Ұйымдастыру
кезеңі
|
|
қ\с
|
Жүргізілетін
жұмыстың атауы
|
Мақсаты
|
Мерзімі
|
Күтілетін нәтиже
|
Тәлім алушы
|
Тәлімгер
|
|
1
|
Кәсіби әңгіме
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мектеп әкімшілігіне тәлімгерлік жоспарын таныстыру,
талдау, бекіту. Тәлім алушыны анықтау
|
Қыркүйек
|
Тәлімгерлік жоспарына құрылған жоспар талданып,
бекітіледі. Тәлім алушы анықталады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
2
|
Кәсіби көмек
|
Тәлім алушының күнделікті сабақтарына қатысу. «Не
болып жатқанын» анықтау. Тәлім алушымен әңгімелесу, проблеманы анықтау
|
Қазан
1-2-апта
|
Тәлім алушының сабақтарына қатысып,қандай көмек
керектігі анықталады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
3
|
Үлгі сабақтар
|
Тәлім алушының сыныбына үлгі сабақтар жүргізу.
Оқушылардың сабақ барысындағы іс-әрекеттерін бақылау
|
Қазан
3-апта
|
Тәлімгер тәлім алушының сыныбына үлгі сабақтар
өтеді. Тәлім алушы өз сыныбын бақылайды
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
4
|
Рефлексивті есеп
|
Тәлім алушының жұмысына, сабақты жүргізудегі
іс-әрекеттеріне, анықтаған мәселелерге рефлексивті есеп жазу
|
Қазан
4-апта
|
Тәлім алушымен жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазылады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
Негізгі бөлім
|
|
5
|
Тәлімгерлік «Сындарлы оқыту теориясы» тақырыбында
тәлімгерлік жүргізу
|
Оқытудың сындарлы теориясының мақсатын түсінуіне, өз
сабақтарында қолдана білуіне ықпал жасау
|
Үнемі
|
Оқытудың сындарлы теориясының мақсатын түсінеді, өз
сабақтарында қолданады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
6
|
Кәсіби көмек
|
Күнделікті сабақ жоспарын Блум таксономиясы бойынша
жасауға үйрету. Блум таксономиясының ойлау деңгейлерін түсіндіру
|
Қараша
1-апта
|
Блум таксономиясы туралы түсінік алады. Сабақ
жоспарын Блум таксономиясы бойынша жасауды үйрету
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
7
|
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс
|
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс
философиясымен таныстыру, топқа бөлудің әдістерін бірлесе отырып талдау
|
Қараша
2-апта
|
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс
философиясымен танысады, әдістерін үйренеді.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
8
|
Сабақтарға қатысу
|
Тәлім алушының сабақтарына қатысу. Тәлім алушының жұмыстарындағы
өзгерістерді көру, тәжірибені талдау
|
Үнемі
|
Тәлімгер тәлім алушының сабақтарына қатысады.Жұмыс
барысындағы өзгерістерді анықтайды.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
9
|
Кәсіби әңгіме
|
Тәлім алушымен жүргізіліп жатқан жұмыстар жайлы және
өзгерістер жайлы әңгімелесу. Тәлім алушының қызметкер ретінде және тұлға
ретінде өсуіне ықпал жасау
|
Қараша
3-апта
|
Тәлімгер тәлім алушымен жүргізіліп жатқан жұмыстар
жайлы кәсіби әңгіме жүргізеді. Тәлім алушы қызметкер ретінде өзін жаңа
қырынан таниды.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
10
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Қараша
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
11
|
Тәлімгерлік
«Диалогтік оқыту»
|
Тәлім алушыға сабақта «диалогтік оқытудың»
тиімділігін көре білуге ықпал жасау.Диалогтік оқытудың түрлері, әдістері
туралы бірлесе талдау
|
Желтоқ-сан
1-2-апта
|
Бағдарламаның жеті модуль негіздеріндегі «диалогтік
оқыту» түрлерімен, әдістерімен танысады.
Сабақта тиімді пайдаланады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
12
|
Бейресми әңгіме
|
Тәлім алушымен жүргізілген жұмыстар жайлы бейресми
әңгіме жүргізу
|
Желтоқ-сан
3-апта
|
Тәлімгер тәлім алушымен жұмыстардағы өзгерістер
жайлы әңгіме жүргізеді
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
13
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Желтоқсан
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
14
|
Коучинг
«Оқытуды басқару және көшбасшылық»
|
·
Әріптестерімнің
оқыту мен оқу тәжірибесін жетілдіру жұмыстарында көшбасшы болуына ықпал жасау
|
Қаңтар
1-апта
|
Әріптестерім оқыту мен оқу тәжірибесін жетілдіру
жұмыстарында көшбасшы бола алады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
15
|
Тәлімгерлік
«Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер»
|
Тәлім алушы әріптесімнің кәсіби дамуына ықпал жасау
|
2-апта
|
Тәлім алушы әріптестерімнің кәсіби дамуына ықпал
жасау
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
16
|
Сабақтарға қатысу
|
Тәлім алушының сабақтарына қатысу. Тәлім алушының
жұмыстарындағы өзгерістерді көру, тәжірибені талдау
|
Үнемі
|
Тәлімгер тәлім алушының сабақтарына қатысады.Жұмыс
барысындағы өзгерістерді анықтайды.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
17
|
Кәсіби әңгіме
«Оқыту түрлері»
|
Әріптестеріммен өзгерген сабақтар барысындағы оқыту
түрлері туралы әңгімелесу
|
Қаңтар
3-апта
|
Әріптестерім өзгерген сабақтар барысында қолданып
жүрген оқыту түрлері туралы бір-бірімен пікір алмасады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
18
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Қаңтар
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
19
|
Тәлімгерлік
«Оқыту мен оқуда сын тұрғысынан ойлауға үйрету
модулі»
|
Сын тұрғысынан ойлаудың философиясын түсіндіріп,
оқушылардың сын тұрғысынан ойлана білуі үшін түрткі сұрақтарды дұрыс қоя
білуіне ықпал жасау
|
Ақпан
1-2-апта
|
Сын тұрғысынан ойлаудың философиясымен танысады,
оқушылардың сын тұрғысынан ойлана білуі үшін түрткі сұрақтарды дұрыс қоя біледі
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
20
|
Кәсіби әңгіме
|
Блум таксономиясының ойлау деңгейлері оқушылардың
сын тұрғысынан ойлана білуіне мүмкіндік тудыратындығын түйсінуіне ықпал жасау
|
Ақпан
3-апта
|
Блум таксономиясының ойлау деңгейлерінің мақсаттарын
түсінеді. Оқушыларға сын тұрғасынан ойлана білуге ықпал жасайды
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
21
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Ақпан
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
22
|
Тәлімгерлік «Оқыту мен оқуда
ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану» модулі»
|
Тәлім алушыларымның кәсіби дамуына септігін
тигізетін «Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану» модуліне таныстырылым жасау.
АКТ-ны сабақтарда тиімді пайдалана білу әдістерін зерттеу, зерделеу
|
Наурыз
1-2-3-апта
|
Бағдарламаның жеті модулінің бірі «Оқыту мен оқуда
АКТ-ны пайдалану» модулінің философиясы мен танысады. Сабақта тиімді пайдаланады.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
23
|
Сабақтарға қатысу
|
Тәлім алушының сабақтарына қатысу. Тәлім алушының
жұмыстарындағы өзгерістерді көру, тәжірибені талдау
|
Үнемі
|
Тәлімгер тәлім алушының сабақтарына қатысады.Жұмыс
барысындағы өзгерістерді анықтайды.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
24
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Наурыз
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
25
|
Тәлімгерлік
«Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модулі
|
Тәлім алушы мұғалімдерге жиынтық және
қалыптастырушы бағалауды пайдалану тиімділігін қамтамасыз ету мақсатында
«Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» модуліне таныстырылым жасау
|
Сәуір
1-2-3-апта
|
Бағдарламаның жеті модулінің бірі «Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау» модуліне таныстырылым жасалады.Жиынтық және
қалыптастырушы бағалауды сабақтарда пайдаланады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
26
|
Сабақтарға қатысу
|
Тәлім алушының сабақтарына қатысу. Тәлім алушының
жұмыстарындағы өзгерістерді көру, тәжірибені талдау
|
Үнемі
|
Тәлімгер тәлім алушының сабақтарына қатысады.Жұмыс
барысындағы өзгерістерді анықтайды.
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
27
|
Рефлексивті есеп
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазу
|
Сәуір
4-апта
|
Қараша айында жүргізілген жұмыстарға рефлексивті
есеп жазады
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|
28
|
Тәлімгерлік
|
Тәлім алушы әріптестеріммен жүргізілген жұмыстарға
есеп беру. Дәлелдемелерді, фотосуреттерді жинақтап,әдістемелік сайдтарға
жіберу.
|
Мамыр
|
Тәлім алушы әріптестеріммен жүргізілген жұмыстарға
есеп беру. Дәлелдемелерді, фотосуреттерді жинақтап,әдістемелік сайдтарға
жіберіледі
|
Ахметова Құрбанкүл
|
АбишАқерке
|
|