Главная / Химия / урок-тренинг "Использование неметаллов и их соединений"

урок-тренинг "Использование неметаллов и их соединений"

hello_html_179b54c4.gifhello_html_2b316c13.gifhello_html_10bbb106.gifhello_html_1dc9a13c.gifhello_html_1ae2c4c0.gifhello_html_3b35fa59.gifhello_html_58d53235.gifhello_html_m6f622974.gifhello_html_m3c754eb4.gifhello_html_1c7e82f8.gifhello_html_m3c754eb4.gifТема уроку. Використання неметалів та їхніх сполук. Кругообіг неметалічних елементів у природі. Парниковий ефект.

Цілі уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про неметалічні елементи та їхні сполуки; розширити знання учнів про неметали; ознайомити учнів з поняттям «адсорбція» на прикладі активованого вугілля, показати його застосування; розвивати екологічну грамотність учнів на прикладі явища парникового ефекту; виховувати вміння працювати в групі, інтерес до предмету.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь, навичок.

Форма проведення: урок – тренінг.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, таблиця розчинності, папір формату А4, маркери, картки із завданнями, кольорові картки з назвами елементів-неметалів.

Міжпредметні звязки: фізика, математика, географія, екологія.

Очікувані результати:

У процесі уроку учні зможуть:

  • Повторити основний теретичний матеріал теми;

  • Удосконалити свої вміння та навички складати рівняння рівняння реакцій;

  • Удосконалити свої вміння та навички розвязувати задачі на вихід продукту, за рівняннями реакцій;

  • Розвивати техніку обчислення;

  • Удосконалити роботу в групі.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Оголошення теми уроку, запис у зошит.

1. Знайомство. Учні по черзі називають своє імя – назва неметалічного елемента, коротко пояснючі свій вибір.

2. Очікування. Учні на стікерах – дощових краплях пишуть свої очікування від уроку, прикріплюють їх до плакату з зображенням великої хмари.

ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання.

Інетерактивна вправа «Лист із дірками» ( на картках із завданнями вставити пропущені поняття).

Картка:

1. Більшість неметалів при взаємодії з киснем виявляють……….. властивості.

2. Азот за нормальних умов -………… речовина.

3. Кисень та озон утворені………..хімічними елементами.

4. Силікатна кислота – дуже…….. кислота, …………..у воді.

5. Цемент одержують шляхом прожарювання суміші…………. І……………

6. Сульфур (ІУ) оксид за хімічними властивостями належить до ………….оксидів.

(Перевірка виконаного завдання відбувається під час роботи учнів у групах).

ІІІ. Основна частина.

1. Робота в малих групах.

Обєднання у групи за кольоровими картками – елементами (який колір більше подобається).

Інтерактивна вправа «Реклама».

Скласти «рекламу» хімічного елемента-неметалу за поданим планом. Завдання виконуються на папері формату А1. Після виконання групи представляють свої наробітки.

План відповіді:

1. Характеристика хімічного елемента.

2. Фізичні властивості простої речовини.

3. Хімічні властивості простої речовини.

4. Приклади використання простої речовини та її сполук.

5. Кругообіг неметалу в природі.

Неметали: Оксиген, Нітроген, Карбон, Фосфор, Сульфур, Силіцій.

2. Робота в парах.

Вправа «Ромашка». Скласти рівняння реакцій за схемою:





Н2





О2



Mg







Неметал









CuO

Ca







Галоген









Завдання для пар: Фосфор, Силіцій, Сірка, Азот.

3. Рухавка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться,

За щасливий день вчорашній.

Ви до сонця потягніться,

Веретеном обкрутіться,

Раз присядьте, два присядьте,

І за парти тихо сядьте.

4. Повідомлення учнів (випереджальне домашнє завдання).

Троє учнів роблять повідомлення про:

1) Адсорбція;

2) Адсорбенти;

3) Парниковий ефект.

5. Розвязування задач (робота біля дошки).

Інтерактивна вправа «Технологи».

Задача 1.

Апаратник печі випалу за добу подав у піч колчедан, що містить ферум дисульфід FeS2 2,4.105 м3. Який об’єм сульфур (ІУ) оксиду при цьому утвориться (н.у.)?

Задача 2.

З амоніаку масою 1000 кг добули розчин нітратної кислоти масою 4611,76 кг з масовою часткою нітратної кислоти 70%. Яка масова частка виходу нітратної кислоти відносно теоретичного?

ІУ. Заключна частина.

Зворотний зв’язок.

Учні знімають свої краплинки з листка – хмаринки та визначають, чи здійснилися їхні бажання відносно теми уроку.

Учитель підводить підсумки уроку, виставляє оцінки за роботу учнів на уроці.

У. Домашнє завдання.

Повторити властивості неметалічних елементів та їхніх сполук, скласти (за бажанням) ребуси чи кросворди за темою уроку. Розвязати схему перетворень:

SO2 S SO2 SO3 Na2SO4 BaSO4.

Використана література:

1. І.Ю.Старовойтова, О.В.Люсай, Хімія, 10 клас, Х., Основа, 2010.

2. О.Г.Ярошенко, Хіиія, 9 клас, К., Освіта, 2009.

3. В.І.Барко, Задачі виробничого змісту у викладанні хімії, К., 1989.

4. О.В. Козуб, А.І.Могорита, Фізкультхвилинки та ігри, Тернопіль, Навчальна гнига-Богдан, 2009.





Україна

Донецька область

Краснолиманська міська рада

Шандриголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів











Використання неметалів та їхніх сполук.

Кругообіг неметалічних елементів у природі. Парниковий ефект.

(конспект уроку – тренінгу, 10 клас)











Підготувала

вчитель хімії

Головчанська Т.О.









2014 -2015 н.р.

урок-тренинг "Использование неметаллов и их соединений"
  • Химия
Описание:

Тема уроку. Використання неметалів та їхніх сполук. Кругообіг неметалічних елементів у природі. Парниковий ефект.

Цілі уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про неметалічні елементи та їхні сполуки; розширити знання учнів про неметали; ознайомити учнів з поняттям «адсорбція» на прикладі активованого вугілля, показати його застосування; розвивати екологічну грамотність учнів на прикладі явища парникового ефекту; виховувати вміння працювати в групі, інтерес до предмету.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь, навичок.

Форма проведення: урок – тренінг.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, таблиця розчинності, папір формату А4, маркери, картки із завданнями, кольорові картки з назвами елементів-неметалів.

Міжпредметні звязки: фізика, математика, географія, екологія.

Очікувані результати:

У процесі уроку учні зможуть:

-         Повторити основний теретичний матеріал теми;

-         Удосконалити свої вміння та навички складати рівняння рівняння реакцій;

-         Удосконалити свої вміння та навички  розвязувати задачі на вихід продукту, за рівняннями реакцій;

-         Розвивати техніку обчислення;

 

-         Удосконалити  роботу в групі.

Автор Головчанская Татьяна Александровна
Дата добавления 08.01.2015
Раздел Химия
Подраздел
Просмотров 475
Номер материала 46076
Скачать свидетельство о публикации
