Главная / История / Қысқа мерзімді жоспар тақырыбы "Орта тас ғасыры, мезолит"

Қысқа мерзімді жоспар тақырыбы "Орта тас ғасыры, мезолит"

6 сынып


Ежелгі Қазақстан

тарихы

Күні:09.09.2014

Сабақ

Сабақтың тақырыбы


Орта тас ғасыры /мезолит/

Мақсаты


Тастан жасалған еңбек құралдарының дамуы,ең маңызды өнертабысы садақ пен жебенің ойлап табылуы жайында білу,өз ойын талдап айтуға,салыстыруға,

жинақтауға үйрену.

Жұмыс нәтижесі


Ежелгі адмдардың шаруашылықтағы өзгерістерін салыстырып,өз көзқарастарын айта алады.

Сұрақ қоя біледі.

Сілтеме


Т.С. Садықов,Ә.Т.Төлеубаев,Ғ.Халидуллин,Б.Сәрсекеев Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару. Жартынова Ж.А. Ким В.Н. Корнилова Т.Б. Қойлық Н.О. Орақова А.Ш.

Негізгі идеясы


Тарих пәнінде диалогтік оқыту арқылы сұрақ қою дағдысын қалыптастыру.

Ресурстар


флипчарт,маркер,компьютер,проектор,желім,қайшы,жұмыс дәптер,карта,стикер,

Сабақтың өтілтетін

уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру: Психологиялық тренинг,топқа бөлу,мақсат қою

2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы

3.Рефлексия

4.Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

§4 оқу, тест құрастыру.






























1 Сабақтың барысы: Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып


Ойлауды

Блум бойынша

жіктеу

Мақсаты

Тапсырма түрі.

Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дискриптор

ұпай

жиынтық

баға

Білу

5 минут


Ұйымдастыру

кезеңі.

Үй тапсырмасы: Тас ғасыры /палеолит/ тақырыбын қайталау.


Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату «Жүректен жүрекке» ойын жұмбағы, «Пазл» арқылы топқа бөліну «Миға шабуыл» түрткі сұрақтар беру.


Үйге берілген тапсырмаға дайындығы анықталады.


Тас дәуірі кезеңі бойынша білім көлемін зерделеу

Түрткі сұрақтарға толық жауап берді.

3


Түрткі сұрақтарға жауап берді.

2

Түрткі сұрақтарға жауап бере алмады.

1

Түсіну

10 минут

Оқулық мәтінін игерту.

Жаңа сабақ: Орта тас ғасыры /мезолит/


Қызығушылығын ояту

e-histori.kzсайтынан

Орта тас ғасыры видео көрсетілім көру.

Түрткі сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын,мақсатын табу.Оқулық бойынша

топтық жұмыс,

мәтінді оқи отырып БББ кестесін толтырады.

БББ кестесі арқылы талдау жасап, мәтінді игереді.

Тақырыптың басты идеясын табу.

Тапсырманы

толық орындады

3


Қателіктері болды


2

Мүлдем орындай алмады


1

Қолдану

10 минут

Тақырыпты ашу үшін мәліметтерді қолдану

Постер жазады.

Топтық тапсырмалар

1-топ № 1 тапсырма.

Мезолит дәуіріндегі климаттық өзгерістерді қарастыр.

2-топ №2 тапсырма

Мезолит дәуірінің еңбек құралдарындағы жаңалығынанықта.


Постер қорғап, алған білімді қолдану.

Топтық жұмыстың ұйымдастырылуы

Жақсы ұйымдасқан.

3




Ұйымдасқан

2

Ұйымдастырылуы нашар.

1

Талдау

5 минут

Алынған мәліметтерді саралау.

Венн диаграммасы арқылы «Мезолит дәуірі мен палеолит» дәуірінің ерекшелігін салыстыра отырып талдайды.


Орта тас ғасырының ерекшеліктерін салыстыру арқылы өзара пікірталасқа түсіп жауаптың дұрыстығын талдау.

Пікірталасқа түсу

Диалог құрып қорытынды жасайды

3


тек диалог құрайды

2

диалогқа қатыспайды

1

Жинақтау

10 минут

Білім –білік дағдыларын дамыту.

Сәйкестендіру тесті арқылы мезолит дәуірі бойынша білімдерін тексеру.

Сәйкестендіру тесті арқылы білімдерін тексеру.

Жағдаяттан шыға білу құзіреті

Толық шықты

3


Қиналды

2

Шыға алмады

1


Бағалау

5 минут

Ойын жинақтауға дағдыландыру

Мезолит дәуірі тақырыбына «эссе» жаз


Ойланады,ізденеді


Логикалық ойы

Креативті

3


Ойы жүйелі, тың ойлы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1



Қысқа мерзімді жоспар тақырыбы "Орта тас ғасыры, мезолит"
  • История
Описание:

6 сынып

 

Ежелгі Қазақстан

тарихы

Күні:09.09.2014

Сабақ

Сабақтың тақырыбы

 

Орта тас ғасыры /мезолит/

Мақсаты

 

Тастан жасалған еңбек құралдарының дамуы,ең маңызды өнертабысы садақ пен жебенің  ойлап табылуы жайында білу,өз ойын талдап айтуға,салыстыруға,

жинақтауға үйрену.

Жұмыс нәтижесі

 

Ежелгі адмдардың шаруашылықтағы өзгерістерін салыстырып,өз көзқарастарын айта алады.

Сұрақ қоя біледі.

Сілтеме

 

Т.С. Садықов,Ә.Т.Төлеубаев,Ғ.Халидуллин,Б.Сәрсекеев  Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару. Жартынова Ж.А. Ким В.Н. Корнилова Т.Б. Қойлық Н.О. Орақова А.Ш.

Негізгі идеясы

 

Тарих пәнінде диалогтік оқыту арқылы сұрақ қою дағдысын қалыптастыру.

Ресурстар

 

флипчарт,маркер,компьютер,проектор,желім,қайшы,жұмыс дәптер,карта,стикер,

Сабақтың өтілтетін

уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру: Психологиялық тренинг,топқа бөлу,мақсат қою

2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы

3.Рефлексия

4.Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

§4 оқу, тест құрастыру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№ 1 Сабақтың барысы: Ежелгі Қазақстан тарихы 6 сынып

 

Ойлауды

Блум бойынша

жіктеу

  Мақсаты

Тапсырма түрі.

Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дискриптор

ұпай

жиынтық

баға

Білу

5 минут

 

Ұйымдастыру

кезеңі.

Үй тапсырмасы: Тас ғасыры /палеолит/ тақырыбын қайталау.

 

Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату «Жүректен жүрекке» ойын жұмбағы, «Пазл» арқылы топқа бөліну «Миға шабуыл» түрткі сұрақтар беру.

 

Үйге берілген тапсырмаға дайындығы  анықталады.

 

Тас дәуірі кезеңі бойынша білім көлемін зерделеу

Түрткі сұрақтарға толық жауап берді.

3

 

Түрткі сұрақтарға жауап берді.

2

Түрткі сұрақтарға жауап бере алмады.

1

Түсіну

10 минут

Оқулық мәтінін игерту.

Жаңа сабақ: Орта тас  ғасыры /мезолит/

 

Қызығушылығын ояту

e-histori.kzсайтынан

Орта тас ғасыры видео көрсетілім көру.

Түрткі сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын,мақсатын табу.Оқулық бойынша

топтық жұмыс,

мәтінді оқи отырып БББ кестесін толтырады.

БББ кестесі арқылы талдау жасап, мәтінді игереді.

Тақырыптың басты идеясын табу.

Тапсырманы

толық орындады

3

 

Қателіктері болды

 

2

Мүлдем орындай алмады

 

1

Қолдану

10 минут

Тақырыпты ашу үшін мәліметтерді қолдану

Постер жазады.

Топтық тапсырмалар

1-топ № 1 тапсырма.

Мезолит дәуіріндегі климаттық өзгерістерді қарастыр.

2-топ №2 тапсырма

Мезолит дәуірінің еңбек құралдарындағы жаңалығынанықта.

 

Постер қорғап, алған білімді қолдану.

Топтық жұмыстың ұйымдастырылуы

Жақсы ұйымдасқан.

3

 

 

 

Ұйымдасқан

2

Ұйымдастырылуы нашар.

1

Талдау

5 минут

Алынған мәліметтерді саралау.

Венн диаграммасы арқылы «Мезолит дәуірі мен палеолит» дәуірінің ерекшелігін салыстыра отырып талдайды.

 

 Орта тас ғасырының ерекшеліктерін салыстыру арқылы өзара пікірталасқа түсіп  жауаптың дұрыстығын талдау.

Пікірталасқа түсу

Диалог құрып қорытынды жасайды

3

 

тек диалог құрайды

2

диалогқа қатыспайды

1

Жинақтау

10 минут

Білім –білік дағдыларын дамыту.

Сәйкестендіру тесті арқылы мезолит дәуірі бойынша білімдерін тексеру.

Сәйкестендіру тесті арқылы білімдерін  тексеру.

Жағдаяттан шыға білу құзіреті

Толық шықты

3

 

Қиналды

2

Шыға алмады

1

 

Бағалау

5 минут

Ойын жинақтауға дағдыландыру

Мезолит дәуірі тақырыбына «эссе» жаз

 

Ойланады,ізденеді

 

Логикалық ойы

Креативті

3

 

Ойы жүйелі, тың ойлы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Автор Жаныбекова Эльвира Турганбековна
Дата добавления 19.11.2014
Раздел История
Подраздел Планирования
Просмотров 506
Номер материала 3415
Скачать свидетельство о публикации
