Инфоурок Начальные классы Рабочие программы3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары

3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

       Жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосып, азайтуға

байланысты есептерді шығарту.

Сабақтың міндеттері: 1. Геометриялық фигураларды ажырата білуді үйрету.

                            2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.

                            3. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: Кестелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

№6 мысалды тексеріп, оқыту.

Сұрақтарға жауап алып, оқушылардың білімін бағалау.

 

ІІІ. Қайталау. Жазбаша қосу және азайту

№1 есеп

9, 5, 0 цифрларын пайдаланып, барлығы неше үш таңбалы сан жазуға болады?

950, 509, 905, 590

 

№2  Өрнек құр және оның мәнін табу.

а) (548+482)-100 = 900

(1000-а)-738 мұндағы: а = 262:0

(1000 – 262) – 738 = 0

(1000 – 0) – 738 = 262

ә) Амалдардың орындалу ретін анықтау.

Амалдарды жазбаша орындау.

(608 – 134) + (237 – 194) = 517

(487 – 334) + (756 – 481) = 428

805 – (234 + 358) + 198 = 411

516 – (457 – 253) + 434 = 746

 

№3 Теңдеулерді шешу

465 + х = 1000              1000 – х = 465               х – 535 = 465

х : 3 = 80                        х ∙ 9 = 810                     420 : х = 6

 

№4 Есептерді шығар

а) Барлығы – 300 л әк                               ә) Өткен ж – 7 м

Көгілдір түсі – 78 л                                   Биыл ж – 20 м

Қызғылт түсі – 89 л                                  Жаңа мектеп - ?

Қалғаны сарғыш түсі - ? л                        Ш: 20 – 7 = 13

Шешуі: 300 л – (78 + 89) = 133                 Ж: Жаңа мектеп - 13

Ж: Сарғыш түсті – 133 л

 

№5

а)                4 см

                                               а = 4 см

2 см                                        в = 2 см

Р - ?   S - ?

 

ә)

                                                                  Бұрыш

                                                                  Қабырға

                                                                  Төбелері

                                                                  Тік бұрыш

                                                                  Сүйір бұрыш

                                                                  Доғал бұрыш

№7 (Ауызша)

а) Кесіндінің   -і 9 см. Кесіндінің ұзындығы қанша? (27 см)

ә) 8 см кесінді сыз. Кесіндінің  -ін қызыл түспен бөліп көрсету.

 

 


V. Сабақты бекіту кезеңі.

13  санын төрт 1 цифры арқылы өрнекте.

10 + 1 + 1 + 1

«Кел ойнайық» ойынын ойната отырып сөз құрастыр.

 

 

 

 

 

 


VІ. Үйге тапсырма беру. №6 мысал.

VІІ. Оқушылардың білімін бағалау.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

(487 – 334) + (756 – 481) =

 
 

 

 

 


 

420 : х = 6

 

 

х ∙ 9 = 810

 

 

х : 3 = 80

 

 

516 – (457 – 253) + 434 =

 
п

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "3 сынып "Жазбаша қосу және азайту" математикадан сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Агроном

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

       Жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Үш таңбалы сандарды жазбаша қосып, азайтуға

байланысты есептерді шығарту.

Сабақтың міндеттері: 1. Геометриялық фигураларды ажырата білуді үйрету.

                            2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.

                            3. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: Кестелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

№6 мысалды тексеріп, оқыту.

Сұрақтарға жауап алып, оқушылардың білімін бағалау.

 

ІІІ. Қайталау. Жазбаша қосу және азайту

№1 есеп

9, 5, 0 цифрларын пайдаланып, барлығы неше үш таңбалы сан жазуға болады?

950, 509, 905, 590

 

№2  Өрнек құр және оның мәнін табу.

а) (548+482)-100 = 900

(1000-а)-738 мұндағы: а = 262:0

(1000 – 262) – 738 = 0

(1000 – 0) – 738 = 262

ә) Амалдардың орындалу ретін анықтау.

Амалдарды жазбаша орындау.

(608 – 134) + (237 – 194) = 517

(487 – 334) + (756 – 481) = 428

805 – (234 + 358) + 198 = 411

516 – (457 – 253) + 434 = 746

 

№3 Теңдеулерді шешу

465 + х = 1000             1000 – х = 465             х – 535 = 465

х : 3 = 80                      х ∙ 9 = 810                    420 : х = 6

 

№4 Есептерді шығар

а) Барлығы – 300 л әк                             ә) Өткен ж – 7 м

Көгілдір түсі – 78 л                                 Биыл ж – 20 м

Қызғылт түсі – 89 л                                 Жаңа мектеп - ?

Қалғаны сарғыш түсі - ? л                      Ш: 20 – 7 = 13

Шешуі: 300 л – (78 + 89) = 133               Ж: Жаңа мектеп - 13

Ж: Сарғыш түсті – 133 л

 

№5

а)                4 см

                                               а = 4 см

2 см                                        в = 2 см

Р - ? S - ?

 

ә)

                                                                  Бұрыш

                                                                  Қабырға

                                                                  Төбелері

                                                                  Тік бұрыш

                                                                  Сүйір бұрыш

                                                                  Доғал бұрыш

№7 (Ауызша)

а) Кесіндінің   -і 9 см. Кесіндінің ұзындығы қанша? (27 см)

ә) 8 см кесінді сыз. Кесіндінің  -ін қызыл түспен бөліп көрсету.

 

 

 

V. Сабақты бекіту кезеңі.

13  санын төрт 1 цифры арқылы өрнекте.

10 + 1 + 1 + 1

«Кел ойнайық» ойынын ойната отырып сөз құрастыр.

 

VІ. Үйге тапсырма беру. №6 мысал.

VІІ. Оқушылардың білімін бағалау.

Скачать материал
