- 09.01.2021
- 218
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің жекеше көпше түрлері Сабақтың мақсаты: Білімділік. Оқушыларды зат есімнің жекеше және көпше түрлері туралы түсініктерін кеңейте отырып сөйлем ішінен тауып сұрақ қоя білуге сөйлемдерді сөз таптарына талдай білуге үйрету, сауатты жазуға дағдыландыру.Дамытушылық:ойын түрлері арқылы ізденімпаздық қабілеттерін, ой - өрісін дамыту түрлі тапсырмалар орындау барысында танымдық іскерлік есте сақтау қабілеттерін арттыру.Тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке бірін - бірі сыйлай білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдіс - тәсілі: түсіндіру, сұрақ - жауап, топтастыру стратегиясы, сәйкестендіру тесті, тірек - сызба. Сабақтың көрнекілігі: ребустар, кестелер, семантикалық карта.Пәнаралық байланыс: ана тілі, бейнелеу,математикаСабақтың барысы:І. Қызығушылықты ояту 1. Ұйымдастыру бөлімі: - Оқушылардың назарын сабаққа аудару - Оқу құралдарын дайындату - Кезекшінің жұмысын қадағалау2. Психологиялық дайындық Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Өзара көз тастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам жасаймыз.ІІ. Үй тапсырмасын тексеру 1.341- жаттығуды оқыту, тексеру Жақы есім Жалпы есім ІІІ.Өткен сабақты бекіту 2. Сематикалық тапсырма ат есім Жалқы есім Жалпы есім бала Астана тау Айжан Есіл әже боран Затесім Жалқыесім Жалпыесім Айдос балық Тайбурыл ұшқыш Бөрібасар өзен Тараз ІҮ. Сабақтың мақсатын қою Ү. Жаңа материалмен таныстыру 1. Суреттермен жұмыс 2. Сызбамен көрсету 3.Ережені жазу Зат есімнің жекеше, көпше түрі болады. Кім? не?сұрақтарына жауап беретін сөздерді зат есімнің жекеше түрі дейміз. Кімдер? нелер?сұрақтарына жауап беретін сөздерзі зат есімнің көпше түрі дейміз. ҮІ. Оқушылардың түсінігін тексеру. (балалар бүгінгі сабақ шалқан ертегісіне байланысты болмақ. Кәнеки балалар «Шалқан» ертегісін есімізге түсірейікші. Ертегіні еске түсірту) Дәптермен жұмыс (шалға көмек берейік) Күн тәртібі Көркем жазу Тт Сөздік диктант Тарақ, тақта, парта, ат, тары. Кітаппен жұмыс(Шал мен кемпірге көмек берейік) 342-жаттығуСуреттерді салыстыру, математикалық салыстыру. (Шал, кемпір, қызына көмектесейік) 343-жаттығу Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазу Сөздердің түбірін табу. (Шал, кемпір, қызы, итке, көмектесейік) 344-жаттығу Жалғаулардың тиістісін қойып көшіріп жазу. (Шал, кемпір, қызы, ит, мысыққа көмектесейік) Сәйкестендіру тестін орындату 1. Суретші - дар 2. Ақын - лар 3. Жеңімпаз - дер 4. Сыйлық - тер 5. Бала - лер 6. Құс - тар 7. Ата - дар 8. Құжат - тар 9. Өзен - дер 10. Торғай - тар ҮІІ. Қорытынды: Тақтадағы тапсырмаларды орындата отырып сабақты қорытындылау І-деңгей 1/ Кім? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз -Бұлбұл, мысық, малшы, сауыншы, доп, қарбыз, аға, бор, оқушы. Сары, Марат. 2/Затесімдергесұраққой: -Гүл, Астана, жасыл, айна, тәтті, биік, қар. ІІ-деңгей 1/Сөздердіңтүбірінажырат. Сусын, биші, кітаптар, балықшы,балалар, қаламдар. 2/Сөздергекөптікжалғауынжалға Барыс- Құдық- Бала- Ойыншық ІІІ- деңгей 1/ Жалқыесімдердіажырат: Самат, балшық, дос, атырау,су, ақтөс, тарақ, дәптер, алатау. 2/ Нелер? дегенсұрақтарғажауапберетінсөздердің астынсыз. Көл, алмұрттар, қармақ, кеселер, көбелктер, қайық. ІҮ деңгей *Сөзжаса* ойыны А, д,л,а- Т,р,е,м- Қ,ы,а,з, қ- Е,с,к,т,е ҮІІІ.Үйге тапсырмасы:345-жаттығу, ереже жаттау Бағалау
6 660 507 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шадрина Юлия Анатольевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
4 ч.