Главная / Обществознание / Урок .Їстівні та отруйні гриби.

Урок .Їстівні та отруйні гриби.





Їстівні та отруйні гриби



Мета: Формувати в учнів поняття Гриби, дроб’янки, бактерії; Знайомити дітей із найпоширенішими видами їстівних та отруйних грибів, корисних та хвороботворних бактерій, особливостями їх розмноження; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; виховувати потребу дотримуватись правил особистої гігієни, бережного ставлення до природи.



Підготувала:Ахмадєєва С.М.

ЗНВК №42









Хід уроку

I. Хвилинка спостережень

Який сьогодні день?

Яка температура повітря?

Подивіться на небо. Яке воно сьогодні?

Чи були опади, коли ви йшли до школи?

Погляньте у вікно і визначте за гілками дерев, чи є вітер.

Запишіть свої спостереження у зошиті.



II. Повідомлення теми та завдань уроку



Відгадайте загадку.

В теплий дощик народився, Парасолькою накрився. Може б, з лісу пострибав, Якби другу ногу мав. (Гриб)

hello_html_3d6c8463.jpg



Що ви знаєте про гриби?

Отже, сьогодні на уроці ми детальніше познайомимося з грибами та дроб’янками.



III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя з використанням наочності. — Пропоную побувати у двох царствах. Перше царство — «Гриби».

Гриби — це не рослини і не тварини, а представники особливого цар

ства, воно має багато видів. Спочатку завітаємо до шапинкових грибів.



2. Розгляд таблиці із зображенням грибів.

hello_html_m379a2a0e.jpghello_html_m497e7239.jpg

hello_html_m66fbb389.jpghello_html_m47cd0578.jpg



Чи знаєте, як називаються ці гриби?

Що у них спільне?

Так, шапинковий гриб складається із грибниці, ніжки, шапинки.



На шапинці з нижнього боку розміщуються трубочки, в яких утворюються маленькі «насінини». Вони називаються Спорами. За допомогою спор гриб розмножується. Як ви думаєте, чим живляться гриби? (Відмерлими рослинами і тваринами)

На Землі є дуже багато видів шапинкових грибів. але їх усіх можна поділити на дві великі групи: їстівні та отруйні.



3. Заповнення таблиці з використанням наочності.

Їстівні Отруйні Білий гриб Мухомор Опеньки Бліда поганка

Маслюк Опеньки несправжні Печериця Сатанинський гриб

Сироїжка



Якого правила слід дотримуватися, коли збираємо гриби?

А ще слід добре пам’ятати: ніколи не їжте гриби, якщо їх не перевірили дорослі.

Є такі гриби, які утворюються на продуктах харчування, що зберігалися тривалий час. Це цвіль.

Кожного дня людина споживає хліб. Що треба, щоб його спекти? (Тепло, дріжджі, борошно, сіль, яйце, масло, настрій, піч Тощо)

Дріжджі — це також гриби.

hello_html_m18db0a68.jpg

але серед грибів є такі, які викликають тяжкі хвороби.

4. Робота за таблицею «Сажкові гриби». Сажкові гриби зменшують урожайність пшениці, жита, кукурудзи.

5. Розповідь учителя.

А тепер завітаємо у друге царство «Дроб’янки». Хто ж у ньому живе? Подивіться на свої руки, парти, стільчики, вікна, книжки. Що ви на них побачили? (Відповіді учнів.)



hello_html_m3db36e42.jpg



Це тільки так здається. Коли вчені винайшли мікроскоп, то побачили, що на різних предметах, у ґрунті, на рослинах, на тілі тварин і людей живуть дрібненькі живі організми, які за формою схожі на палички, кульки, спіральки. Всі ці мікроскопічні організми вчені назвали бактеріями. Ці бактерії ще називають мікробами. Бактерії — живі організми. Які ознаки вони мають?

До дроб’янок належать синьо-зелені водорості. Для чого ми їх вивчаємо?

Бактерії можуть бути й корисними для людини.

Вони беруть участь у:



виробництві молочно - кислих продуктів (Йогурту, кефіру, ряжанки);

квашенні овочів і фруктів:

збагаченні ґрунту поживними речовинами.



Але бактерії водночас є збудниками тяжких хвороб людини, тварин, рослин. Досить багато бактерій скупчується у брудних, запилених приміщеннях, що погано провітрюються. Інфекційні хвороби передаються від людини до людини під час кашлю та чхання.

hello_html_28d08875.jpg



Бактерії псують м’ясо, рибу, різні консерви, якщо їх довго і неправильно зберігати. Тоді ці продукти стають отруйними, їх не можна вживати.



IV. Робота з підручником (С. 150—154)

1. Читання статті «Гриби в природі».

2. Розгляд ілюстрації.

3. Самостійне опрацювання статті «Значення грибів».

4. Складання схеми.

Санітари довкілля

Знищують хвороботворні мікроби

Окраса лісів, ліки

Дріжджі (хлібні і спиртові)

Ріст дерев

5. Робота з таблицею «Стережись отруйних грибів».

6. Словникова робота.

Грибниця, їстівні гриби, отруйні гриби.

7. Відповіді на запитання.

8. Читання статті «Дроб’янки».

9. Словничок. Бактерії, мікроби.

10. Відповіді на запитання.



V. Закріплення вивченого матеріалу



1. Гра «Так чи ні».



1) Дроб’янки — живі організми. (Так)

2) За добу одна бактерія утворює одну нову. (Ні)

3) За допомогою бактерій виробляють кефір, ряжанку. (Так)

4) Серед бактерій є тільки корисні. (Ні)

5) Слід остерігатися хвороботворних бактерій. (Так)

6) Не треба мити руки перед вживанням їжі. (Ні)

VI. Робота в зошиті (С. 39)

1. Доведи, що гриби — живі організми (завд. 1).

2. Продовж речення (завд. 2).

3. Творча робота (завд. 3).

4. Вибери правильну відповідь (завд. 4).

5. Запиши відповіді на питання (завд. 5, 7).

6. Продовж речення (завд. 6).



VII. Підсумок уроку

Які ознаки живої природи мають гриби?

Поміркуйте. Діти принесли з лісу ґрунт і висипали його під деревом. Через деякий час побачили, що там виріс грибок. Звідки він узявся?

VIII. Домашнє завдання

І група Опрацювати статті «Гриби»

ІІ група «Дроб’янки»

ІІІ група відповідати на запитання

ІV намалювати гриб, який найбільше сподобався,знайти про нього вірш або загадку.



Урок .Їстівні та отруйні гриби.
  • Обществознание
Описание:

Їстівні та отруйні гриби

 

Мета: Формувати в учнів поняття Гриби, дроб’янки, бактерії; Знайомити дітей із найпоширенішими видами їстівних та отруйних грибів, корисних та хвороботворних бактерій, особливостями їх розмноження; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; виховувати потребу дотримуватись правил особистої гігієни, бережного ставлення до природи.

 

Підготувала:Ахмадєєва С.М.

ЗНВК №42

 

 

 

 

Хід уроку

I. Хвилинка спостережень

— Який сьогодні день?

— Яка температура повітря?

— Подивіться на небо. Яке воно сьогодні?

— Чи були опади, коли ви йшли до школи?

— Погляньте у вікно і визначте за гілками дерев, чи є вітер.

— Запишіть свої спостереження у зошиті.

 

II. Повідомлення теми та завдань уроку

 

— Відгадайте загадку.

В теплий дощик народився, Парасолькою накрився. Може б, з лісу пострибав, Якби другу ногу мав. (Гриб)

 

— Що ви знаєте про гриби?

Отже, сьогодні на уроці ми детальніше познайомимося з грибами та дроб’янками.

 

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя з використанням наочності. — Пропоную побувати у двох царствах. Перше царство — «Гриби».

Гриби — це не рослини і не тварини, а представники особливого цар

ства, воно має багато видів. Спочатку завітаємо до шапинкових грибів.

 

2. Розгляд таблиці із зображенням грибів.

  

 

 

Чи знаєте, як називаються ці гриби?

— Що у них спільне?

— Так, шапинковий гриб складається із грибниці, ніжки, шапинки.

 

На шапинці з нижнього боку розміщуються трубочки, в яких утворюються маленькі «насінини». Вони називаються Спорами. За допомогою спор гриб розмножується. Як ви думаєте, чим живляться гриби? (Відмерлими рослинами і тваринами)

— На Землі є дуже багато видів шапинкових грибів. але їх усіх можна поділити на дві великі групи: їстівні та отруйні.

 

3. Заповнення таблиці з використанням наочності.

Їстівні         Отруйні    Білий гриб  Мухомор      Опеньки  Бліда поганка

Маслюк     Опеньки несправжні    Печериця   Сатанинський гриб

Сироїжка  

 

— Якого правила слід дотримуватися, коли збираємо гриби?

— А ще слід добре пам’ятати: ніколи не їжте гриби, якщо їх не перевірили дорослі.

Є такі гриби, які утворюються на продуктах харчування, що зберігалися тривалий час. Це цвіль.

Кожного дня людина споживає хліб. Що треба, щоб його спекти? (Тепло, дріжджі, борошно, сіль, яйце, масло, настрій, піч Тощо)

— Дріжджі — це також гриби.

але серед грибів є такі, які викликають тяжкі хвороби.

4. Робота за таблицею «Сажкові гриби». Сажкові гриби зменшують урожайність пшениці, жита, кукурудзи.

5. Розповідь учителя.

— А тепер завітаємо у друге царство «Дроб’янки». Хто ж у ньому живе? Подивіться на свої руки, парти, стільчики, вікна, книжки. Що ви на них побачили? (Відповіді учнів.)

 

 

— Це тільки так здається. Коли вчені винайшли мікроскоп, то побачили, що на різних предметах, у ґрунті, на рослинах, на тілі тварин і людей живуть дрібненькі живі організми, які за формою схожі на палички, кульки, спіральки. Всі ці мікроскопічні організми вчені назвали бактеріями. Ці бактерії ще називають мікробами. Бактерії — живі організми. Які ознаки вони мають?

— До дроб’янок належать синьо-зелені водорості. Для чого ми їх вивчаємо?

— Бактерії можуть бути й корисними для людини.

Вони беруть участь у:

 

• виробництві молочно - кислих продуктів (Йогурту, кефіру, ряжанки);

• квашенні овочів і фруктів:

• збагаченні ґрунту поживними речовинами.

 

Але бактерії водночас є збудниками тяжких хвороб людини, тварин, рослин. Досить багато бактерій скупчується у брудних, запилених приміщеннях, що погано провітрюються. Інфекційні хвороби передаються від людини до людини під час кашлю та чхання.

 

Бактерії псують м’ясо, рибу, різні консерви, якщо їх довго і неправильно зберігати. Тоді ці продукти стають отруйними, їх не можна вживати.

 

IV. Робота з підручником (С. 150—154)

1. Читання статті «Гриби в природі».

2. Розгляд ілюстрації.

3. Самостійне опрацювання статті «Значення грибів».

4. Складання схеми. 

Санітари довкілля      

Знищують хвороботворні мікроби                                    

Окраса лісів, ліки

Дріжджі (хлібні і спиртові)

Ріст дерев

5. Робота з таблицею «Стережись отруйних грибів».

6. Словникова робота.

Грибниця, їстівні гриби, отруйні гриби.

7. Відповіді на запитання.

8. Читання статті «Дроб’янки».

9. Словничок. Бактерії, мікроби.

10. Відповіді на запитання.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

 

1. Гра «Так чи ні».

 

1) Дроб’янки — живі організми. (Так)

2) За добу одна бактерія утворює одну нову. (Ні)

3) За допомогою бактерій виробляють кефір, ряжанку. (Так)

4) Серед бактерій є тільки корисні. (Ні)

5) Слід остерігатися хвороботворних бактерій. (Так)

6) Не треба мити руки перед вживанням їжі. (Ні)

VI. Робота в зошиті (С. 39)

1. Доведи, що гриби — живі організми (завд. 1).

2. Продовж речення (завд. 2).

3. Творча робота (завд. 3).

4. Вибери правильну відповідь (завд. 4).

5. Запиши відповіді на питання (завд. 5, 7).

6. Продовж речення (завд. 6).

 

VII. Підсумок уроку

—Які ознаки живої природи мають гриби?

—Поміркуйте. Діти принесли з лісу ґрунт і висипали його під деревом. Через деякий час побачили, що там виріс грибок. Звідки він узявся?

VIII. Домашнє завдання

І група Опрацювати статті «Гриби»

ІІ група «Дроб’янки»

ІІІ група відповідати на запитання

ІV намалювати гриб, який найбільше сподобався,знайти про нього вірш або загадку.

 

 

Автор Ахмадеева Светлана Николаевна
Дата добавления 27.11.2014
Раздел Обществознание
Подраздел Конспекты
Просмотров 1652
Номер материала 5773
Скачать свидетельство о публикации
