- 26.12.2020
- 115
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев (И. Крыловтан)«Шегіртке мен құмырсқа»Сабақтың мақсаты: Мысалды түсініп оқи отырып, ондағы негізгі ойды анықтау. Міндеті: 1. Мысалды рөлге бөліп оқу. 2. Шегіртке мен құмырсқаны салыстыра сипаттау. 3. Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас адамдар болатынын талқылау. Оқытудың нәтижелері:1.Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптастырады.2.Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді.3.Сабақта белсенділік танытады.4.Шығармашылық қабілеттері артады.Қамтылатын модульдер:1-модуль: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс, диалогтік оқыту)2-модуль: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (Ассоциация, INSERT әдісі)3-модуль: Бағалау ( бағалау бетшелері арқылы)4-модуль: АКТ – ны пайдалану (интербелсенді тақта, видео)7-модуль: КөшбасшылықКөрнекіліктер: Оқулық, слайд, А3 қағаз, стикер,маркер,Қадамдар:1.Ұйымдастыру кезеңі2. Үй тапсырмасы 3. Топпен жұмыс.4. Тұсау кесер. Мағынаны тану 5. Негізгі бөлім 6. Сергіту сәті 3.Рефлексия4.БағалауСабақ барысы:Мұғалімнің іс-әрекеті:1. Топқа бөлу 2. Оқушының зейінін сабаққа аудару 3. Үй тапсырмасын сұрау4.Жаңа сабақты түсіндіру5.Тапсырмалар беруОқушының іс-әрекеті:1. Доптар арқылы топқа бөлінеді.(ақ, қызыл,көк, жасыл)2. Зейіндерін сабаққа аударады3. Үй тапсырмасын орындайды4. Мысалдың мазмұнымен танысады. Шегіртке мен құмырсқа туралы мәлімет алады 5.Топтасып жұмыс жүргізеді,постер қорғайды6. Кері байланыс жасайдыІ. Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбері» Қуан шаттан,қуан шаттан,Қуанатын күн бүгін.Қайырлы күн достым,Қайырлы күн болсын!ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: Топқа бөліну: Доптар арқылыТоп ережесімен таныстыру: (Ережемен таныстыру)Күзгі орманның көріністері мәтіні бойынша түсінік айту.(3 оқушыдан сұрау)Үй тапсырмасын қорытуОрман-біздің байлығымыз деп неліктен айтылады!Тұсаукесер.Мағынаны тану. Суретпен жұмыс. Видеоролик тамашалау. «Шегіртке мен құмырсқа»1.Суреттен нелерді көріп тұрсың? 2.Қандай жыл мезгілі бейнеленген? 3.Құмырсқаның киімі қандай? Шегірткенің ше? 4.Шегіртке неліктен жылап тұр деп ойлайсың? Негізгі бөлім: Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.Автор туралы мағлұмат алу. «Пікірлер ағашы»Жаңа сабақ . Мысалды топқа бөліп оқыту. Оқулықпен жұмыс:Оқулықтағы мысалды әр топтан 3 оқушыға рольге бөліп оқыту(автор, құмырсқа, шегіртке)Сергіту сәті Ой-шақыру : 4-тапсырма Топқа бөлу стратегиясы: а) жаз мезгіліндегі шегіртке ә) қыс мезгіліндегі шегіртке Топпен жұмыс1 топ тапсырмасыВенн диаграммасы «Құмырсқа»2 топ тапсырмасы «Шегіртке»3 топ тапсыпмасы«Шегіртке мен құмырсқаны» салыстыра отырып сипаттау «Ой толғау»-Бұл күндерді сен қандай түске бояр едің? Неліктен? -Сен құмырсқаның орнында болсаң не істер едің?Қорытындылау. Ой-түрткі-Өмірде іс - әрекеті шегірткеге ұқсас адамдар бола ма?-Шегіртке сияқты қиналып қалмас үшін сендер не істер едіңдер?Сол себепті де «Шегіртке мен құмырсқаны» мысал ретінде алып отыр. Рефлексия: - Балалар бүгінгі сабақ ұнады ма?- Сабақты қаншалықты түсіндік? Оны тақтада берілген смайлинктің қасына өздеріміздің дөңгелекшелерімізді жапсырамыз?Үйге тапсырма:Мысалды жаттау Бағалау.
6 625 781 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Васина Елена Вячеславовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72/108 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
4 ч.