Главная / Биология / Узагальнення матеріалів теми: Ссавці.

Узагальнення матеріалів теми: Ссавці.

Біологія

8 клас

Узагальнення матеріалів теми: Ссавці.

Мета: розширити знання учнів про різноманітність представників класу ссавців; узагальнити й закріпити знання про вищий рівень організації класу ссавці серед представників типу Хордових; продовжити формувати в учнів уміння аналізувати отримані знання, користуватися додатковою літературою, застосовувати одержані теоретичні знання на практиці, розвивати навички самостійної дослідницької роботи; формувати навички колективної співпраці, стимулювати інтерес до вивчення біології, розвивати креативність.

Обладнання: таблиці з теми « Ссавці», мультимедійне обладнання, презентація з теми, картки з завданнями турів.

Тип уроку: узагальнюючий.

Форма проведення: урок- змагання.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Розминка.

Народна мудрість стверджує: « Не існує не талановитих людей, а є ті….»

Завдання 1. Запропонуйте свій варіант закінчення прислів’я( виконання завдання, обговорення результатів).

Народна мудрість стверджує: « Не існує не талановитих людей, а є ті, які зайняті не своєю справою»

Отже завдання школярів набувати нових знань та проявляти свої таланти.

ІІІ. Узагальнення знань

Клас завчасно розподіляється на дві команди. Команди отримують випереджальне завдання міні- проект « Захисти тварину »

1 тур. «Відгадай»

  1. Одяг багатий, сам сліпуватий, живе без віконця, не бачить сонця. ( Кріт)

  2. Хвіст — як ниточка, саме — як калиточка, а очі — як сім'я.(Миша)

  3. Мале й проворне; хрущів, мишей поїдає, а на свою оборону безліч списів має.( Їжак)

  4. Я веселенький звірок: плиг з ялинки на дубок.( Білка)

  5. Біжить чимчик по долинці у сіренькій кожушинці.( Заєць)

  6. Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст,

Замість рота в мене хвіст.( Слон)

  1. Влітку наїдається, взимку відсипається.( Ведмідь)

  2. Собою не птиця, співати не співає, а хто до хазяїна йде — знати дає.( Собака)

  3. Пухнастий клубочок під столом вуркоче.( Кіт)

  4. Іде в поле — як дощечка, а з поля — як бочечка. Іде в поле — як дощечка, а з поля — як бочечка. ( Корова)

2 тур « Склади кросворд»

Завдання виконують два учня з кожної команди. Вони складають кросворд. Вони складають кросворд на 12 питань, використовуючи терміни та матеріали уроку. Враховується естетичне оформлення робіт та правильність.

Час роботи 10хв.оцінюється 3 бали.

3тур « Рекламна пауза»

Два учні від кожної команди складають рекламу, в якій відображають значення певного ряду ссавців у природі та житті людини. Час роботи 10 хв. Оцінюється 3 балів.( ряд ссавців обирають шляхом жеребкування)

4 тур « Бліц- ринг»

З кожної команди беруть участь 6 учнів. Гра триває до 3 балів.

Правильна відповідь 0, 5 балів.

Запитання:

  1. Які особливості перетравлення їжі у тварин ряду Парнокопитні? Як це впливає на травну систему?

  2. Чому найбільші тварини – мешканці океану, а не суходолу? Чому кити гинуть на суходолі, маючи легені?

  3. Чому людина – найінтелектуальніша істота- є представником саме ряду Примати?

  4. Чому серед ссавці до справжнього польоту пристосувалися лише представники ряду Рукокрилі?

  5. Чому рептилії відкладають яйця, а ссавці народжують живих малят?

  6. Яке значення має вигодовування малят ссавців молоком?

  7. Чому поява зудів різної будови мала велике значення для історичного розвитку класу Ссавців?

5 тур презентація міні- проекту « Захисти тварину» .

Команда презентує свій проект.

ІV. Підбиття підсумків. Виставлення оцінок.

V. Домашнє завдання написати есе « Моя улюблена тварина» .

Література:

  1. Біологія: підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. / С.В. Межжерін, Я.О. Межжеріна. –К.: Освіта, 2008.- 256 с.

  2. Талпош В. У світі ссавців. Зоовікторина. – Тернополь: Підручники і посібники, 2003- 136с.

  3. http://zagadki.at.ua/publ/priroda/tvarinnij_svit/zagadki_pro_tvarin/

  4. http://cikavo.com.ua/tsikavi-fakty-pro-ssavtsiv-4.html

















Узагальнення матеріалів теми: Ссавці.
  • Биология
Описание:

ü     Розробки  уроків до теми «Ссавці»:  «Узагальнення матеріалів теми: Ссавці»,  науково-методичний журнал «Біологія» (Видавнича група ОСНОВА),  № 12(420) квітень 2014р.

 

Мета: розширити знання учнів про різноманітність представників класу ссавців; узагальнити й закріпити знання про вищий рівень організації класу ссавці серед представників типу Хордових; продовжити формувати в учнів уміння аналізувати отримані знання, користуватися додатковою літературою, застосовувати одержані теоретичні знання на практиці, розвивати навички самостійної дослідницької роботи; формувати навички колективної співпраці, стимулювати інтерес до вивчення біології, розвивати креативність.

Автор Теляпнёва Наталия Ивановна
Дата добавления 09.01.2015
Раздел Биология
Подраздел
Просмотров 1228
Номер материала 47681
Скачать свидетельство о публикации
