Главная / Украинский язык / Урок виразного читання в 6 класі

Урок виразного читання в 6 класі

Українська література 6 клас урок № 25 08/12

Тема. Виразне читання віршів Лесі Українки

Мета: повторити основні теоретичні відомості про виразне читання; розвивати навички виразного читання, розкриття через інтонацію змісту й основної думки твору; розвивати акторську майстерність, пам’ять учнів

Очікувані результати: учні добре знають вірш Лесі Українки , уміють виразно та вдумливо читати лірику, коментувати й аналізувати, порівнювати із сучасністю й робити висновки.

Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний наголос.

Матеріали: пам'ятка « Як навчитися виразно читати вірші», портрет письменниці, видання її творів, ілюстрації до них, аудіозаписи художнього читання.

Тип уроку: виразне читання.

Перебіг уроку

І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Вступне слово вчителя.

Вірші Лесі Українки м’які, задушевні й разом із тим сповнені внутрішньої сили, наснажені романтичною мрією. Хотілося, щоб ці якості ви змогли передати, читаючи вірші поетеси.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бліц-турнір «Що я знаю про Лесю Українку».

1) Справжнє ім’я Лесі Українки… (Лариса Петрівна Косач).

2) Хто дав їй псевдонім? (Її мама.)

3) Ким була матір поетеси? (Ольга Петрівна Косач — українська письменниця, громадська діячка.)

4) Ким був батько Лесі? (Петро Антонович Косач — український юрист, громадський діяч, освітянин.)

5) У скільки років поетеса навчилася читати? (У чотири роки.)

6) Чи навчалася Леся в школі? (Ні.)

7) Яким чином здобувала освіту? (Удома за допомогою батьків, самостійно.)

8) Що зробила Леся для своїх сестер у галузі освіти? (Написала підручник з історії.)

9) На якому музичному інструменті грала Леся Українка? (Фортепіано.)

10) У скільки років написала свій перший вірш? (У дев’ять років.)

11) Які вірші Лесі Українки ви знаєте?

12) Із чим поетеса вела «тридцятилітню війну»? (З важкою хворобою.)

2. Повторення основних відомостей із теорії виразного читання (темп, інтонація, пауза, логічний наголос, міміка, жести).

ІІІ. Основний зміст роботи

1. Вступна бесіда (слово). Створення атмосфери зацікавленості твором (історичний, соціальний, біографічний, лексичний коментар). 

2. Зразкове читання (ауд
іозапис).  Взірцеве читання - прослуховування звукового запису поезій Лесі Українки «Як дитиною бувало», «Стояла я і слухала весну», монолог Мавки тощо. 

3. Читання учнями тексту про себе («мовчазне», «німе» читання). Заглиблення в текст, відчуття звучання, підготовки до бесіди.
 

4. Поділ тексту на ланки. Для загострення уваги на композиції твору чи окремої її частини і підготовки до наступного читання кожної частини зокрема.
 Складання партитури вірша.

5. Читання окремих частин тексту. Включає коментар до тексту, вправи у вимові важких слів, словосполучень, зворотів, розмітка найважчих частин тексту знаками партитури, обговорення інтонації, техніки мовлення, логіки читання та емоційно-образної виразності.
 

IV. Закріплення знань, умінь і навичок

Гра «Шифрувальник». Розшифруйте три ключових слова до теми.

М ЬТ’ЯАП Відповідь: пам’ять.

РІНАТИЗВЬС Відповідь: виразність.

ТТЯЧУПО Відповідь: почуття.

V. Домашнє завдання

Записати виразне читання вірша на диктофон. Оцінюватиметься виразне читання не з голосу, а зі звучання аудіозапису.

VІ. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— На мою думку, найкращим читцем був (була)…, тому що…

Урок виразного читання в 6 класі
  • Украинский язык
Описание:

Тема. Виразне читання віршів Лесі Українки

Мета:   повторити основні теоретичні відомості про виразне читання; розвивати навички виразного читання, розкриття через інтонацію змісту й основної думки твору; розвивати акторську майстерність, пам’ять учнів; виховувати естетичні смаки учнів, зацікавленість лірикою.

Очікувані результати: учні добре знають вірш Лесі Українки , уміють виразно та вдумливо читати лірику, коментувати й аналізувати, порівнювати із сучасністю й робити висновки.

Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний наголос.

Матеріали: пам'ятка « Як навчитися виразно читати вірші», портрет письменниці, видання її творів, ілюстрації до них, аудіозаписи художнього читання.

 

Тип уроку: виразне читання

Автор Андрієнко Юлія Володимирівна
Дата добавления 09.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел
Просмотров 855
Номер материала 50485
Скачать свидетельство о публикации
