Главная / Начальные классы / Урок літературного читання 2 клас на тему

Урок літературного читання 2 клас на тему

Тема: Українська народна казка «Лисиця та Їжак»

Мета: поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку твору; розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати інтерес до народної творчості.

Хід уроку:

І. Оргмомент.

Казка знову в гості завітала,

Мудрості усіх навчала.

Відкрила секрети, показала дива,

Розвеселила і нас повела

Казкове бачити життя,

Якому не судилось забуття.

- Спробуйте визначити, про що піде розмова на сьогоднішньому уроці.

ІІ. Актуалізація знань учнів.

- Які дивні пригоди можуть траплятися в казках?

- Які казки вважаються найдавнішими?

- Чому казки називаються народними?

- Яке з поданих понять має найбільший обсяг: казки про тварин, казки, українські народні казки. Якому колу на малюнку відповідає кожне з цих понять?

hello_html_5f6bfed9.png

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Яку казку читали на минулому уроці?

  • Назвіть персонажів цієї казки.

  1. Знайдіть хибні судження й перетворіть їх на істинні:

  • Ішов дід лісом та й загубив рукавичку.

  • Першою знайшла рукавичку Жабка.

  • Після Мишки-шкряботушки до рукавички прибігла Лисичка-сестричка.

  • В рукавичці оселилися: Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, Вовчик-братик, Кабан-іклан, Ведмідь-набрідь.

  1. Читання казки в особах.

ІV. Вправи на розвиток читацьких навичок.

  1. Ідучи цифровими підказками, прочитайте прислів'я:

2.маленькі 5. В

1. казки 4. Розуму 3.а

7. багато 6. Них

- Як ви розумієте це прислів'я?

Казка нас навчає розуму, виховує найкращі почуття, вчить любити й поважати старших, друзів. Без казки не буває дитинства: доброго, веселого, цікавого.

  1. Робота з деформованим реченням – прислів'ям:

РОДОБРО МАЙТРИСЯ, А ГАНОПОГО РАЙЦУСЯ.

Фізкультхвилинка

В країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка

Вишикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

V. Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Про дійових осіб казки з якою ми познайомимося сьогодні ви довідаєтеся, відгадавши загадки:

В темнім лісі проживає,

Дивний хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її ... (лисиця)

Дивний звірок,

Круглий, мов клубок,

Голки стирчать,

Спробуй узять. (їжак)

  • Як ви думаєте, яка історія трапилася з цими тваринами?

VІ. Робота над матеріалом уроку:

  1. Первинне ознайомлення з текстом

  • Назвіть дійових осіб казки

  1. Словарна робота:

а) Робота над правильною вимовою слів: здоровéнькі, поцілýємось, тетеревеня́т, тугіше.

б) Пояснення значення слів: солодкими оченятами, позирає.

Доберіть до цих слів слова близькі за значенням, протилежні за значенням.

  1. Групова робота

Обговорення характерів дійових осіб. Читання казки «ланцюжком».

  1. Читання казки в особах.

  2. Аналіз інсценізації:

  • Яка подія відбувалася в казці «Лисиця та Їжак»?

  • Що, на ваш поглад, вірно?

  • Як почувався кожен учасник в своїй ролі?

  • Чого ви навчилися, познайомившись з кожним персонажем?

  • Які висновки ми можемо зробити з цієї історії?

  1. Гра «Мікрофон»

  • Закінчіть речення : Лисичка хижа, улеслива, а їжак...

  • Які якості допомогли Їжаку врятуватися?

VІІ. Рефлексія

  1. Чого вас навчила ця казка?

  2. Чи істинне судження: Їжак сказав Лисиці про виводок каченят.

Перебудуйте його в істинне.

  1. А – персонажі казки «Рукавичка»

В – персонажі казки «Лисиця та Їжак»

Розмістіть їх у кругах Ейлера-Вена

hello_html_m42814c8c.png

VІІІ. Домашнє завдання: читати і переказувати казку «Лисиця та Їжак»

Урок літературного читання 2 клас на тему
  • Начальные классы
Описание:

Найціннішим, найповнішим носієм знань давнини є те, що передається від серця до серця, з уст в уста. У кожного народу є своя скарбниця древніх знань.

Найдавнішою і найдосконалішою скарбницею знань українського народу є казка - персоніфікована мудрість людства.

Сьогодні ми відійшли від спілкування з живою природою - тією, котра йшла від серця до серця. Вона виспівувалась, творилась як голосом, так і мімікою, приповідками та приказками. Бувало колись : сидить на осонні дід і попахкує люлькою, а довкола нього туляться золотоволосі онучата. Дід погладжує малих по голівці і неквапно веде оповідь. І весь світ навколо - і хатина, і город, і розквітле в небі сонечко стають живими учасниками таємничого дійства: "Були собі..."

Цей урок спрямований на поглиблення  знань учнів про казку як вид усної народної творчості. Завдання уроку дають можливість визначати головну думку твору; розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати інтерес до народної творчості.

Автор Буряк Галина Миколаївна
Дата добавления 29.12.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 457
Номер материала 16181
Скачать свидетельство о публикации
