Главная / Начальные классы / Урок з математики у 1 класі.

Урок з математики у 1 класі.

Урок математики у 1 класі

Тема: Дециметр. Закріплення нумерації в межах 20.

Мета: Ознайомити з новою одиницею вимірювання – дециметром, закріпити знання усної нумерації в межах 20. Розвивати усні і письмові обчислювальні вміння і навички. Виховувати цікавість до математики, бажання допомагати іншим людям .

Обладнання: геометричні фігури; малюнок ракети; смужки паперу різної довжини; зірочки.

Хід уроку

Організаційна частина.

Основна частина.

Вступне слово вчителя.

Ми на космодромі. А що таке космодром? Космодром – це місце, звідки відправляються в далеку дорогу космічні кораблі. Звідси буде проведено запуск космічного корабля 1 класу у космос.

Дружба з такою необхідною наукою, як математика, допоможе вам здійснити цей політ. А ще вашими вірними друзями мають стати: уважність, кмітливість, швидкість мислення і вибір точних і правильних дій, винахідливість, взаємодопомога. Не забувайте і про те, що в польоті необхідна дисципліна всього екіпажу. Кожен з вас має точно виконувати правила наших подорожей:

Душу і серце в роботу вклади,

Кожну хвилину в труді бережи.

Увага! Ми на станції «Перевірна».

Математична розминка.

Усний рахунок.



Екіпажу космічного корабля протягом однієї хвилини знайти 4 правильно вирішених завдання:

10 – 4 =6

2+6=9

3 +5= 7

9 – 4 =5

6 – 0 =0



Ми на станції «Стартова».

Екіпажу пропонується усна нумерація чисел у межах 20.

  • Назвіть числа від 8 до 12

  • від 10 до 13

  • від 15 до 19

    1. Скільки десятків у числах 14, 12, 19?

    2. Скільки одиниць?

    3. Збільшіть на одиницю числа 15, 11, 18.

    4. Яке число стоїть за 14, 16, 11?

    5. Продовжіть ряд чисел 10, 11,12 ……. До 17.



Екіпажу перевірити готовність № 1. Відкрити бортові журнали. Перевірити їх положення, порядок на робочому місці, положення торсу при письмі.





Математичний диктант.

Записати цифру 8.

Записати цифру 3.

Записати число, яке передує числу 5.

Записати число, яке є результатом виразу 4+3.

Які цифри ви записали?



Увага! Увага! Кожному члену екіпажу перевірити готовність до злету ракети. Завдання перевірених станцій виконано! Екіпаж до злету готовий?

Повторимо знання нумерації від 10 до 1. 10, 9…….1. Пуск!

Наш космічний корабель стартував. Ми в космосі. І відразу ж до нас долітають якісь дивні сигнали. Що це за сигнали?

Що таке дециметр? Як ви думаєте? Ви вже чули слово метр, а тепер до нього приєдналось одне слово «деци». Це складне слово. Якщо в складному слові є частина «деци», це означає «десять». Десята частина метра або 10 см.

Отже 10 см. – 1 дециметр.

Практична робота.

У кожного з вас на парті лежить 3 смужки. Візьміть найкоротшу з них. А як дізнатися, яка з них найкоротша? Виміряйте її довжину.

Із тих двох, які залишаються, візьміть найкоротшу. Яка її довжина? Її довжина 10 см, тобто 1 дециметр.

Візьміть лінійки і накресліть відрізок довжиною 1 дм. (Діти креслять відрізок).





Відкрийте підручники. Завдання 2.

Виміряйте довжину найдовшої смужки (1дм 3см).

Завдання виконано. Політ продовжується.

Наша ракета потрапила в зону планети «Точка».

Потрібно розв’язати задачу.

Богдан обкопав 3 дерева, а Петро на 5 дерев більше. Скільки дерев обкопав Петро?

Що відомо в задачі?

Що потрібно знайти?

3+5=8д.

А хто з вас обкопував дерева? А для чого потрібно обкопувати дерева?

Щоб дереву було чим «дихати» (щоб до коріння легше потрапляло повітря).

Скласти задачу за виразом: 4 - 2.

(У хлопчика було 4 марки. Дві марки він подарував товаришам.)



І знову нас зустрічають жителі якоїсь дивної планети. Вони пропонують зняти втому, напругу і трохи відпочити.

(Фізкультхвилинка)

Робота з підручником.

Скільки клітинок у кожній парі стовпчиків?

19, 11, 17, 14.

Сіли зручніше. Політ продовжується. Ми наближаємося до планети, жителі якої хочуть, щоб ви допомогли обчислити приклади:



8 – 4 8 – 7 5+4 – 4



3+5 2+6 9 – 6 +2

(додатково діти виконують завдання на картках).

Робота з геометричним матеріалом.

Одна із зірок посилає нам свої імпульси. На які геометричні фігури схожі ці імпульси?

( Показ геометричних фігур)

А ось і інопланетянин.( Показ фігури складеної з геометричних фігур)

З яких геометричних фігур він складений?

Цікаві вправи.

Каже мама квочка:

В мене 2 синочки

Ще 4 дочки

Скільки діток в квочки? (6)



Гляньте білочка одна

Визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки,

А за нею ще три білки

Ми попросим діти милі,

Щоб всіх білок полічили.(5)



Скачуть жабки «ква-ква-ква

Ой, яка м’яка трава»

Тут три жабки, а там дві

Скільки жабок у траві?(7)



Йшов їжак, знайшов буряк

Знайшов ще шість

З сім'єю з’їсть.

Скільки буряків всього у їжаків?(7)



Підсумок уроку.

Політ завершено. Ми повернулися додому. На нашу блакитну планету Землю. У польоті ви добре подолали всі труднощі і випробування. Важким був шлях, але ви досягли кінцевої мети. Повторили матеріал, показали хороші знання, виявили над чим необхідно ще попрацювати.



А нагадувати вам про нашу подорож, про вашу хорошу працю під час польоту, про вашу дружбу з математикою будуть зірочки. Хто сьогодні добре попрацював, той отримає їх .

Які завдання інопланетян викликали у вас інтерес?

Що нового ви дізнались?

Що було важким у польоті?

Чи хотіли б ви ще здійснити політ у космос?



Урок з математики у 1 класі.
  • Начальные классы
Описание:

Мета:  Ознайомити з новою одиницею вимірювання – дециметром, закріпити знання усної  та письмової нумерації  та в межах 20, закріпити навички усного рахунку, розв'язувати та складати задачі за поданим виразом.  

Розвивати усні і письмові обчислювальні вміння і навички, знання про космос. 

Виховувати цікавість до математики, бажання допомагати іншим людям , повагу до професій , 

Обладнання: геометричні фігури; малюнок ракети; смужки паперу різної довжини; зірочки.

Використання ІКТ та інших інтерактивних методів для досягнення мети уроку.

Автор Божко Надежда Анатолиевна
Дата добавления 05.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 602
Номер материала 35229
Скачать свидетельство о публикации
