Главная / История / Європа й Америка у добу об’єднання й модернізації суспільства (Всесвітня історія, 9 клас)

Європа й Америка у добу об’єднання й модернізації суспільства (Всесвітня історія, 9 клас)

Всесвітня історія 9 клас

Тема. Європа й Америка у добу об’єднання й модернізації суспільства


Мета. Повторити, закріпити і узагальнити матеріал теми, розширити кругозір учнів, надати їм можливість застосувати знання, отримані під час уроків та опрацювання додаткової літератури у нетрадиційній обстановці. Формувати вміння працювати в команді, розвивати пізнавальну активність школярів в оволодінні історичними знаннями. Виховувати почуття толерантності, патріотизму, поваги до історичного минулого народів Європи.

Тип уроку. Урок перевірки і закріплення знань.

Обладнання: комп’ютерна презентація, підручник, карта, атласи, схеми і таблиці, які використовувалися протягом вивчення теми, дидактичні матеріали.

Хід уроку


  1. Організація навчальної діяльності.

Повідомлення теми, завдань уроку, ознайомлення з основними формами роботи на уроці.

(СЛАЙДИ 1,2)

Робота з історичною картою

Запитання: Який процес відображений на історичній карті? Спрогнозуйте вплив цієї події на світовий політичний розвиток.

(СЛАЙД 3)


2. Дидактична гра «Історична сімка» (7 раундів по 7 запитань). Гру можна провести як фронтальне опитування учнів класу або як змагання між командами.

(СЛАЙД 4)

Раунд 1. «Країни світу»

1. Яку державу у середині ХІХ ст. називали «майстернею світу»? (Англія)

2. Де до 60-х рр. ХІХ ст. ще існувало рабство? (США)

3. Яку країну називали «перлиною у короні Британської імперії»? (Індія)

4. Вирішальну роль в об’єднанні відіграв П’ємонт? (Італія)

5. Яка колонія Великої Британії стала її першим домініоном? (Канада)

6. Двоєдина монархія з 1867 р. ? (Австро-Угорщина)

7. У її складі була «Папська область»? (Італія)

(СЛАЙДИ 5,6)


Раунд 2. «Згадаймо їхні імена»:

1. Хто став королем об’єднаної Італії? (Віктор Еммануїл ІІ)

  1. Королева Англії у1837-1901 рр. - (Вікторія)

  2. Президент США у період Громадянської війни - (А. Лінкольн)

  3. Об’єднати Німеччину «залізом і кров’ю» прагнув … (О. Бісмарк)

  4. «Червоною тисячею» в Італії середини ХІХ ст. командував …. (Дж. Гарібальді)

  5. Президентом Конфедерації в роки Громадянської війни в США був… (Девіс)

  6. Лідер Ліберальної партії, яка запропонувала ІІ виборчу реформу в Англії - (Гладстон)

(СЛАЙДИ 7,8)


Раунд 3. «Перекладач» (пояснити терміни)

  1. Громадянська війна -

  2. Вікторіанська епоха -

  3. Неминучий конфлікт -

  4. Червоносорочечники -

  5. Тред-юніони -

  6. Експансія -

  7. Расизм -

(СЛАЙД 9)


Раунд 4. «Коли?»

  1. було проведено ІІ парламентську реформу в Англії? (1867)

  2. була проголошена Німецька імперія? (1871)

  3. завершилася Громадянська війна у США? (1865)

  4. була прийнята «доктрина Монро»? (1823)

  5. було скасовано рабство у США? (1862)

  6. створено Північнонімецький союз, що об’єднав 22 держави? (1866)

  7. Рим увійшов до Італійського королівства? (1870)

(СЛАЙД 10)


Раунд 5. «Четвертий зайвий»

  1. Палермо, Неаполь, Сицилія, Ніцца;

  2. Гарібальді, Кавур, Меттерніх, Мадзіні;

  3. Луїзіана, Аляска, Флорида, Техас;

  4. Раб, плантація, бавовна, фермер;

  5. Фритредерство, тред-юніони, демократи, ліберали;

  6. Митний союз, Німецький союз, Північнонімецький союз, Німецька імперія;

  7. 1848 р., 1867 р, «гнилі містечка», Білль про реформу.

(СЛАЙДИ 11,12)


Раунд 6. «Стислість – сестра таланту» (підібрати історичне поняття до наведеного визначення)

  1. Організована збройна боротьба за владу всередині країни між різними соціальними верствами – (громадянська війна)

  2. Великі земельні ділянки, зайняті певною сільськогосподарською культурою, для обробітку яких використовується в основному праця рабів – (плантації)

  3. Союз суверенних держав, які об’єднуються на певний час для досягнення спільної мети – (конфедерація)

  4. Перетворення у південних штатах США, яке тривало у 1867-1877 рр. - (реконструкція Півдня)

  5. Прагнення збереження існуючих порядків у політичному та економічному розвитку країни – (консерватизм)

  6. Невтручання держави у діяльність приватних підприємців, свобода торгівлі і конкуренції, свобода особистості – (лібералізм)

  7. Рух за скасування рабства у США – (аболіціонізм)

(СЛАЙД 13)


Раунд 7. «Хронограф» (установити хронологічну послідовність подій)

  1. проголошення Закону про гомстеди у США; (4)

  2. надання Канаді статусу домініону; (5)

  3. створення Демократичної партії США; (2)

  4. початок Громадянської війни у США; (3)

  5. прийняття доктрини Монро; (1)

  6. завершення реконструкції Півдня у США; (7)

  7. початок франко-прусської війни. (6)

(СЛАЙДИ 14, 15)


3. Історичний диктант (письмова робота)

  1. Англію називали «майстернею світу» тому, що …

  2. Президент США Лінкольн був лідером партії …

  3. Расистська терористична організація, створена у США з метою боротьби з негритянським рухом називалася …

  4. Завершенню об’єднання Італії сприяла така міжнародна подія як …

  5. Приводом до початку Громадянської війни у США стало …

  6. Вирішальна битва між військами Неаполітанського королівства і «Тисячею» Гарібальді відбулася … (де?)

  7. На роль об’єднувачів Німеччини претендували такі держави як …

  8. До складу Німецької імперії у результаті франко-прусської війни увійшли такі території як …

  9. Уряди Англії у здійсненні своєї зовнішньої політики керувалися принципом …

  10. поправка до конституції США закріпила скасування рабства.

  11. Італійське королівство (без Риму і Венеції) було утворено у …

  12. На відміну від інших європейських держав Англія уникнула революції у середині ХІХ ст. тому, що …

(СЛАЙД 16)


4. Галерея історичних портретів: укажіть імена зображених діячів та дайте їм стислу характеристику

(А. Лінкольн, У. Гладстон, О. Бісмарк, Віктор Емануїл ІІ, королева Вікторія, Дж. Гарібальді).

(СЛАЙД 17)


5. Робота з карикатурою (Бісмарк “викачує” з Франції 5 млрд. франків контрибуції)

Запитання:

  • Поміркуйте, яку подію всесвітньої історії ілюструє ця карикатура?

  • Яку роль вона відіграла у створенні Німецької імперії?

  • Чи мала вплив на подальший розвиток країни?

(СЛАЙД 18)


6. Питання для обговорення

  1. Чому об’єднана Італія стала монархією, а не республікою?

  2. Що було причиною протистояння Австрії та Німеччини? Чому ці дві країни не змогли (або не захотіли) разом стати ядром об’єднання Німеччини?

  3. Як вдалося США за порівняно короткий час значно збільшити свою територію?

  4. Чому саме П’ємонт став центром об’єднання Італії, а не інші італійські держави?

  5. Як ви вважаєте, чому ідеї лібералізму сприяли економічному розвитку Великої Британії та збереженню соціальної стабільності?

  6. Об’єднання Німеччини стало для народів Європи фактором стабільності чи джерелом загрози?

  7. Чи була громадянська війна у США закономірною? Чи дійсно проблема рабства містила в собі «неминучий конфлікт»?

(СЛАЙД 19)


7. Підсумки уроку.


8. Домашнє завдання:

1) повторити матеріал теми, що вивчалася;

2) скласти кросворд із запитаннями до історії країни (Італія, Німеччина, Англія, США) даного періоду / на вибір/.

(СЛАЙД 20)


Європа й Америка у добу об’єднання й модернізації суспільства (Всесвітня історія, 9 клас)
  • История
Описание:



Мета. Повторити, закріпити і узагальнити матеріал теми, розширити кругозір учнів, надати їм можливість застосувати знання, отримані під час уроків та опрацювання  додаткової літератури у нетрадиційній обстановці.  Формувати вміння працювати в команді, розвивати пізнавальну активність школярів в оволодінні історичними знаннями. Виховувати почуття толерантності, патріотизму, поваги до історичного минулого народів Європи.


Дидактична гра «Історична сімка»  (7 раундів по 7 запитань). Гру можна провести як фронтальне опитування учнів класу або як змагання між командами.

 

Автор Кресан Жанна Владимировна
Дата добавления 07.01.2015
Раздел История
Подраздел
Просмотров 871
Номер материала 41955
Скачать свидетельство о публикации
