Главная / Начальные классы / Урок математики з елементами логіки 2 клас

Урок математики з елементами логіки 2 клас

Урок математики з елементами логіки

2клас


Тема : Закріплення вивченого. Розв'язання прикладів і задач.

Мета: Удосконалювати навички учнів виконувати додавання й віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння робити висновки за допомогою логічних прийомів; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу дітей; виховувати толерантне відношення до оточуючих.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиці для усної лічби та групової роботи.

Хід уроку:

І. Організація класу до уроку.

- Ми починаємо урок математики. Прочитайте слова, які будуть девізом нашого уроку:

«Слухати уважно,

міркувати швидко,

працювати разом.»

ІІ. Хвилинка каліграфії.

  • Сьогодні ми будемо повторювати написання цифри, яка означає число, що знаходиться в числовому ряді вправо на два числа від чотирьох або вліво на два числа від десяти. (7)

Учні прописують цифру за зразком.

  • Пригадайте, будь ласка, вид поняття, яке означає число7. (конкретне)

  • Підберіть до нього родове (загальне) поняття. (одноцифрові числа).

  • До загального поняття «7» доберіть, будь ласка, видові поняття.

  • Я склала судження, в якому використала цифру 7. Прочитайте його.(49+7=65)

  • Яким компонентом є число 7 у прикладі на додавання ? (другий доданок)

  • Яке це судження ? Хибне чи істинне ? Доведіть свою думку.

  • Перетворіть хибне судження на істинне не міняючи другого доданка.

  • Скільки способів перетворення ви знаєте ?

Робота в парах.

Завдання 1.

Утворити закономірності, використовуючи число 7.

Завдання 2.

Записати всі двоцифрові числа, сума цифр в яких дорівнює найменшому числу другого десятка.

Презентація роботи пар.

ІІІ. Розумова розминка.

Евристичне опитування:

- Скільки лап у трьох зайців?

- Скільки вух у двох котів?

- Скільки рогів у чотирьох кіз ?

- Скільки хвостів у двох півнів і у п'яти курок ?

- Назвіть сусідів чисел 27, 42, 99.

- Назвіть числа п'ятого десятка.

- Михайлику, скільки ти наловив рибок? – Якщо впіймаю хоч одну, та ще чотири на додачу, то матиму п'ять. Скільки рибок вже в Михайлика ?

ІV. Актуалізація опорних знань учнів:

  1. Робота з картками (3 учні)

Картка 1.


38


+


22

hello_html_32a8a2bc.gifhello_html_10231386.gif




-


6



hello_html_347ae176.gif

+hello_html_mebda11b.gif

33







Картка 2.


21

+

39

hello_html_3e1075fd.gifhello_html_22e18a90.gif



-

8

hello_html_43edb481.gifhello_html_3cd4f2b2.gif


hello_html_m27841ead.gif

+hello_html_7e373e1f.gif

15





Картка 3.




24

+

16

hello_html_3e1075fd.gifhello_html_22e18a90.gif



-

5

hello_html_43edb481.gifhello_html_3cd4f2b2.gif


hello_html_m27841ead.gif

+hello_html_7e373e1f.gif

13




2. Всі учні класу, крім тих, що працюють з картками, грають у гру «Влучи у ціль»


hello_html_m4a394552.jpg

3.Перевірка роботи на картках.

Діти з кожного ряду перевіряють роботу одного з учнів та коментують її.

4.Робота в парах.

- Вставте в прямокутники потрібні числа:


-


2

9

-

4

8


-

9

1

1



2


3

1

6

1



8


V. Закріплення вивченого матеріалу.

-Сьогодні ми попрацюємо з різними цікавими завданнями. А які це завдання, ви дізнаєтесь відгадавши ребус :


hello_html_m583081dd.jpg

-Так, ми будемо розв'язувати задачі.

1. Групова робота.

Кожній групі пропонується скласти задачу за виразом:


25+(18-9)

Учні розподіляють обов'язки в групі, Повторюють правила співпрацювання в групі.

Правила роботи в групі :

1).Працюють всі.

2). Говори спокійно і ясно.

3). Говори тільки в справі.

4). Вмій вислухати іншого.


2. Презентація роботи груп. Оцінювання правильності виконання роботи.

3. Самостійна робота над задачею № 581 (Математика, 2кл., Богданович М.В.)

Бесіда перед розв'язанням задачі:

  • Про що йде мова в задачі?

  • Про що запитується ?

  • Розгляньте малюнок.

  • Підніміть руки, хто вже може розв'язати задачу.

Учні самостійно розв'язують задачу.

Ті учні, які швидко виконали задачу отримують додаткове завдання :

  • Розгляньте малюнок, Прочитайте судження, складені за цим малюнком. Які з них істині, які хибні?

hello_html_17ab2433.gifhello_html_697f7643.gif





  1. Квадрат поділено на чотири частини.
  2. Всі частини, на які поділено прямокутник, рівні.

  3. Прямокутник поділили на два трикутники та два п'ятикутники.

  4. Прямокутник поділилина чотири частини.

  • Перетворіть хибні судження в істинні.

4. Перевірка розв'язання задачі.

- Який вираз можна скласти до цієї задачі?

5. Творча робота над задачею №579 (Математика, 2 кл. Богданович М.В.)

- Прочитайте уважно умову.

- Що зайве в задачі ?

- Які дані нам потрібні, щоб знайти відповідь на запитання задачі ?

- Так скільки ж кілограмів соди використали ?

6. Розв'язування рівнянь.

- Перетворіть даний вираз у рівняння і розв'яжіть його :


24+ *=31

  • Розташуйте числа, які використали у рівнянні в порядку зростання.

  • Назвіть найбільше число. Назвіть найменше.

  • У якому числі сума цифр найбільша ? Найменша ?

  • 24, 31 – конкретні поняття. Підберіть до них загальне поняття.

  • Яке з чисел, використаних у рівнянні, на вашу думку, зайве?

7. Завдання для допитливих


hello_html_5f93661c.jpg

Учням пропонується встановити логічну послідовність виконання дій і вписати в кружечки відповідні числа.


VІ. Підсумок уроку

  • Що ми пригадали і повторили на сьогоднішньому уроці ?

  • За що ви можете себе похвалити ?

- Молодці ! Дякую за роботу.











Урок математики з елементами логіки 2 клас
  • Начальные классы
Описание:

У ході багаторічної експериментальної роботи О.Я. Митником розроблено та науково обгрунтовано зміст, структуру, критерії та показники сформованості поняття "Культура мислення молодшого школяра". Під культурою мислення молодшого школяра розуміється дисципліна розуму, яка грунтується на сформованій у навчальній діяльності цілісній і гнучкій системі знань, умінь і навичок, придатній для пізнання об\'єктивного світу, самого себе та для організації взаємодії з іншими людьми. Перед учителем початкових класів стоїть важка, але, одночасно, дуже важлива задача: поетапне формування інтелектуальних вмінь молодших школярів. Урок - це цілісний творчий процес на якому розгортається ситуація розмірковування, оптимально поєднуються індивідуальні, групові та колективні форми роботи, застосовуються інтерактивні методи навчання.

Автор Буряк Галина Миколаївна
Дата добавления 09.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 486
Номер материала 48038
Скачать свидетельство о публикации
