Главная / Математика / Урок математики в 1 класі з теми « Число 7 . Цифра 7 »

Урок математики в 1 класі з теми « Число 7 . Цифра 7 »

Урок математики в 1 класі з теми « Число 7 . Цифра 7 »

Мета уроку : ознайомити учнів з числом і цифрою 7; навчити писати цифру 7; вправляти учнів у лічбі предметів у порівнянні чисел у межах 7; узагальнити вміння записувати й розв’язувати приклади на додавання; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати уважність, старанність.

Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Стали діти всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

слайд 3

Сьогодні ми вирушаємо в подорож по країні Математики . Злий Повелитель країни гномів розсердився на міцну дружбу гномів з Білосніжкою і сховав її в замку.

Ми обов'язково повинні допомогти гномам виконати всі завдання Повелителя гномів і дійти до замку.

- Вирушаємо в дорогу.

ІІ . Актуалізація опорних знань .

слайд 4

1. Розумова хвилинка «Скільки ? »

Гном Чхунчик

1 . Скільки туфельок втратила Попелюшка ?

2 . Скільки хвостів у двох котів ?

3 . Скільки місяців між вереснем і січнем ?

4 . Скільки кутів у квадрата ?

5 . Скільки пальців на руці ?

6 . Скільки днів у тижні ?

7 . Скільки рогів у трьох корів?

8 . Скільки разів потрібно відміряти , щоб 1 раз відрізати ?

9 . Скільки козенят хотів з'їсти злий вовк ?

слайд 5

2. Усний рахунок

Гном Буркунчик

- Рахунок до 20 (прямий і зворотний)

- Порахуйте від 6 до 11 , від 14 до 5 .

- Назвіть попереднє число 8 , 13. Як отримати попереднє число? На скільки попереднє число менше наступного ?

- Назвіть наступне число 6 , 19. Як отримати наступне число ? На скільки наступне число більше попереднього ?

- Яке число стоїть між 3 і 5, 14 і 16 ?

- Яке число стоїть праворуч від 17 , зліва від 11 ?

- Назвіть сусідів числа 13 .

3. Весела лічба.

слайд 6

Три Снігурі на гілках сиділи.

Три Снігурі ще прилетіли.

Порахуйте скоріше і ви снігурів .

Скільки всіх пташок ?

Відповідай мерщій !

слайд 7

Ох і білка - майстриня !

В'яже діткам рукавиці.

Вив’язала три клубки ,

Два лежать іще поки .

В кого відповідь готова ,

Скільки в білочки клубків ?

ІІІ. Мотивація навальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

слайд 8

Гном Мудрунчик

- Яке число загубилося ?

1 2 3 4 5 6 8 9 10 7

- Здогадалися , яка тема уроку?

- Тема уроку: " Число 7 . Цифра 7 . "

- Чого ви повинні будете навчитися ?

- Дізнатися детальніше все про числі 7 , навчитися писати цифру 7 , виконати різні завдання ..... і т.д.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.

1. Утворення числа 7.

- Як отримати сім ?

- Додали до шести ще 1 .

- На якому місці в натуральному ряді чисел стоїть число 7 ?

- Число 7 стоїть на сьомому місці в натуральному ряді чисел.

- Назвіть сусідів числа 7 ?

- 6 і 8.

- На скільки 7 менше наступного числа 8 ?

- Менше на 1 .

- На скільки 7 більше попереднього числа 6 ?

- Більше на 1 .

- Як можна отримати число 7 ?

- Діти пропонують свої варіанти .

- Де ви зустрічалися з числом 7 ?

- Дні тижня , цифра на годиннику і т.д.

2. Історична справка.

Число 7 здавна вважається магічним числом. Ми часто чуємо прислів’я: «Сім раз відмір – один відріж», «Семеро одного не чекають», «На сьомому небі від щастя».

- Які ви знаєте казки, де зустрічається цира 7?

- «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і 7 гномів».

- Де ще зустрічається цифра 7?

- 7 кольорів веселки, 7 нот на нотному стані.

3. Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 7.

Гном Задумик навчить правильно писати цифру 7.

- Як позначити число 7 ?

- За допомогою цифри 7 .

- З яких елементів складається цифра 7 ?

- На що схожа цифра 7 ?

слайд 13

Цифра сім - мов кочерга .

В неї, бач, одна нога .

Сім - наче гостра коса.

Коси, коса, поки гостра

слайд 14

В гостях у Мурки .

У їжаків в голках шубки ,

Не страшні їм лисячі зубки

І не страшний вовк зовсім -

Пише Мурка цифру СІМ .

слайд 15

- Давайте навчимося гарно писати цифру 7 . ( Знайомство дітей з написанням цифри 7 )

Написання цифри 7 у повітрі,у зошиті за зразком .

- Знайдіть найкрасивішу цифру , дайте їй звання Міс - цифра , намалюйте корону

слайд 16

4. Фізкультхвилинка

Гном Веселунчик

- Втомилися ? Давайте відпочинемо .

V . Первинне закріплення і узагальнення.

Гном Дрімунчик

а)- Нашим гномам на шляху зустрілися круті гори , допоможемо їх подолати.

- Що зображено на дошці ?

- Відрізки .

- Скільки відрізків ?

- Назвіть їх.

- Відрізок 7 - це ціле. Він розбитий на частини - на відрізки 6,1 .

- Поясніть рівність , записане до креслення . ( 6 + 1 = 7)

- Якщо скласти частини 6 і 1 , то вийде весь відрізок 7 .

- Поясніть інші рівності ?

- Якщо скласти частини в іншому порядку , то все одно отримаємо весь відрізок 7: 1 + 6 = 7

- Якщо з усього відрізка взяти частину 6 , то залишиться інша частина 1: 7-6 = 1

- Якщо з усього відрізка взяти частину 1 , то залишиться інша частина 6 : 7-1 = 6

Робота з рівностями 5 +2 = 7 , 4 +3 = 7 аналогічна.

б) Рішення прикладів на дві дії за допомогою числового відрізка.

- Перед гномиками дві стежки. Але вони дуже заплутані , ми повинні допомогти гномам , розібратися , в який бік їм іти , вліво або вправо ?

- Від якої точки почнемо рух? (Від точки 4.)

- У яку сторону будемо рухатися? (Праворуч.)

- Чому? (Число збільшують.)

- Скільки кроків виконаємо вправо ? (3.)

- У яку сторону будемо рухатися далі? (Ліворуч.)

- Чому? (Відбувається зменшення числа.)

- Скільки кроків виконаємо вліво ? (2.)

- Яку відповідь отримали? (5.)

Аналогічна робота з другим числовим відрізком .

в) Порівняння чисел за допомогою складання пар.

7 > 3 березня < 7 липня > 2

Перевірка здійснюється по дошці ( Окремі учні працюють на дошці. )

Гном Соромчик

- Нарешті ми дісталися до замку , але ви повинні здогадатися, в який з них потрібно зайти . Для цього виберіть і вставте потрібну фігуру.

- Якої фігури не ? ( Червоного квадрата в трикутнику . )

- Чому ? ( Детальний пояснення )

(Учитель перевертає картку з фігурою , а там діти бачать Білосніжку )

VІ. Підсумок уроку . Рефлексія.

- Ось ми і дісталися до нашої Білосніжки .

- Скільки гномів з нами подорожували ?

- Розкажіть все, що ви дізналися про число 7 ?

- Які завдання вам сподобалися більше?

- Які завдання були незрозумілі ?

- Але от і все , урок до кінця підходить .

На уроці гарно працювали … .

Дякую всім за увагу!



Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ступенівhello_html_m76e98a58.jpg











Урок математики в 1 класі.





«Число і цифра 7».

















Вчитель: Зінченко В.Г.



2013-2014 н.р.

Урок математики в 1 класі з теми « Число 7 . Цифра 7 »
  • Математика
Описание:

Мета уроку : ознайомити учнів з числом і цифрою 7; навчити писати цифру 7; вправляти учнів у лічбі предметів у порівнянні чисел у межах 7; узагальнити вміння записувати й розв’язувати приклади на додавання; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати уважність, старанність.

Тип уроку: урок вивчення та первинногозакріпленняновихзнань.

Автор Зінченко Віта Григорівна
Дата добавления 03.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров 614
Номер материала MA-064421
Скачать свидетельство о публикации
