Главная / Начальные классы / Урок математики з елементами логіки 3 клас

Урок математики з елементами логіки 3 клас

Урок математики з елементами логіки 3 клас



Тема : Таблиці множення числа 3 і ділення на 3.


Мета : повторити табличне множення і ділення на 3, розвивати вміння розв'язувати рівняння; формувати вміння робити висновки за допомогою логічних прийомів; вправляти учнів у розв'язуванні задач вивчених типів; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу дітей; виховувати бажання дізнаватися щось нове.


Хід уроку:

І. Організаційний момент:

- Добрий день! Прокажімо наш віршик настрою.

Усміхніться всім навколо

Небу, сонцю, квітам, людям

І тоді обов'язково

День тобі веселим буде.

  • У нас сьогодні багато гостей. То ж поверніться, посміхніться, привітайтеся.

  • Девіз нашого уроку:

Міркуємо- швидко!

Відповідаємо- точно!

Лічимо- правильно!

Пишемо- каліграфічно!


ІІ. Актуалізація знань учнів:

  1. Хвилинка каліграфії :


  • Сьогодні ми повторимо написання цифри, яка означає число, що знаходиться вправо на два числа від одного, або вліво на два числа від шести. (3)

  • Знайдіть цю цифру на малюнку. Пропишіть цифру за зразком.

  • Яке число можна записати за допомогою цифри 3, якщо її написати і на місці десятків і на місці одиниць?

  • Прослухайте твердження : «Число 3 – це поняття загальне»

  • Це твердження хибне чи істинне?

  • Змініть твердження так, щоб воно стало істинним. ( Число 3- це поняття конкретне)

  • Підберіть загальне поняття до числа 3. ( Одноцифрові числа)

  • До цього загального поняття підберіть ще конкретні.(3, 5, 2, 6…)

  • Подивіться на дошку. Визначте, в якій строчці записано ряд чисел. Обґрунтуйте свою думку.

3 7 9 10 12

3 6 9 12 … …

- Продовжте ряд.

- Запишіть, будь ласка, ряд чисел, починаючи з 1 , в якому закономірністю є – «кожне наступне число більше від попереднього у 3 рази». (1, 3, 9, 27 )

- Запишіть ці числа в порядку спадання.

- Сформулюйте закономірність одержаного ряду. Як ще можна назвати числа, які ви щойно записали? (числа, що діляться на 3)

- Дивлячись на ряд чисел, записаних на дошці, спробуйте сформулювати тему нашого уроку(повторення табличного множення і ділення на 3)


ІІІ. Робота над темою уроку.

З давніх давен люди вважали число 3 магічним. А саме в казках мова йде про: трьох синів, три дороги, три голови у Змія- Гориновича, три бажання).

-Чи пов'язане число 3 з Україною?(Так, Герб- тризубець, Київ заснували три брати)

- Назвіть, будь ласка, три сподівання, які ви чекаєте від сьогоднішнього уроку.

-Отже, ви хочете поглиблювати свої знання і дізнатися щось цікаве.

- Перед нами, як в казці три дороги: наліво підеш- все забудеш, направо підеш – нічого нового не знайдеш, прямо підеш- до цікавинки прийдеш.

-То яку дорогу ми оберемо? Ця дорога пролягає крізь тернисті чагарники, в'язкі болота та бурхливу річку.Чи подолаємо ми це?

- Щоб підготуватися до дороги, повторимо табличне множення і ділення на 3.

1.На нашому шляху дрімучий ліс і тернисті чагарники, щоб їх подолати треба виконати ряд завдань:

а) Гра «Знайди число»

3*_=24

3*_=15

3*_=27

3*_=12

б) Променева таблиця

в) За допомогою кругів Ейлера встановіть відношення між множинами:

А- множина чисел, що діляться на 2;

В- множина чисел, що діляться на 3;

Які числа розмістимо в перерізі? (6, 12, 18)

2.Хвилинка відпочинку:

(відповідайте швидко-хором)

Узагальнення

Морква, помідор- …

Штани, плаття - …

Назвіть зайве

Олена, Михайло, Ольга, Надія, Анна.

Літо, весна, рік, осінь, зима.

Аналогії

Дідусь-бабуся, батько-

Яблуня- яблука, дуб-

3. В'язкі болота:

Розв'язування задачі:

а) 18кг груш розклали порівну в 3 пакети. Скільки кілограмів груш в кожному пакеті ?

- Що відомо? Що невідомо? Задача проста чи складена? Ч ому? Якою дією розв'яжемо?

- Складіть обернену задачу. Скільки їх можна скласти?

б) Розв'язування задачі № 136

- Прочитати.

- Що відомо? Скільки огірків з'їли за обідом? Що означає слово решта? Задача проста чи складена?

- Розв'яжіть окремими діями. Як розв'язати виразом?


Фізкультхвилинка. Г гімнастика очей.


4. Бурхлива річка.

а) Бліц – опитування:

- Щоб збільшити число на кілька одиниць, треба …

- Щоб зменшити число на кілька одиниць, треба …

- Щоб збільшити число у кілька разів, треба …

- Числа при додаванні називаються…

- 40 збільшити на 5, на 50.

- 50 зменшити на 20, на 2.

- Перший доданок 12, другий 8. Знайти суму.

- Знайти різницю чисел 27 і 1, 100 і 4.

б) Розв'язати рівняння:

а+3=18 а-3=18 а*3=18

в) Розв'язати приклади:

21:3+18= 12:3+8=

27:3-0= 24:3+26=

Перевірка: назвати відповіді в порядку зростання.

5.Цікавинка

а) Д/з- №139

б) Групова робота:

Встановити, чому дорівнює кожна геометрична фігура

в) «Мікрофон»

- На столі стояло 3 склянки з полуницями. Сашко з'їв одну склянку полуниць. Скільки склянок залишилось?

- На дубі росте 3 гілки, на гілці росте по 6 яблук. Скільки всього яблук на дереві?

- На столі лежали 3 цукерки в одній купі. Дві матері, дві дочки та бабуся з онучкою взяли по цукерці і всім вистачило. Як це зрозуміти?

г) Ребуси


ІV. Підсумок уроку

- Чи виправдалися ваші сподівання? Що нового дізналися? За що можете себе похвалити? З яким настроєм йдете з уроку?

















Урок математики з елементами логіки 3 клас
  • Начальные классы
Описание:

У ході багаторічної експериментальної роботи О.Я. Митником розроблено та науково обгрунтовано зміст, структуру, критерії та показники сформованості поняття "Культура мислення молодшого школяра". Під культурою мислення молодшого школяра розуміється дисципліна розуму, яка грунтується на сформованій у навчальній діяльності цілісній і гнучкій системі знань, умінь і навичок, придатній для пізнання об\'єктивного світу, самого себе та для організації взаємодії з іншими людьми. Перед учителем початкових класів стоїть важка, але, одночасно, дуже важлива задача: поетапне формування інтелектуальних вмінь молодших школярів. Урок - це цілісний творчий процес на якому розгортається ситуація розмірковування, оптимально поєднуються індивідуальні, групові та колективні форми роботи, застосовуються інтерактивні методи навчання.

Автор Буряк Галина Миколаївна
Дата добавления 09.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 344
Номер материала 48056
Скачать свидетельство о публикации
