
шегіністің не екенін білемін.
3. Мен
интервалдың не екенін білемін.
4. Мен бүгінгі
өткен тақырыпты практикада қолдана аламын.
|
Сабақ
жоспары:
|
1. Ұйымдастыру
кезеңі: 3 мин
Амандасу, оқушыларды тексеру
психологиялық ахуал туғызу,топқа бөлу.
2.
Үй
тапсырмасын қайталау «Блиц» сұрақ
3.
Жаңа
сабақты меңгеру
4.
Бекіту
приактикалық жұмыс (жеке жұмыс)
5.
Қорытынды
6.
Оқушыларды
бағалау (бағалау парағы)
7.
Үйге
тапсырма беру.
|
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
1.
Қызығушылығын ояту:
Психологиялық тренинг өткізу.
топтарға бөлу «абзацтар» «интервалдар»
|
Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады.
Топқа бөлініп, өз орындарына отырады.
|
2. Үй
жұмысын қайталау
Оқушыларға
үй тапсырмасын қайталау үшін сендерге бірнеше сұрақтар қойылады, сол
сұрақтарға сендер жауап бересіздер. Көшбасшы дұрыс жауап берген оқушыға
бағалау парағына тиісті бағасын қояды.
.
|
Оқушылар
қойылған сұрақтарға жауап береді. Дұрыс жауап берген оқушыларды көшбасшы
бағалап отырады.
1. Кез
келген басып шығарылатын ақпаратты жасап шығаруға арналған қолданбалы
компьютерлік программа .............. деп аталады.(мәтіндік редактор)
2. Мәтіндік
редакторын іске қосу үшін ....................
3. Мәтіндік
редакторды іске қолқан кезде экранда не пайда болады(терезе)
4. Терезе
дегеніміз................(Жақтаулары шектелген тіктөртбұрышты аймақ)
5. Тақырып
жолы, жолақ, қалып-күй жолы, терезені басқару
батырмалары..........................(терезе элементтері) деп аталады
6. Мәтіндік
редакторында құжатты сақтау үшін қандай қоманда
орындалады.......................... (Файл – сохранить как..... ат
беру........)
7. Файл
создать командасы не үшін керек................(жаңа құжатты құру үшін керек)
8.
батырмалардың қызметі
қандай?
9. батырманың қызметі қандай?
10. батырманың қызметі қандай?
|
2.
Жаңа сабақты меңгеру:
v мен неліктен
сендерді осы аттар арқылы топқа бөлдім деп ойлайсыңдар. Бүгінгі сабағымыздың
тақырыбын өздерің айта аласыңдар ма?
v Сонымен бүгінгі
сабағымыздың тақырыбы: «Абзацтар, шегіністер және интервалдар»
v Осы тақырыпты
меңгеру үшін оқулықпен жұмыс жасайсыздар. Тақырыпты оқый отырып, постер
қорғайды. Берілген тақырыпты осы қалған екі топқа түсіндірулеріңіз керек.
Алдарыңызда сіздерге көмекші ақпараттар берілген соның ішінен керекті суретті
таңдап алуларыңа болады. Әр топқа барлық оқушы ат салысуы тиіс.
v 1 топ қорғайды 2
топ бағалайды.
v 2 топ қорғайды 1
топ сұрақ қояды
|
Әр топ
оқушылары оқулықты оқиды. Берілген тақырып бойынша әр топ постерді тақтада
қорғайды.
|
Сергіті
сәті:
|
. “Көңілді күн” әніне жаттығуды оқушылар орындайды.
|
Сабақты
бекітіу:
Оқушыларға компьютермен жеке жұмыс жасауға тапсырма беру.
|
Оқушылар
берілген тапсырманы компьютерде жеке-жеке орындайды.
|
Қорытынды
бүгінгі
сабақта біз қандай тақырыпты өттік?
Алған
біліміміз бізге не үшін керек?
Бағалау
бағалау
парағы бойынша өздеріңді бағалайсыздар
|
Оқушылар
берілген сұраққа жауап береді
|
Үй
тапсырмасы §18,
103 бет
106
беттегі сұрақтарға жауап беру
|
Үй
жұмысын күнделікке жазып алады
|
Ой
толғаныс
|
Әр
топ бүгінгі сабақтан алған білімдері мен әсерлері бойынша сикерге жазып
іледі.
|
|
|
|