Главная / Математика / В гостях у Зимової казки

В гостях у Зимової казки

Название документа Презентация1.1.pptx

У Казка зимового лісу Урок математики 5 клас «Звичайні дроби» Вчитель Киселів...
Запрошуємо відвідати Навчально - розважальний Комплекс «Лісова казка»
Перевірка правил поводження у казковому лісі
Подолання водяної перешкоди
Рибалка спіймав рибину. Хвіст її має вагу 1 кг, а голова – як хвіст та полови...
Кавярня «Мухомор»
«Вірю – не вірю»
Задача. При розмелювання пшениці маса борошна становить 9/10 маси пшениці. Пі...
Клуб «Кому за 300»
Руханка - ялинка
 Знайди число на вихід з галявини
До нової зустрічі !
1 из 17

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 У Казка зимового лісу Урок математики 5 клас «Звичайні дроби» Вчитель Киселівськ
Описание слайда:

У Казка зимового лісу Урок математики 5 клас «Звичайні дроби» Вчитель Киселівської зош Котига Т.Й.

№ слайда 2 Запрошуємо відвідати Навчально - розважальний Комплекс «Лісова казка»
Описание слайда:

Запрошуємо відвідати Навчально - розважальний Комплекс «Лісова казка»

№ слайда 3 Перевірка правил поводження у казковому лісі
Описание слайда:

Перевірка правил поводження у казковому лісі

№ слайда 4
Описание слайда:

№ слайда 5 Подолання водяної перешкоди
Описание слайда:

Подолання водяної перешкоди

№ слайда 6
Описание слайда:

№ слайда 7 Рибалка спіймав рибину. Хвіст її має вагу 1 кг, а голова – як хвіст та половина
Описание слайда:

Рибалка спіймав рибину. Хвіст її має вагу 1 кг, а голова – як хвіст та половина тулуба. Тулуб важить, як голова і хвіст. Скільки важить вся рибина ?

№ слайда 8 Кавярня «Мухомор»
Описание слайда:

Кавярня «Мухомор»

№ слайда 9
Описание слайда:

№ слайда 10 «Вірю – не вірю»
Описание слайда:

«Вірю – не вірю»

№ слайда 11 Задача. При розмелювання пшениці маса борошна становить 9/10 маси пшениці. Під ч
Описание слайда:

Задача. При розмелювання пшениці маса борошна становить 9/10 маси пшениці. Під час випічки хліба припічка рівна 2/5 маси борошна. Скільки хліба можна одержати з одного центнера пшениці? Липовий цвіт при сушінні втрачає ¾ своєї маси. Скільки треба взяти свіжого липового цвіту, щоб отримати 60 кг сухого?

№ слайда 12 Клуб «Кому за 300»
Описание слайда:

Клуб «Кому за 300»

№ слайда 13
Описание слайда:

№ слайда 14 Руханка - ялинка
Описание слайда:

Руханка - ялинка

№ слайда 15
Описание слайда:

№ слайда 16  Знайди число на вихід з галявини
Описание слайда:

Знайди число на вихід з галявини

№ слайда 17 До нової зустрічі !
Описание слайда:

До нової зустрічі !

Название документа Урок подорож в 5 класі 1.docx

hello_html_6dadf36a.gifhello_html_1fe46e9c.gifУрок подорож в 5 класі.

Звичайні дроби.

Казка зимового лісу.

Мета: Удосконалювати вміння учнів додавати, віднімати, порівнювати дроби, виділяти цілу частину, перетворювати у неправильний дріб, знаходити дріб від числа; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів; виховувати самостійність, інтерес до математики,активність, наполегливість.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: мультимедійний засіб, презентація, картки.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вчитель: На сьогоднішньому уроці я пропоную вам відвідати навчально – розважальний комплекс «Лісова галявина».

Екскурсоводом буде всім відомий персонаж Клубок, який поведе нас стежками чарівного лісу, познайомить нас з цікавими мешканцями.

Клубок : І так на рецепшині нас зустрічає Кікімора, яка перевірить вашу готовність до подорожі лісом.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Запитання

  1. На день народження запрошено 10 гостей. Святковий торт розрізали порівну між ними. Яку частину торту отримає кожен гість? А 2 гостей? А 4гостей?

  2. Як називаються такі числа?

  3. З чого складається дріб?

  4. Що означає риска дробу?

  5. Що показує знаменник дробу?

  6. Що показує чисельник дробу?

  7. Які бувають дроби?

  8. Який дріб називають правильним?

  9. Який дріб називають неправильним?

  10. Чому дорівнює дріб, чисельник і знаменник якого рівні?

  11. Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

  12. Як порівняти дроби з однаковими чисельниками?

  13. Як порівняти дроби з одиницею?

  14. Як додати дроби з однаковими знаменниками?

  15. Як відняти дроби з однаковими знаменниками?

  16. Як виділити цілу частину дробу?

  17. Як перетворити мішане число у неправильний дріб?



Кікімора: Молодці! Справились із завданням. Бажаю вам гарного відпочинку.

ІІІ. Застосування вивченого матеріалу.

Клубок: Перед вами відкриваються чарівні краєвиди зимового лісу і найвеличніша представниця цієї краси є ялинка, яка загородила нам шлях. Щоб продовжити подорож треба розв’язати завдання. На шишках ялинки є дроби правильні і неправильні. Неправильні дроби заважають ялинці і їх треба знайти серед запропонованих.



hello_html_51d07a47.gif

hello_html_685d8d49.gif

hello_html_537a833f.gif

hello_html_m48ab5e7.gif

hello_html_m11fa625d.gif

hello_html_m57c90caf.gif

hello_html_33fa7738.gif















Клубок: Продовжуємо нашу подорож. А через ліс протікає річка, у якій мешкає ще один знайомий персонаж. Отож знайомтесь,- Водяний. Щоб перейти річку Водяний може створити міст, пройти який можна лише записавши правильну комбінацію порядку виконання дій та виконати їх.

Завдання.

(4 hello_html_57512029.gif - 2 hello_html_6e0b8d43.gif) + (1hello_html_17e293e3.gif+2hello_html_m62264ffd.gif) – (hello_html_m62264ffd.gif - hello_html_m5ed2c0ad.gif) =

На території нашого комплексу кав’ярня «Мухомор», де можна скуштувати надзвичайні страви, а завідує цим закладом Бабця Яга. Та є одна неприємність, цей заклад схований від людського ока і щоб його віднайти треба виконати завдання. Хто швидше знайде відповідь.

hello_html_m1458f49e.gif





hello_html_619c2882.gifhello_html_18753622.gifhello_html_m207890d8.gif







Розрахуватися за частування можна розв´язавши задачі.

Задача.

  1. При розмелювання пшениці маса борошна становить 9/10 маси пшениці. Під час випічки хліба припічка рівна 2/5 маси борошна. Скільки хліба можна одержати з одного центнера пшениці?

  2. Липовий цвіт при сушінні втрачає ¾ своєї маси. Скільки треба взяти свіжого липового цвіту, щоб отримати 60 кг сухого?

Щоб розважити Бабцю пограємо в гру «Вірю – не вірю»

Учні визначають правильність рівності або нерівності червоною карткою.



hello_html_m1c376be1.gif= 1



hello_html_4c7fca7.gif> hello_html_m4d2614a7.gif



hello_html_53023d2d.gif> hello_html_m219ab5f5.gif



hello_html_4bad86e.gif< 1




hello_html_m2c19ebde.gif> 1



2hello_html_685d8d49.gif < 1hello_html_m37fcb3a3.gif



hello_html_60dcc601.gif= hello_html_m17bbf9e.gif



hello_html_289d5bdc.gif=3 hello_html_6eec8aff.gif




Клубок: Запрошую вас завітати у клуб «Кому за 300» слідуючого персонажу - Кощія. В охороні, якого працює всім вам відомий –Горинич. Щоб пройти через охорону для кожної голови Змія треба розв’язати рівняння.

(hello_html_m17a86e11.gif - x) - hello_html_421b663d.gif = hello_html_m6331e04c.gif; (hello_html_7c7119c1.gif - x) - hello_html_m3560b920.gif = hello_html_m56ccab50.gif; 1hello_html_m585258c6.gif - (x + hello_html_m64a6d796.gif ) = hello_html_688b152a.gif .



Клубок: А тепер відпочиньмо, виконаємо руханку «Ялинка».

Клубок: Щоб попрощатися з Кощеєм – треба з ним пограти в якусь гру, пропоную математичне лото.

Учні отримують картки з відповідями, в якій, на їх думку, знаходиться правильна відповідь на питання, та закреслює її. У картках для кожного питання є по дві відповіді: правильна і неправильна. Максимальна оцінка – 11 балів. Учитель по черзі зачитує питання для кожного варіанта.

Математичне лото.



завдання, бали



Варіант 1



Варіант 2

1 (1 бал)

Назвіть чисельник дробу:


hello_html_m382112f8.gif

hello_html_m382112f8.gif

2(1 бал)

Назвіть знаменник дробу:


hello_html_m34401ab7.gif

hello_html_55482d81.gif

3 (2 бали)

Назвіть найбільший правильний дріб зі знаменником:


7

9

4 (2 бали)

Назвіть найменший неправильний дріб зі знаменником:





6

4

5(1 бал)

Порівняйте дроби:


hello_html_4a5f7db6.gifі hello_html_53023d2d.gif

hello_html_m931adc5.gifі hello_html_m20ed8655.gif

6(1 бал)

Чому дорівнює дріб?


hello_html_m67a5c2e3.gif

hello_html_m4e6ef41e.gif

7(1 бал)

Яке число треба записати замість *, щоб рівність була правильною?


hello_html_18853be2.gif= hello_html_792101eb.gif

hello_html_m63269ff7.gif= hello_html_m762f7d26.gif

8 (2 бали)

Скільки хвилин:


У hello_html_7f8f9891.gif год?

У hello_html_m11f0fb5b.gif год?



Варіант1

7

11


<

20

5

9

30

hello_html_m5fc40d52.gif

hello_html_m11f0fb5b.gif

1

hello_html_m3abe6c86.gif

hello_html_6cb0c3d6.gif

>

=





Варіант1

1

hello_html_2a9d16cb.gif

hello_html_4aa8a9c7.gif


<

3

7

20

hello_html_53cfc834.gif

hello_html_685d8d49.gif

5

9

=

10

>



Клубок : Як гарно у зимовому лісі, так і хочеться поцілити сніжкою, давайте пограємо у сніжки. (Сніжка виготовлена із паперу, або білого кольору м´ячик.) Учні кидають сніжку своїм товаришам при цьому ставлять запитання з даної теми.

Клубок : Настав час повертатися, але посипав сніг і дорогу замело і мабуть не без «допомоги» Лешего, який постійно спутує стежки у лісі. А щоб вийти із лісу пропонує нам виконати завдання « Знайди число на виході».

C:\Users\Александр.Александр-ПК\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2014-12-28 12-09-51 Скриншот экрана.png

Клубок : Ось і закінчилася наша подорож. До нових зустрічей!



ІV. Підсумок уроку.

Оцінювання роботи учнів на уроці.

V. Домашнє завдання.

Ст. 236 Виконати завдання № 4 в тестовій формі.

Творче завдання

Скласти тест з 10 завдань з теми: «Звичайні дроби. Додавання віднімання дробів з однаковими знаменниками».

В гостях у Зимової казки
  • Математика
Описание:

 Ця розробка з математики для учнів  5 класу за темою " Звичайні дроби" містить конспект у форматі  docs та презентацію до уроку у форматі pptx. 

 В розробці учні здійснюють подорож до зимового лісу де зустрічаються з казковими героями. Під час подорожі зимовим лісом учням трапляються різні першкоди та завади що їх створюють казкові істоти, подолати які можна розв'язавши певне  різнорівневі завдання на порівняння, додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками. Є колективна та групова робота а також індивідуальні завдання. Розробка має на меті провести повторення та підсумувати знання учнів з даної теми. 

Автор Котыга Татьяна Иосифовна
Дата добавления 04.01.2015
Раздел Математика
Подраздел
Просмотров 483
Номер материала 28234
Скачать свидетельство о публикации
