Главная / Технология / Урок по трудовому обучению "Эксклюзивный новогодний сувенир"

Урок по трудовому обучению "Эксклюзивный новогодний сувенир"

hello_html_m5b39166.gifhello_html_m4eabc0f1.gifhello_html_b77f8db.gif





C:\Users\master\Pictures\getImageCAUYLNV1.jpg



ТЕМА: «Ексклюзивний новорічний сувенір»

МЕТА:― навчити учнів створювати власноруч зроблений подарунок – оберіг;

виховувати в учнів культуру праці, бережливість, працелюбність, дбайливість, охайність, шанобливе ставлення один до одного та бажання приносити радість близьким власноруч зробленим подарунком, сприяти формуванню і розвитку моральних, трудових, естетичних, патріотичних, екологічних, економічних та інших якостей людини;

сприяти розвитку в учнів творчих, загальних і спеціальних здібностей;

розширяти світогляд учнів у формуванні професійного самовизначення.

ОБ’ЄКТ ПРАЦІ: оберіг – янгол  

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ: робочий зошит; додаткова література (словники, довідники, журнали); мультимедійні засоби; навчально-технологічна документація; технологічні карти, зразки виробів.

ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ: тканина, декоративні прикраси, атласні стрічки, нитки, ножиці.

СЛОВНИКОВА РОБОТА: оберіг, янгол, сувенір. 

ТИП ЗАНЯТТЯ: комбінований

ПЛАН ЗАНЯТТЯ: 

I.   Організаційний момент.

II.  Повторення раніше вивченого матеріалу.

III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

IV. Вивчення нового навчального матеріалу.

V. Практична робота.

VI. Закріплення нового навчального матеріалу.

VII.Заключний етап.











Хід заняття.

I.   Організаційний момент. Психологічний настрій на урок.

Земля – ковчег: будинок наш і справді диво.
Ми – пасажири, всі кудись пливем,
Нам треба жить єдиним колективом,
Лиш тільки так мети ми досягнем.

II.  Повторення раніше вивченого матеріалу.

Чи знаєте ви, як називається подарунок, який пов’язаний зі спогадами про якусь подію чи подорож? (Сувенір)

Сувенір — подарунок на згадку або річ, пов'язана зі спогадами, найдавніші сувеніри – це різноманітні язичницькі обереги.

Оберіг – це предмет або символ, покликаний захищати свого власника.

Си́мвол — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.

III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

Вчитель:

Чи любите ви дарувати подарунки? А що краще дарувати чи отримувати подарунки?

IV. Вивчення нового навчального матеріалу.

Ми з вами сьогодні зустрілись напередодні Нового року. Чого ви чекаєте від цього свята? (Відповіді учнів)

Різдво, Новий рік – близькі нам з дитинства. З цими святами у нас пов’язані надії та сподівання на диво, мрії та їх здійснення, тепло домашнього затишку, родинних спілкувань та передача інформації про дбайливе ставлення до звичаїв і обрядів свого народу.

  • Які визнаєте символи Нового року? (ялинка, дід мороз, снігуронька, снігова баба…)

А зараз декілька слів про новорічні свята. І перша сторінка нашого заняття – гра-повідомлення: «А знаєте ви, що?..»

Учениця 1.

А знаєте ви, що ялина визивала у наших пращурів особливу повагу. Її вважали священним деревом та вірили, що в її кроні мешкають добрі духи лісу. Біля неї проводились обряди по вмилостовленню духів,при цьому на гілках розвішувались запалені лампадки та різні прикраси. Поступово цей обряд перетворився у звичай, а красуня ялинка стала символом життя і неминучої молодості. Цей звичай особливо був розповсюджений у Західній Європі.

Учениця 2.

А знаєте ви, що Петру І цей звичай дуже сподобався, До реформи Петра І, який у 1700 році спеціальним указом призначив святкування Нового року взимку, у Росії (та й в Україні) новий рік починали восени. Тоді слід було прикрашати двори та будинки ялиновими й сосновими гілками, стріляти з гармат та рушниць, запалювати вогні. З часом прикраси перемістилися в будинки. Люди вірили, що, прикрашаючи новорічну ялинку, вони роблять злі сили добрішими. Зараз без красуні-ялинки — справжньої, із самого лісу, або штучної — не обходиться жодне новорічне свято.

Учениця 3.

А знаєте ви, що спочатку ялинку прикрашали доволі просто. Поступово на її гілочках з’явилися горіхи, солодощі, різнокольорові кульки (замість традиційних яблук), а на верхівці — зображення сонця, вирізане з цупкого паперу або ж зроблене із соломи, що пов’язувало цю прикрасу із сонячним циклом.

Учениця 4.

А знаєте ви, що певний час обов’язковою ялинковою прикрасою було 12 свічок — за кількістю місяців у році. Вішали також прикраси із соломи у вигляді сніжинок, зірочок, фігурок — як природних талісманів, тому що використання соломи вже мало сприяти врожаю у наступному році.





V. Практична робота. Виготовлення янгола.

Вчитель: А знаєте ви, що існує чудовий звичай, що прийшов до нас з сивої давнини, - класти під ялинку подарунки для членів сім’ї і близьких друзів. І, як правило, хочеться, щоб ці знаки любові і уваги були б незвичайними, чарівними, а насамперед це подарунки зроблені власноруч. І зараз ми з вами зробимо такий подарунок

Відгадайте що це буде: назвіть слово яке відповідає трьом описам одночасно

Охоронець Супутник Світлий

Це янгол – подарунок, оберіг, новорічна іграшка. Ви можете створити свого, унікального, неповторного! Бажаю вам терпіння, фантазії та творчих успіхів. Але основні етапи роботи я вам покажу.

Виготовлення Янгола.

Матеріали:

  1. Тканина – квадрат 20см *20см; квадрат – 15см*15см

  2. Велика намистинка або кулька з вати, сентапону.

  3. Нитки та оздоблювальна стрічка чи тасьма.

1.Бесіда про техніку безпеки під час користування ножицями, іншими гострими предметами.

2. Практична діяльність вчителя і учнів.

«Наш оберег ішов з землі, Коли нас скіфами ще звали.
І талісман той берегли, І щастя в доленьці шукали.»

Створюючи обереги, треба дотримуватись деяких правил.

Правило перше. Обереги не можуть бути виготовлені для себе.

Правило друге. В процесі створення оберега ви повинні постійно думати про ту людину, для якої ви його робите, уявляти його образ, відчувати його енергетику, настрій, характер, потреби.

Послідовність виконання:

І варіант:

C:\Users\master\Pictures\first_book-dolls-angel.jpg

ІІ варіант:

C:\Users\master\Pictures\first_book-dolls-angel2.jpg

V.  Закріплення нового навчального матеріалу.

Вчитель: І яке ж свято без пісень та ігор?

  1. Гра «Добавлянка»

Щоб ялинок не …(рубати ), Треба штучні …(купувати ).

Штучні красуні разом з …( нами ) Рік Новий можуть…( стрічати ),

Радість людям … (дарувати ). Можна гілочку …(зірвати )

Та гарнесенько…(прибрати). І тоді такі …(ялинки )

Будуть також … (веселинки ).

  1. Гра «Мікрофон» Прислів’я

Землю красить сонце, а людину - праця.

Справі - час, а потісі - годину.

Хто не працює, той не їсть.

Дерево цінують за плодами, а людину - за справами.

Добрий початок - половина справи.

Недаром говориться, що діло майстра боїться.

  1. Учні виконують пісню : З новим роком.

VII.Заключний етап.

Виставка робіт – на штучну ялинку дівчата чіпляють своїх янголів.

Рефлексія – дівчата виконують вправу «Комплімент». По черзі говорять один одному слова подяки за допомогу, якусь інформацію, гарну роботу(Олено, ті розповіла дуже цікаве повідомлення про ялинку;

Вчитель: Дякую вам за роботу.

Прийміть на прощання Моє найкраще побажання: Хай вам сонечко сміється, І наука хай дається! Мир і щастя вашій хаті, Щоб були ви всі багаті,
Щоб біда вас обминала, Тільки радість звеселяла.

V. Домашнє завдання: Знайти легенди, вірші про Новий рік.











Презентація до уроку

hello_html_m60be003a.png

hello_html_m78eeed93.pnghello_html_8b32d4f.png

hello_html_5c11bec0.pnghello_html_m53079f52.png

hello_html_6e3be40a.pnghello_html_mfe67f37.png



hello_html_m26b81821.png C:\Users\пользователь\Pictures\вишиванка\Фото3292.jpg

Фотоматеріали уроку http://ia124.mycdn.me/getImage?photoId=465549920252&photoType=3

C:\Users\master\Pictures\getImageCAMV6GE5.jpg

C:\Users\master\Pictures\getImageCAF0I76N.jpg

C:\Users\master\Pictures\getImageCAPSBDS4.jpg

C:\Users\master\Pictures\getImageCA4BC23O.jpg

C:\Users\master\Pictures\getImageCA8GRFND.jpg

Урок по трудовому обучению "Эксклюзивный новогодний сувенир"
  • Технология
Описание:

Урок: «Ексклюзивний новорічний сувенір» Цей урок вчитель може провести під час вивчення варіативного модуля з трудового навчання (5-8 класи) - "Народна іграшка", "Виготовлення сувенірів" та навіть з образотворчого мистецтва (7 клас тема: "Створення подарунка ")

Цей урок краще проводити перед святкуванням Нового року або Різдва, щоб учні змогли прикрасити ялинку своїми виробами. На цьому уроці вчитель може

- навчити учнів створювати власноруч зроблений подарунок – оберіг у вигляді Янгола ( пропонується два варіанта виробу з тканини);

― виховувати в учнів культуру та повагу до праці, дбайливість, охайність, шанобливе ставлення один до одного та бажання приносити радість близьким власноруч зробленим подарунком, сприяти формуванню і розвитку моральних, трудових, естетичних, патріотичних, екологічних, економічних та інших якостей;

― сприяти розвитку в учнів творчих здібностей та креативність;

― розширяти світогляд учнів у формуванні професійного самовизначення.

ОБ’ЄКТ ПРАЦІ: оберіг – Янгол

ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ: робочий зошит; додаткова література (словники, довідники, журнали); мультимедійні засоби; навчально-технологічна документація; технологічні карти, зразки виробів.

ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ: тканина, декоративні прикраси, атласні стрічки, нитки, ножиці.

СЛОВНИКОВА РОБОТА: оберіг, янгол, символ, сувенір, подарунок.

ТИП УРОКУ: комбінований

Хід уроку.

I. Організаційний момент. Психологічний настрій на урок.

II. Повторення раніше вивченого матеріалу.

― Чи знаєте ви, як називається подарунок, який пов’язаний зі спогадами про якусь подію чи подорож? (Сувенір)

Сувенір — подарунок на згадку або річ, пов'язана зі спогадами, найдавніші сувеніри – це різноманітні язичницькі обереги.

Оберіг – це предмет або символ, покликаний захищати свого власника.

― А що означає слово «символ»?

Си́мвол — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.Ексклюзивний- особливий, винятковий, розповсюджений на обмежене коло суб'єктів та об'єктів.

Вчитель:

―Діти, а чи любите ви дарувати подарунки своїм рідним та друзям?

― А що для вас краще, дарувати чи отримувати подарунки?

IV. Вивчення нового навчального матеріалу.

-- Сьогодні, напередодні Нового року, наша зустріч буде незвичайною….

-- Чого ви чекаєте від цього свята? (Відповіді учнів)

Різдво, Новий рік – близькі нам з дитинства. З цими святами у нас пов’язані надії та сподівання на диво, мрії та їх здійснення, тепло домашнього затишку, родинних вечорів та спілкування про дбайливе ставлення до звичаїв і обрядів свого народу.


Автор Чистякова Лариса Петровна
Дата добавления 14.05.2015
Раздел Технология
Подраздел Конспекты
Просмотров 574
Номер материала 59350
Скачать свидетельство о публикации
